Przegląd tygodnia z 27.11.2022 w Rybniku. Najważniejsze wydarzenia od 20.11 do 26.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rybnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rybnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rybnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.11 a 26.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Górnicza uroczystość poświęcenia sztandaru KWK ROW w Rybniku-Boguszowicach . Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Rybnik, 27.11.2022. 20.11 - 26.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Górnicza uroczystość poświęcenia sztandaru KWK ROW w Rybniku-Boguszowicach . Zobacz zdjęcia

W kościele pw. św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru zespolonych kopalń KWK ROW. Do tej pory cztery składające się na nią kopalnie KWK Jankowice, KWK Chwałowice, KWK Marcel oraz KWK Rydułtowy miały swoje sztandary, ale wspólnego nie posiadały.

📢 Mistrzostwa Świata w Katarze - zobacz najlepsze MEMY. Intenrauci śmieją się z Mistrzostwa Świata i polskiej kadry

Powiedzieć o mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze, że są kontrowersyjne, to nic nie powiedzieć. Brak możliwości kupienia piwa, niemalże niewolnicza praca ludzi przy budowie stadionów, kupowanie meczów... Wszystko to bezlitośnie wytknięte w prześmiewczych memach. Obrywa się także polskiej kadrze, która to tradycyjnie ma rozegrać trzy mecze: otwarcia, o wszystko i o honor. Zobaczcie, z czego jeszcze śmieje się internet!

📢 Najlepsi nauczyciele w szkołach podstawowych w Śląskiem - WYNIKI 2022. Zobacz kto wygrał w twoim mieście!

Zakończył się Plebiscyt Edukacyjny 2022 Dziennika Zachodniego! Poznaliśmy najlepszych nauczycieli szkół podstawowych w woj. śląskim. Nasi Czytelnicy wybrali Nauczycieli Roku w poszczególnych kategoriach: Nauczyciel Przedszkola, klas 0-III, klas IV-VIII oraz szkoły ponadpodstawowej. W naszej galerii zobaczycie laureatów w kategorii "klasy IV-VIII"

Tygodniowa prasówka 27.11.2022: 20.11-26.11.2022 Rybnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rybniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Symboliczna tablica zawisła w Leszczynach. Jest poświęcona ofiarom Tragedii Górnośląskiej. To hołd mieszkańców w ich kierunku

Na fasadzie kaplicy pogrzebowej parafii w Leszczynach zawisła symboliczna tablica, będąca hołdem dla osób, które właśnie z tej miejscowości w 1945 roku i po zakończeniu II wojny światowej zostały zesłane w głąb ZSRR, stając się ofiarami Tragedii Górnośląskiej. O uhonorowanie pamięci ofiar zadbało lokalne Stowarzyszenia Przyjaciół Leszczyn "Dzwon".

📢 Co dalej z Domem Kultury w Niewiadomiu? Miasto zapewnia, że nie będzie likwidacji, a reorganizacja. Mieszkańcy odbierają to jednak inaczej

Kilkudziesięciu mieszkańców Rybnika-Niewiadomia spotkało się z przedstawicielami Urzędu Miasta w tamtejszym Domu Kultury, żeby porozmawiać o jego przyszłości. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że ten ma zostać zlikwidowany, czemu sprzeciwiają się mieszkańcy. Miasto zapewnia, że to nie likwidacja, a wymuszona oszczędnościami reorganizacja, która będzie skutkowała połączeniem niewiadomskiego ośrodka kultury z Domem Kultury w Niedobczycach. Część zadań DK w Niewiadomiu ma też przejąć znajdująca się tuż obok niego Zabytkowa Kopalnia Ignacy.

📢 W Rybniku zorganizowano imprezę dla kobiet - zobacz ZDJĘCIA. Zabawa była tylko dla dorosłych. Odbyła się w Face 2 Face.

W rybnickim klubie Face 2 Face zorganizowano zabawę "Kobiety imprezują". Wstęp były od 18 roku życia. Działo się! Zobacz zdjęcia z imprezy.

📢 Wioska widmo na Śląsku. Mieszka tu TYLKO 9 osób. Jest pośrodku pól. To jedna z najmniejszych wsi w woj. śląskim

Wsi spokojna, wsi wesoła... Pod Raciborzem, pośrodku pól (dosłownie) znajduje się malutka wioska - Sławienko. Mieszka tu zaledwie 9 osób! Na miejscu jest kilka domów, część z nich to już pustostany. To jedna z najmniejszych wiosek w woj. śląskim. Zobacz te zdjęcia!

📢 Wypadek w Rybniku. Na ulicy Wolnej została potrącona kobieta. Na czas działań wstrzymano ruch

W piątek 25 listopada, w Rybniku w późnych godzinach popołudniowych doszło do poważnego wypadku. Przechodząca przez pasy kobieta została potrącona przez samochód osobowy. W miejscu zdarzenia ruch samochodowy został całkowicie wstrzymany.

📢 Sadzą drzewa na rybnickim Placu Wolności. Potem przyjdzie czas na odbrukowanie rynku i dalszą walkę z betonozą

W Rybniku - na dwóch centralnych placach w centrum miasta - Placu Wolności oraz rynku, rozpoczyna się sadzenie nowych drzew. To element walki z wszechobecną betonozą i próba zacienienia tych miejsc, o których latem, w upalne dni mówi się wprost: patelnia.

📢 W Rybniku, przed zabytkowym budynkiem stanie pamiątka po legendarnej Hucie Silesia. Co to będzie?

Kolejna pamiątka po dawnej Hucie Silesia, najsłynniejszej, rybnickiej fabryce, pojawiła się w przestrzeni miasta. Przed budynkiem przy ulicy 3-go Maja w Rybniku stanie prasa mimośrodowa PMS 100, która przed laty wykorzystywana była właśnie w legendarnej fabryce lodówek, garnków itp.

📢 Na rynku w Rybniku stanęła świąteczna choinka. To 9-metrowy świerk. Wkrótce zostanie ozdobiony -- zobacz ZDJĘCIA

RYBNIK. Dziewięciometrowy świerk, dotychczas rosnący na prywatnej posesji w Kłokociniu będzie w tym roku świątecznym drzewkiem w Rybniku. Choinka stanęła już na rynku. Czeka ją jeszcze strojenie, ale mieszkańcom podoba się już teraz. - Czuć już ten świąteczny nastrój - mówią rybniczanie.

📢 Black Friday 2022. Oto NAJLEPSZE okazje na Czarny Piątek. Zobacz GAZETKI: Auchan, LIDL, Carrefour, Biedronka, Kaufland, Aldi...

Już dziś Black Friday 2022. Sprawdź najlepsze okazje na Czarny Piątek. Zebraliśmy dla was gazetki przygotowane przez sklepy BIEDRONKA, AUCHAN, LIDL, KAUFLAND, CARREFOUR, BI1, SELGROS... Kto wie, może ustrzelisz jakąś okazję podczas Black Friday!

📢 Rybnik: lekarze kardiolodzy w WSS nr 3 będą leczyć zaburzenia rytmu serca, przeprowadzając zabieg ablacji. Pierwszym pacjentem górnik

Choroby zaburzeń rytmu serca, w tym najpopularniejszego wśród nich migotania przedsionków, które mogą dotknąć nawet 16 tysięcy mieszkańców z samego Rybnika i okolic będą leczone w przyszpitalnej przychodni kardiologicznej przy WSS nr 3 w Rybniku. Uruchomiona została tam pracownia elektrostymulacji i leczenia zaburzeń elektrycznych serca.

📢 Dlaczego wyją syreny 22 listopada? Usłyszymy je m.in. w Sosnowcu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Częstochowie, Bielsku-Białej...

Dlaczego wyły syreny alarmowe? W Katowicach, Sosnowcu, Częstochowie, Gliwicach, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Bytomiu, Rybniku, Tychach, Chorzowie, Jaworznie... - we wtorek 22 listopada można będzie je usłyszeć. Dlaczego?

📢 Namierzyli poszukiwanego mężczyznę z Rybnika. Ten znalazł ciekawe miejsce do ukrycia

Głośne zachowanie w mieszkaniu doprowadziło do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny z Rybnika. Ten na widok policjantów postanowił ukryć się w narożniku. Mężczyzna liczył, że w ten sposób zostanie niezauważony przez policjantów. Był w błędzie.

📢 Czy mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn zyskają wspólny bilet na linie obsługiwane przez ZTM i MZK Jastrzębie-Zdrój? Jest na to szansa

W przestrzeni internetowej pojawiły się informacje o rzekomym porozumieniu między Zarządem Transportu Metropolitalnego, a Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym Jastrzębie-Zdrój. Chodzi o kwestię wspólnego biletu okresowego dla pasażerów, który miałby być honorowany przez obu organizatorów komunikacji miejskiej. Postanowiliśmy to sprawdzić.

📢 Dom kultury w Rybniku-Niewiadomiu do likwidacji? Miasto szuka oszczędności. Cięcia najmocniej dotkną kulturę

Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu ma zostać zlikwidowany. Część realizowanych w placówce kultury zajęć przejąć ma Dom Kultury mieszczący się w sąsiednich Niedobczycach, a część duża i nowa instytucja kultury w dzielnicy czyli Zabytkowa Kopalnia Ignacy. Takie są wstępne ustalenia urzędników, choć dyskusje cały czas trwają.

📢 Uwaga test syren! To już dziś mogą zawyć syreny alarmowe na terenie wokjewództwa

Uwaga! We wtorek, 22 listopada, czyli dziś, w godzinach od 9.00 do 13.00 na terenie województwa śląskiego - w tym również na terenie Rybnika - mogą być uruchamiane syreny alarmowe.

📢 Setki ludzi w Śląskiem bez prądu! Oto lista miejscowości i godziny wyłączeń. Tam dziś nie będzie elektryczności!

Setki ludzi w Śląskiem zostanie dzisiaj, pozbawionych prądu! Mamy szczegółowe informacje o wyłączeniach energii elektrycznej w całym województwie śląskim. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym. Podajemy daty i godziny odcięcia prądu oraz konkretne adresy, których dotyczy. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ I SPRAWDŹ, CZY JEST TU TWOJA ULICA!

📢 Rybnicki System Informacji Miejskiej ponownie nagrodzony. Tym razem przyznano mu tytuł "Dobry wzór". Jakie elementy tworzą ten system?

Rybnicki System Informacji Miejskiej został laureatem nagrody głównej Dobry Wzór 2022 w kategorii Przestrzeń Publiczna. Gala podsumowująca 29. edycję konkursu odbyła się w siedzibie Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie