Rybnik: 200 elektrycznych hulajnóg od piątku, 8 kwietnia, dostępnych w mieście. Ile za przejazd? Mamy cennik
W Rybniku pojawi się ponad 200 elektrycznych hulajnóg. Zostaną zamontowane już w nocy z czwartku na piątek (7/8 kwiecień), by od rana już można było pojechać nimi do pracy, szkoły, czy domu.
Ile zapłacimy za przejazd?
Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.
- Za pierwsze 3 minuty jazdy trzeba będzie zapłacić 3,48 zł, a za każdą kolejną minutę 69 gr. W marcu hulajnogi firmy Lime wystartowały już na Śląsku w Katowicach i Gliwicach - informuje Katarzyna Stefaniak z firmy PR, obsługującej wprowadzenie elektrycznych hulajnóg do Rybnika - W Katowicach jeździ ich 400, w Gliwicach 350 - dodaje.
Pierwsze 10 minut za darmo. Wystarczy podać kod
Na start firma przygotowała dla mieszkańców promocję! Z kodem CZESCRYBNIK nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod ważny do 22 kwietnia, bądź wyczerpania limitu)
Mało ważą, są wygodne
Hulajnogi, którymi już od piątku będzie można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą.
- Dzięki czemu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć - informuje Katarzyna Stefaniak
Tak wyglądają nowe hulajnogi
Gdzie można jeździć hulajnogą? Warto o pamiętać o 5 najważniejszych zasadach!
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
W Polsce hulajnogi Lime dostępne są już w ponad 20 miastach, m.in. Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi, Kielcach, Szczecinie, Toruniu, Chełmie i innych.

Śpimy krócej i coraz gorzej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?