Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bądź widoczny na Cze-Le! Przy targowisku w Czerwionce rozdawano opaski odblaskowe, które mogą uratować życie

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 7 lat
Odpowiednia widoczność pieszych na drodze, w szczególności w okresie jesienno-zimowym jest niezwykle ważna. Nawet z pozoru zwykła opaska odblaskowa pozwoli, by kierujący z wystarczającej odległości zauważył pieszego. Właśnie dlatego, we wtorek 28 listopada, przedstawiciele Stowarzyszenia "Działamy po sąsiedzku", wraz z rybnicką policją rozdawali opaski odblaskowe.

Bądź widoczny na Cze-Le! Niezwykle ważna akcja w Czerwionce-Leszczynach

110815 To niezwykle ważne opaski, które w szczególności w okresie jesienno-zimowym, powinny być obowiązkowym elementem ubioru. Szybciej zapadający zmrok i mniejsza widoczność, powinny skłonić pieszych do noszenia ze sobą opaski odblaskowej.

- Dzisiaj rozdajemy odblaski przy targowisku w Czerwionce. To bardzo ruchliwe i niebezpieczne miejsce. Przejście dla pieszych znajduje się na zakręcie, więc widoczność jest z obu stron ograniczona. Po zmroku, kierowcy mają problem, by dostrzec pieszych chcących przejść przez pasy i nie posiadających elementów odblaskowych - mówiła Alina Kucharzewska, prezes Stowarzyszenia dodając, że dzięki opaskom odblaskowym kierujący może w porę dostrzec pieszego, co może nawet uratować jego życie.

Takich miejsc, jak skrzyżowanie w Czerwionce jest jednak zdecydowanie więcej. Wielu pieszych porusza się drogami, przy których brakuje chodników. Idąc bez elementów odblaskowych, narażają swoje zdrowie i życie. Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok i mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, warto przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że droga hamowania jest dłuższa, dlatego też kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz odpowiednio przygotować samochód przed jazdą. Z kolei piesi powinni pamiętać o tym, by poruszać się w dozwolonych miejscach i nosić odblaski - nie tylko w miejscu, gdzie jest to wymagane, ale także w dużych i mniejszych aglomeracjach. Jeżeli mamy odblask, kierowca może zauważyć nas z większej odległości, co zwiększa nasze bezpieczeństwo, dając szansę na reakcję - podkreślał sierż. szt. Szymon Muras, z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

To kolejna akcja Stowarzyszenia "Działamy po sąsiedzku" z Czerwionki-Leszczyn, która dotyczy kwestii bezpieczeństwa. W lipcu bieżącego roku, przy Zameczku w Leszczynach zorganizowano z kolei piknik bezpieczeństwa, z udziałem służb mundurowych. Z takich i podobnych akcji, ich uczestnicy powinni zapamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

We wtorek 28 listopada, przy targowisku miejskim w Czerwionce, przedstawiciele Stowarzyszenia "Działamy po sąsiedzku", wraz z rybnickimi policjantami rozdawali pieszym opaski odblaskowe

Bądź widoczny na Cze-Le! Przy targowisku w Czerwionce rozdaw...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto