Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 3.12.2023. Co działo się w Rybniku. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rybnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rybnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rybnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.11 a 2.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To są NAJLEPSI nauczyciele w Rybniku. Oto ZŁOTA DWUNASTKA! Pracują w przedszkolach, podstawówkach i szkołach średnich”?

Przegląd tygodnia: Rybnik, 3.12.2023. 26.11 - 2.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To są NAJLEPSI nauczyciele w Rybniku. Oto ZŁOTA DWUNASTKA! Pracują w przedszkolach, podstawówkach i szkołach średnich

Edukacja w Rybniku. Który nauczyciel jest najlepszy? Oto ZŁOTA DWUNASTKA z miasta! To oni zwyciężyli w Plebiscycie Edukacyjnym Dziennika Zachodniego, w którym Czytelnicy wybierali m.in. najlepszego nauczyciela lub nauczycielkę w Rybniku. Przybliżamy dziś sylwetki laureatów. To nauczyciele przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych z terenu naszego miasta. Zobacz w galerii, kto został Nauczycielem Roku 2023 w Rybniku.

📢 Jest ostrzeżenie przed smogiem w Śląskiem - tragiczna jakość powietrza! Wysłano ALERT RCB! Gdzie jest najgorzej? Sprawdź

ŚLĄSK. W piątkowy poranek 1 grudnia, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało sms-em ALERT do mieszkańców wybranych miast w woj. śląskim - ws. tragicznej dziś jakości powietrza. Których miast dotyczy ostrzeżenie? Gdzie jest teraz najgorzej? Sprawdź.

📢 Jak wyczyścić palniki gazowe? Sprawdź te patenty – palniki będą błyszczeć bez grama chemii! Zobacz, jak łatwo utrzymać kuchenkę w czystości

Kuchenki gazowe znajdą się jeszcze w wielu polskich domach. Niemałym kłopotem jest doszorowanie brudu zalegającego na palnikach gazowych, na których zbierają się tłuste osady i resztki jedzenia. Zamiast sięgać po agresywne środki chemiczne, warto spróbować prostych, domowych metod, które wyczyszczą palniki równie skutecznie co preparaty ze sklepu.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.12.2023: 26.11-2.12.2023 Rybnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rybniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 To niesamowite, jak Rybnik zmienił się w ciągu ostatnich 20 lat! Tak miasto wyglądało na początku XXI wieku. Szukajcie się na fotografiach!

Te podróż to jak podróż w czasie! Zobacz jak Rybnik wyglądał ok. 20 lat temu. Jak wyglądało wówczas codzienne życie na ulicach, wielkie wydarzenia w mieście... Zobacz archiwalne zdjęcia z lat 2001 - 2006.

📢 Alert RCB w sprawie smogu. Zła jakość powietrza w wielu miastach. Czujniki odnotowują wielokrotne przekroczenia norm

REGION. W piątek 1 grudnia, mieszkańcy centralnej części województwa śląskiego otrzymali Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dotyczący smogu. Nad ranem, najgorsza sytuacja występowała w Zabrzu.

📢 Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku. Stoiska pełne są różnych specjałów świątecznych!. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia!

RYBNIK. W sobotę, 25 listopada, na rynku ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Kilkanaście stoisk oferuje m.in. ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, ceramikę, zabawki, kosmetyki, słodycze, wędliny i potrawy na wigilijny stół. Pokaz iluzji, Formacja Chatelet i Zabawa Andrzejkowa z Dj-em – takie m.in. atrakcje były w pierwszym dniu. Jarmark potrwa do 23 grudnia, przez siedem dni w tygodniu.

📢 Kogo zaskoczyły i uwieczniły? Już nie robią zdjęć w woj. śląskim samochody Google. Wkrótce będzie aktualizacja 2023

Kogo zaskoczyły i uwieczniły? Co kilka lat samochody samochody Google jeżdżą po naszym miastach, robiąc zdjęcia do najnowszej aktualizacji Google Street View. Nie inaczej było w tym roku. Od marca do listopada w wielu miastach w Polsce można było dojrzeć samochody z charakterystyczną kamera na dachu. Jeździły po naszych ulicach i fotografowały dosłownie wszystko...

📢 Bulwersująca historia z księdzem z Rybnika w roli głównej. Kapłan jest tu osobą poszkodowaną. Ktoś się pod niego podszywa

Ksiądz Adrian jest nauczycielem w IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku i wikariuszem w: Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku – Chwałowicach. Cieszy się opinią bardzo dobrego księdza, duszpasterza z powołania. Tymczasem ktoś zhakował jego konto na FB i publikuje zdjęcia kapłana na portalach randkowych. Co wypisuje złodziej tożsamości podający się za księdza Adriana?

📢 Ksiądz z Rybnika „szuka niewiasty, którą będzie mógł rozgrzeszyć”? Sprawa trafiła na policję!

RYBNIK. Padre Adriano, znany tiktokowy duszpasterz czyli ks. Adrian Chojnicki z Chwałowic, cieszący się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, niestety mierzy się z nieprzyjemną sytuacją. Na różnych portalach randkowych pojawiły się fałszywe profile podszywające się pod duchownego, posługujące się jego zdjęciami i kontrowersyjnym ogłoszeniem: „Szukam niewiasty, którą będę mógł rozgrzeszyć”. Sprawa została już zgłoszona na policję.

📢 Kolejny weekend pełen atrakcji w Rybniku. Koncert Mateusza Mijała i wiele więcej!

RYBNIK. Przed nami kolejny weekend na rybnickim jarmarku świątecznym. Tym razem na scenie zaprezentuje się Mateusz Mijał, ale to tylko początek jarmarkowych atrakcji. Będzie Led Show, świąteczna lista przebojów i warsztaty o tematyce mikołajkowej.

📢 Czego NIE WOLNO robić w andrzejki? Oto najpopularniejsze przesądy andrzejkowe. Uwaga, grozi ci pech do końca życia!

Andrzejki to wyjątkowy dzień w roku, w którym świat materialny i mistyczny przechodzą płynnie między sobą. Wróżby mają wtedy największą moc, tak samo jak przesądy! Czego absolutnie nie wolno robić w andrzejki, żeby nie groził nam pech na najbliższy rok, siedem lat a nawet i na całe życie? Zobaczcie sami.

📢 Bieg Barbórkowy w Rybniku już w ten weekend. Będą utrudnienia drogowe

W niedzielę, 3 grudnia, odbędzie się XIX Bieg Barbórkowy. Uczestnicy pobiegną ulicami Rybnika, kierowcy będą zatem musieli uzbroić się w cierpliwość. Na czas imprezy, czyli w niedzielę 3 grudnia, w godz. ok. 11:00 do 14:00 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

📢 Tak drwią z Rybnika i jej mieszkańców? Zobacz MEMY! Co rozbawiło internautów? Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie

Tak drwią z Rybnika? Zebraliśmy najpopularniejsze MEMY o naszym mieście z ostatnich kilku lat. Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Nie jest odkryciem, że Rybnik jest częstym motywem zabawnych grafik. A co internautów śmieszy najbardziej w naszym mieście? Sprawdź to!

📢 Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022. Oto wyróżnione przez nas firmy. Warto z nich brać przykład!

Za nami pierwsza edycja rankingu Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022. Podczas uroczystej gali w Muzeum Sląskim w Katowicach pokazaliśmy firmy, które nie tylko osiągają świetne wyniki finansowe, ale i dbają o załogę, a także działają na rzecz lokalnej społeczności. Wyróżnieni wielokrotnie powtarzali: chcielibyśmy, żeby doceniono nas również za rok.

📢 Bądź widoczny na Cze-Le! Przy targowisku w Czerwionce rozdawano opaski odblaskowe, które mogą uratować życie

Odpowiednia widoczność pieszych na drodze, w szczególności w okresie jesienno-zimowym jest niezwykle ważna. Nawet z pozoru zwykła opaska odblaskowa pozwoli, by kierujący z wystarczającej odległości zauważył pieszego. Właśnie dlatego, we wtorek 28 listopada, przedstawiciele Stowarzyszenia "Działamy po sąsiedzku", wraz z rybnicką policją rozdawali opaski odblaskowe.

📢 W Śląskiem ZDW będzie remontował te drogi w 2024 i 2025 roku. Nowe drogi, mosty, obwodnice. Gdzie ucieszą się kierowcy?

Remonty dróg wojewódzkich w Śląskiem trwają praktycznie cały czas, jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne. Inwestycji jest dużo, część z nich będzie nadal kontynuowana w 2024 roku. Sprawdziliśmy, gdzie nadal będzie można spotkać drogowców i kiedy te przedsięwzięcia będą mieć swój finał?

📢 Zimowa aura w Czerwionce-Leszczynach. Drogowcy ruszyli do pracy, główne drogi są przejezdne

Główne drogi w Czerwionce-Leszczynach, w powiecie rybnickim są przejezdne - to raport na godzinę 10. Mimo wszystko, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach. W kolejnych dniach prognozowane są dalsze opady śniegu.

📢 Otwierają most nad Rudą w Rybniku. To oznacza koniec utrudnień dla kierowców. Przynajmniej w granicy miasta

RYBNIK. W poniedziałek 27 listopada, kierowcy będą już mogli skorzystać z wyremontowanego mostu nad Rudą w Rybniku. Dzięki temu, kierowcy nie będą musieli już korzystać z wyznaczonych wcześniej objazdów.

📢 Konferencja o przemocy wobec kobiet. Debata w rybnickiej bibliotece. O mechanizmach przemocowych i wsparciu dla ofiar WIDEO, ZDJĘCIA

„Za ścianą” – tak zatytułowano konferencję przeciw przemocy w Rybniku. Spotkanie odbyło się w sobotę 25 listopada, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece im. Konstantego Prusa, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Kobiet. Jednym z punktów debaty była rozmowa z udziałem psycholożki i psychoterapeutki uzależnień dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej oraz dr hab. Katarzyny Popiołek, profesorki Uniwersytetu SWPS w Katowicach, psycholożki społecznej. Jak wygląda problem przemocy wobec kobiet w Polsce?

📢 Szymon Hensel z Jejkowic zachorował na nowotwór złośliwy. Walka o życie nie przerwała pasji chłopca, który fascynuje się koleją

RYBNIK. Zna właściwie cały rybnicki rozkład jazdy pociągów na pamięć, od wielu lat jest fanem kolei, ma wiele marzeń, pomysłów i planów. Godzinami może przesiadywać w okolicy dworców kolejowych i wszystkiego co z koleją jest związane. Szymon z Jejkowic jest niezwykłym chłopcem, który dziś może oglądać świat zza szyby swojego domu lub szpitala. Chłopiec zachorował bowiem na nowotwór złośliwy i choć choroba jest podstępna, dzielnie walczy, by z nią wygrać. Marzy, aby wkrótce znów zabrać ze sobą swój aparat i wraz z mamą ruszyć w drogę fotografować ulubione pociągi.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto