MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przed nami druga tura wyborów w Rybniku. Lepszy Rybnik nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta miasta

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Lepszy Rybnik nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta miasta
Lepszy Rybnik nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta miasta RL, arc
WYBORY. Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej i Andrzej Sączek z Prawa i Sprawiedliwości zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Rybnika. Ani jeden, ani drugi nie otrzyma jednak oficjalnego poparcia od komitetu Lepszy Rybnik, którego kandydat Tomasz Pruszczyński, przegrał walkę o fotel prezydenta. O tym kto zostanie prezydentem miasta, zdecydują wyborcy podczas drugiej tury wyborów, którą zaplanowano na niedzielę 21 kwietnia.

Lepszy Rybnik nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta Rybnika

- Lepszy Rybnik w drugiej turze wyborów nie ma zamiaru poprzeć ani kandydata KO, ani kandydata PiS - poinformował komitet po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów na prezydenta miasta Rybnika. Przypomnijmy, że do drugiej tury dostali się Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej oraz Andrzej Sączek z Prawa i Sprawiedliwości.

- Ustaliliśmy, że każdy u nas będzie głosował zgodnie ze swoim rozumem, sercem, przekonaniami. Mamy zamiar nadal być ruchem oddolnym pracującym na rzecz mieszkańców Rybnika. Nie mamy zamiaru być przystawką POPiS i niezależnie kto wygra wybory prezydenckie, będziemy dążyć do realizacji naszego programu. Zmienimy Rybnik na Lepszy Rybnik - poinformował Lepszy Rybnik.

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia.

Wyniki wyborów prezydenckich w Rybniku

W trakcie pierwszej tury wyborów, żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50 proc. poparcia, dlatego wyborcy jeszcze raz zdecydują, na kogo oddadzą swój głos na prezydenta miasta. To oznacza, że w drugiej turze wyborów zmierzą się ze sobą dotychczasowy prezydent Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej oraz Andrzej Sączek z Prawa i Sprawiedliwości. Piotr Kuczera uzyskał 41,43 proc. poparcia, Andrzej Sączek 29,39 proc., Tomasz Pruszczyński 19,37 proc., zaś Krzysztof Kazek 9,82 proc.

Frekwencja w Rybniku wyniosła 45,89 proc. Wydano 45 811 ważnych kart, przy 99 829 osobach uprawnionych do głosowania.

Piotr Kuczera walczy o reelekcję

Zdaniem Piotra Kuczery, układ sił w Radzie Miasta i władze w Sejmiku Wojewódzkim, a także w Sejmie są w ocenie Piotra Kuczery argumentami, które powinny skłonić mieszkańców do oddania na niego głosu w drugiej turze wyborów samorządowych w Rybniku. Jak wskazywał podczas powyborczej konferencji prasowej, druga tura to starcie dwóch światów.

- Z jednej strony Koalicja Obywatelska, z drugiej strony PiS. Różne wartości. Z jednej strony konserwatyzm i silna prawica. Z drugiej strony miasto otwarte, które chce korzystać ze środków europejskich, z tego w czym byliśmy przez wiele lat dobrzy - mówił prezydent Rybnika.

W czwartek 11 kwietnia, swoją powyborczą konferencję prasową zapowiedział z kolei Andrzej Sączek.

Lepszy Rybnik nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta miasta

Przed nami druga tura wyborów w Rybniku. Lepszy Rybnik nie p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto