MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pięć lat pomocy i dobroci Pet Patrolu Rybnik. To setki uratowanych zwierząt, często pozostawionych na pastwę losu

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wolontariusze zrobili wiele dobrego dla potrzebujących zwierzaków
Wolontariusze zrobili wiele dobrego dla potrzebujących zwierzaków Facebook.com, Pet Patrol Rybnik
RYBNIK. Od pięciu lat, rybniccy wolontariusze z Pet Patrolu robią wszystko, by pomagać bezdomnym i potrzebującym zwierzakom. Przez te lata, udało im się pomóc wielu kotom i psom, którym inni ludzie zgotowali piekło na ziemi. Wielokrotnie gdyby nie wolontariusze, czekałby ich tragiczny los.

Pet Patrol Rybnik pomaga już od pięciu lat

Mija pięć lat, odkąd powstał Pet Patrol w Rybniku. Organizacja dobra i pomocy naszym mniejszym przyjaciołom. - Przez te pięć lat udało nam się zrobić mnóstwo dobrego. Odmieniliśmy świat wielu zwierząt jak i wielu ludzi. Wszystko to było możliwe dzięki temu, że jesteście z nami, często w bardzo trudnych sytuacjach - mówią sami wolontariusze.

- Zawsze, kiedy prosiliśmy Was o wsparcie, nasi podopieczni je otrzymywali, a to oznacza, że w naszej okolicy jest bardzo wiele dobrych ludzi, dla których los naszych braci mniejszych nie jest obojętny. Dlatego też dzisiejsze święto to też Wasze święto, a te wszystkie sukcesy, to również Wasze sukcesy. Jesteśmy szczęśliwi będąc tutaj i móc wspólnie działać, pomagać, ratować - wskazuje Pet Patrol w Rybniku.

To właśnie dzięki wolontariuszom, wielokrotnie udawało się ratować z opresji zwierzęta. Często, pomoc rybnickich wolontariuszy była dla nich ostatnią szansą na przeżycie. Wiele spraw kończyło się zawiadomieniem organów ścigania. To setki interwencji, walka o życie zwierząt i ich radość oraz wdzięczność, gdy udało się im znaleźć nowe domy.

- W ciągu tych pięciu lat udało nam się znaleźć domy dla 602 zwierząt, przeprowadziliśmy około 900 interwencji, założyliśmy 35 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa, w tym 19 wyroków skazujących, w 8 sprawach nadal toczy się postępowanie, a 8 umorzono ze względu na brak dowodów lub z powodu braku sprawcy. Codziennie odbieramy kilkadziesiąt telefonów. Staramy się pomagać, kierować do odpowiednich służb - słyszymy.

Każda udana adopcja cieszy podwójnie

Ostatnie pięć lat, to także wiele emocji, które bezpośrednio dotykały wolontariuszy, tak wrażliwych na los innych.

- Zdarzają się sytuacje, których nie ma w statystykach. To sytuacje, kiedy pomagamy w opiece i leczeniu osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji, a pomocy wymaga ich podopieczny. Wspomniane sytuacje, z wiadomych przyczyn, są rzadko opisywane na naszym profilu. Dla nas są to bardzo emocjonalne i pozytywne sytuacje, ze względu na to, że taka pomoc uszczęśliwia nie tylko zwierzaka, ale i jego człowieka. Te obrazy są dla nas bezcenne - opisują sami wolontariusze.

Obecnie pod opieką Pet Patrolu znajdują się 43 koty, 22 psy oraz królik. To często ciężkie przypadki, które wymagają specjalistycznego leczenia. Zwierzęta chore, skrzywdzone, z różnego rodzaju traumami.

- Zapewniamy im leczenie i opiekę weterynaryjną oraz środowisko, w którym specjaliści mogą pracować nad ich socjalizacją i gdzie na nowo uczą się ufać człowiekowi. Dlatego każda udana adopcja cieszy nas podwójnie, bo w ratowanie każdego z tych zwierząt włożyliśmy mnóstwo serca i nierzadko pieniędzy, wszystko po to, aby mogły zaznać w końcu normalnego życia, w otoczeniu dobrych i odpowiedzialnych ludzi - słyszymy.

Pet Patrol Rybnik, to kilkadziesiąt bijących serc wolontariuszy, które biją dla zwierząt w tym samym rytmie.

Wolontariusze zrobili wiele dobrego dla potrzebujących zwierzaków

Pięć lat pomocy i dobroci Pet Patrolu Rybnik. To setki urato...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto