MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 14.04.2024 w Rybniku. Najważniejsze wydarzenia od 7.04 do 13.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rybnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.04 a 13.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady miasta i na prezydenta w Rybniku”?

Przegląd tygodnia: Rybnik, 14.04.2024. 7.04 - 13.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady miasta i na prezydenta w Rybniku

Wybory samorządowe 2024 zakończyły się. Polacy, którzy zdecydowali się wziąć w nich udział, oddali już swoje głosy, a lokale wyborcze zostały zamknięte. Wciąż czekamy na oficjalne wyniki, które poda Państwowa Komisja Wyborcza. Jak zagłosowali wyborcy i kto obejmie fotel prezydenta Rybnika oraz zostanie radnym miasta? Już wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje.

📢 Wyniki wyborów 2024 - sejmik województwa śląskiego (okręg nr 3). Jak głosowano w twoim regionie?

Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Zobacz, kto z okręgu nr 3 został radnym sejmiku województwa śląskiego. Dowiedz się, jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu.

📢 Za nami półfinał Miss Polonia 2024. Był pokaz w bikini, rozmowa z jury... Zobacz ZDJĘCIA. Było ponad 100 dziewczyn

Za nami Półfinał Miss Polonia 2024 - wyłoniono już listę finalistek! 3 kwietnia 2024 roku to data, która na długo zapadnie w pamięci ponad setce dziewczyn. W tym dniu w Warszawie odbył się Półfinał konkursu Miss Polonia 2024, który świętuje swoje 95-lecie. Ponad 100 kandydatek z całego kraju stawiło czoła rywalizacji o tytuł finalistki. Zobacz zdjęcia...

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.04.2024: 7.04-13.04.2024 Rybnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rybniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najśmieszniejsze MEMY na Dzień Czekolady. Uczcijmy minutą ciszy wszystkie diety, które dziś umarły!

Dzień Czekolady obchodzimy 12 kwietnia. To jedno z ważniejszych świąt wszystkich słodkich łasuchów. Rodzajów czekolady jest wiele, mleczna, gorzka, z orzechami, biała... A każdy z nich ma swoje własne grono wielbicieli! Zobaczcie najsłodsze memy o naszej kochanej czekoladzie.

📢 Trwa remont DW925 w Przegędzy. Kierowcy skracają sobie drogę i pędzą obok szkoły. W miejscowości pojawiły się specjalne, ostrzegające banery

Ulicą Powstańców, a także Szkolną skracają sobie trasę kierowcy przejeżdżający przez Przegędzę (pow. rybnicki) DW925. Droga jest obecnie remontowana i w samej Przegędzy na kilku odcinkach wprowadzono ruch wahadłowy. Wielu kierowców wytyczyło więc nieoficjalny objazd właśnie wspomnianymi ulicami. Teraz zawisły na nich banery proszące kierowców, aby uważali na idące tamtędy do szkoły dzieci.

📢 Nowi radni w RYBNIKU! Poznaj ich - zobacz ZDJĘCIA [wybory 2024]. Te osoby dostały się do Rady Miejskiej w Rybniku!

Nowi radni w RYBNIKU! 25 radnych wybrali mieszkańcy Rybnika w wyborach samorządowych 2024. Wśród nich znaleźli się zarówno dotychczasowi radni, jak i debiutujący w radzie miasta. To nie jest jeszcze ostateczny skład rady, gdyż wciąż nie wiadomo kto zwycięży w wyborach na prezydenta Rybnika. Wśród radnych, którzy uzyskali mandat, znajduje się dwóch kandydatów, którzy wezmą udział w drugiej turze wyborów.

📢 Nowi radni SEJMIK ŚLĄSKI! Poznaj ich - zobacz ZDJĘCIA [wybory 2024]. Te osoby dostały się do Sejmiku w woj. śląskim!

Nowi radni SEJMIK ŚLĄSKI. Oto nowi radni - ZDJĘCIA! W niedzielę 7 kwietnia wybraliśmy NOWYCH radnych do Sejmiku! W poprzednim materiale publikowaliśmy zdjęcia list z państwowej Komisji Wyborczej, teraz przyszła pora na ZDJĘCIA zwycięzców! W galerii prezentujemy poszczególnych nowych radnych. Oto oni...

📢 Żużlowy ROW Rybnik rozpoczyna kolejny sezon ścigania. W pierwszym meczu rozgrywek zmierzą się przyszły zwycięzca ligi i spadkowicz?

Od meczu pomiędzy PSŻ-em Poznań a ROW-em Rybnik rozpocznie się tegoroczny sezon ścigania na drugim poziomie rozgrywkowym żużla w Polsce, czyli w Metalkas 2. Ekstralidze. Według wielu osób będzie to pojedynek przyszłego zwycięzcy ligi - ROW-u - i spadkowicza - poznanian.

📢 Pięć lat pomocy i dobroci Pet Patrolu Rybnik. To setki uratowanych zwierząt, często pozostawionych na pastwę losu

RYBNIK. Od pięciu lat, rybniccy wolontariusze z Pet Patrolu robią wszystko, by pomagać bezdomnym i potrzebującym zwierzakom. Przez te lata, udało im się pomóc wielu kotom i psom, którym inni ludzie zgotowali piekło na ziemi. Wielokrotnie gdyby nie wolontariusze, czekałby ich tragiczny los.

📢 Pogrzeb prof. Stanisława Michalczyka. Naukowiec Uniwersytetu Śląskiego zmarł w wieku 67 lat. Spoczął na cmentarzu w Czerwionce-Leszczynach

Na cmentarzu w Czerwionce-Leszczynach spoczęła urna z prochami profesora Stanisława Michalczyka. W ostatniej drodze naukowcowi Uniwersytetu Śląskiego, który wychował kilka pokoleń dziennikarzy towarzyszyli bliscy, współpracownicy z uczelni, a także wychowankowie.

📢 Przed nami druga tura wyborów w Rybniku. Lepszy Rybnik nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta miasta

WYBORY. Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej i Andrzej Sączek z Prawa i Sprawiedliwości zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Rybnika. Ani jeden, ani drugi nie otrzyma jednak oficjalnego poparcia od komitetu Lepszy Rybnik, którego kandydat Tomasz Pruszczyński, przegrał walkę o fotel prezydenta. O tym kto zostanie prezydentem miasta, zdecydują wyborcy podczas drugiej tury wyborów, którą zaplanowano na niedzielę 21 kwietnia.

📢 Tajemniczy wypadek w Rybniku. Miejski autobus wypadł z jezdni. Służby jak na razie nie otrzymały żadnego zgłoszenia. Pojazd ruszył sam?

Ani rybnicka policja ani straż pożarna nie odebrały zgłoszenia dotyczącego wypadku miejskiego autobusu. To, że zdarzenie miało miejsce jest jednak pewne. Potwierdza to odpowiedzialna za komunikację miejską w Rybniku, spółka, a także realizujący kurs przewoźnik.

📢 Pomyłka przy liczeniu głosów w wyborach w Czuchowie? Kandydatce policzono dwa głosy. I to w komisji, gdzie głosy oddawała na nią rodzina

Bardzo zbliżona nazwa komitetów wyborczych miała być powodem dla którego w jednej z komisji w Czerwionce-Leszczynach doszło do błędnego podania wyników wyborczych. Sprawa dotyczy wyborów do Rady Powiatu w Rybniku. Złożony został już protest wyborczy. Głosy będą liczone ponownie?

📢 Wyborcza o kontaktach posła Romana Fritza z niemieckim deputowanym, który podejrzany jest o branie pieniędzy z Kremla

REGION. "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, w którym nawiązuje do kontaktów posła Romana Fritza z niemieckim politykiem, który podejrzany jest o współpracę z Kremlem. Według informacji gazety, czeski kontrwywiad (BIS) uważa, że Petr Bystron brał pieniądze na swoją działalność z Kremla. - Rzeczą wyjątkowo ohydną jest, że te oskarżenia skierowane są np. przeciwko mojej osobie, która to w latach 80. minionego stulecia była bardzo zaangażowana w działalność antykomunistyczną i siłą rzeczy zwrócona przeciwko Moskwie - tłumaczy poseł Roman Fritz.

📢 Pożar w Rybniku-Boguszowicach. W ogniu stanął motocykl i elewacja bloku mieszkalnego

RYBNIK. Dziewięć osób zostało ewakuowanych z bloku mieszkalnego przy ulicy Wazów w Rybniku, w wyniku pożaru motocykla stojącego przed budynkiem. Sprawę wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratury.

📢 Wybory 2024 RYBNIK - nowi radni! To oni teraz zasiądą w Radzie Miasta RYBNIK. Oto LISTA zwycięzców z PKW!

Wybory 2024 RYBNIK - nowi radni! Policzono już wszystkie głosy! Mamy już oficjalne wyniki, kto dostał się do Rady Miasta Rybnik. Sprawdź LISTĘ z Państwowej Komisji Wyborczej.

📢 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera walczy o trzecią kadencję. Uważa że to on ma argumenty do rządzenia miastem. Wskazuje na układ sił

Przede wszystkim układ sił w Radzie Miasta i władze w Sejmiku Wojewódzkim, a także w Sejmie są w ocenie Piotra Kuczery argumentami, które powinny skłonić mieszkańców do oddania na niego głosu w drugiej turze wyborów samorządowych w Rybniku. Pierwszą turę urzędujący prezydent wygrał, ale w mieście będzie dogrywka. Piotr Kuczera zmierzy się w niej z Andrzejem Sączkiem, kandydatem PiS.

📢 Wybory 2024 POW. RYBNICKI - nowi radni! Kto dostał się do Rady Powiatu Rybnickiego? Oto LISTA zwycięzców z PKW!

Nowi radni z POWIATU RYBNICKIEGO - wybory 2024! Policzono już wszystkie głosy! Mamy już oficjalne wyniki. Oto LISTA Państwowej Komisji Wyborczej. Poznaj zwycięzców z miejscowości: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany...

📢 Koalicja Obywatelska wygrywa w Rybniku. To będą przyszli radni? LISTA

WYBORY 2024. Znamy wyniki wyborów do Rady Miasta Rybnika. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła wyniki głosowania ze wszystkich obwodowych komisji. Wśród osób, które uzyskały mandat są zarówno ci, którzy zasiadali w radzie miasta, ale i znalazły się zupełnie nowe twarze. Kto będzie reprezentował mieszkańców?

📢 Bez zmian w większości gmin powiatu rybnickiego. Nowa wójt jedynie w Lyskach. Co w Jekowicach, Gaszowicach, Świerklanach i Czerwionce?

WYBORY 2024. Marek Bąk nadal będzie wójtem gminy Jejkowice, a Paweł Bugdol gminy Gaszowice. Ponadto - wszystko na to wskazuje - Tomasz Pieczka pozostanie wójtem Świerklan. Do drugiej tury dojdzie natomiast w Lyskach i - to informacja nieoficjalna - w Czerwionce-Leszczynach. Tak głosowali mieszkańcy powiatu rybnickiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto