Przegląd tygodnia z 18.09.2022 w Rybniku. Najważniejsze wydarzenia od 11.09 do 17.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.09 do 17.09.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.09 do 17.09.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rybnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.09 a 17.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Mieszkania "za grosze" na Śląsku i Zagłębiu! Wyprzedają je kopalnie. Ceny już od 55 tys. złotych. Sprawdź te oferty”?

Przegląd tygodnia: Rybnik, 18.09.2022. 11.09 - 17.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Mieszkania "za grosze" na Śląsku i Zagłębiu! Wyprzedają je kopalnie. Ceny już od 55 tys. złotych. Sprawdź te oferty

Mieszkania "za grosze" na Śląsku i Zagłębiu? Proszę bardzo! Oto najnowsze oferty z całego woj. śląskiego, wystawione przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Ceny "pokopalnianych" mieszkań zaczynają się już od 55 tys. zł. To prawdziwa okazja! Są tu mieszkania m.in. w Bytomiu, Zabrzu, Gliwicach czy Sosnowcu. Kliknij w galerię i zobacz te oferty.

📢 Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Polsce. Na czele Antoni oraz Zofia

Znamy najczęściej nadawane dzieciom imion w pierwszej połowie 2022 roku. Rządowy portal dane.gov.pl opublikował aktualne zestawienie. Wśród chłopców niezmiennie liderem jest Antoni, natomiast wśród dziewczynek Zofia wyprzedziła Zuzannę.

📢 Oddają meble ZA DARMO w woj. śląskim! Kanapy, meblościanki, fotele... Zobaczcie najnowsze oferty darmowych mebli w regionu

Śląskie: Oddają meble ZA DARMO! Zgodnie z zasadą zero waste, po co wyrzucać, skoro można oddać i dać drugie życie? W serwisie ogłoszeniowym olx.pl codziennie pojawiają się nowe oferty mebli i akcesoriów, które ludzie chcą oddać za darmo lub za tzw. czekoladę. Niektóre z nich są w naprawdę dobrym stanie! Zobaczcie najnowsze ogłoszenia w naszej galerii zdjęciowej

Tygodniowa prasówka 18.09.2022: 11.09-17.09.2022 Rybnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rybniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rybnik: Miejska spółka komunikacyjna kupuje 11 hybrydowych autobusów. Na kredyt i to niemały. Każdy autobus to koszt 2,2 mln zł

Spółka Komunikacja Miejska Rybnik planuje zakup 11 nowych autobusów o napędzie hybrydowym. Pojazdy - prawdopodobnie dostarczy firma Solaris, która jako jedyna stanęła do przetargu. Pieniądze na zakup będą z zaciągniętego kredytu, chociaż spółka właśnie unieważniła postępowanie na udzielenie wspominanej pożyczki. Dlaczego?

📢 Za miliony wyremontowano budynki dawnej kopalni Ignacy w Rybniku. Teraz inwestycja walczy w prestiżowym konkursie

Budynek byłej sprężarkowni, na terenie zabytkowej Kopalni Ignacy, bierze udział w prestiżowym konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." Zachęcamy do głosowania na rybnicki obiekt.

📢 Strzeżcie się kierowcy. W sobotę wchodzi w życie nowy TARYFIKATOR MANDATÓW 2022! Za wykroczenie grozi nawet 15 punktów

Już w sobotę 17 września w życie wchodzi nowy taryfikator punktów karnych i mandatów. Kwoty za niemalże wszystkie przewinienia mocno poszły w górę. W górę poszybują również punkty karne. 15 punktów karnych otrzyma kierowca, który wyprzedził samochód na przejściu dla pieszych lub przejechał na czerwonym świetle. Jednak to nie jedyne zmiany... Sprawdź, za co otrzymasz więcej punktów!

📢 Przybędzie zieleni na rynku i na Placu Wolności. Radni chcą na ten cel przeznaczyć 700 tysięcy złotych

Ma być bardziej zielono, przyjaźnie, a latem przybędzie cienia. Takie plany względem dwóch największych placów w mieście - czyli rynku oraz Placu Wolności - mają urzędnicy. W czasie najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują czy na nowe nasadzenia przeznaczyć niebagatelną kwotę 700 tysięcy złotych.

📢 Samochody Google Street View znów jeżdżą po woj. śląskim. Które miasta odwiedzą? Zobacz ZDJĘCIA

GOOGLE - nowe zdjęcia do Street View. We wrześniu i październiku w wybranych miastach woj. śląskiego pojawią się samochody Google. Będą fotografować poszczególne ulice do najnowszej aktualizacji popularnych Street View. Gdzie się pojawią? Sprawdź listę miast.

📢 To miejsce jest obsikane! Rzecz o absurdalnych sytuacjach w autobusach na Śląsku i Zagłębiu. Zobacz ZDJĘCIA

Codzienność potrafi zaskoczyć! Zbliżający autobus ma na wyświetlaczu "Foch, nie jade", na przystanku stara kanapa, w autobusie na siedzeniu informacja "To miejsce jest obsikane, proszę tu nie siadać!", na kasowniku zapytanie "Matka wie, że nie kasujesz?". Sprawdź naszą galerię i zobacz, na co jeszcze natknęli się internauci autobusach i tramwajach w woj. śląskim.

📢 Ten klub nocny na Śląsku jest opuszczony - ZDJĘCIA ze środka. Miejsce grzechu i rozpusty! Sprawdź, jak wygląda teraz

Ten klub nocny na Śląsku jest opuszczony. Znajduje się przy popularnej trasie. Jeszcze kilka lat temu, w weekendy działo się tam! Od czterech lat jest zamknięty. Jak wygląda obecnie w środku? Oni tam weszli. Zobacz ZDJĘCIA, wykonane przez Urbex Time.

📢 Masz to z Lidla? Właśnie zostało wycofane! Lepiej wyrzuć, wykryto salmonellę. Oto najnowsze produkty wycofane ze sklepów...

KOMUNIKAT! Sanepid w środę 14 września poinformował o kolejny produktach wycofanych ze sklepów. Na liście jest m.in. produkt z Lidla i innych dyskonów. W naszej galerii znajdziesz opisy 10 najnowszych wycofanych produktów. Jeżeli masz któryś z nich w kuchni, lepiej go wyrzuć! Konsekwencje zjedzenia czy ich wypicia mogą być bolesne!

📢 Dachowanie samochodu w Rybniku-Ochojcu. Wyglądało to groźnie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, doszło w czwartek 15 września, przed godziną 12, w Rybniku-Ochojcu na ulicy Rybnickiej. Samochód osobowy przewrócił się na bok. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

📢 Robert Makłowicz w woj. śląskim - gdzie jadł? Które restauracje poleca? Tam jest smacznie, zdaniem popularnego dziennikarza

Robert Makłowicz w woj. śląskim - gdzie jadł? Które restauracje poleca? Podróżnik, kucharz, publicysta to tylko jedne z wielu określeń definiujących niezwykle barwną postać Roberta. Przez opinię publiczną uznany za jedną z najbardziej autorytatywnych person w całym kraju. Jedno możemy przyznać z całkowitym przekonaniem. Bardzo ciężko o osobę, która nigdy nie widziała programu z udziałem wcześniej wspomnianego bohatera. Arcysympatyczny krytyk kulinarny zajrzał do woj. śląskiego i odwiedził jego zdaniem najciekawsze restauracje w regionie. Zobaczcie, gdzie zjeść na Śląsku wg Roberta Makłowicza!

📢 Pyszne domowe obiady w Rybniku za przystępną cenę! Oto LISTA restauracji TOP 15. Polecają je mieszkańcy

Gdzie w Rybniku zjeść smacznie i tanio? Podpowiadamy! Oto lokale, które zyskały zaufanie klientów i osiągnęły najwyższe wyniki w notowaniach serwisu Tripadvisor oraz w rankingu Google. Sprawdź, gdzie mieszkańcy Rybnika chodzą najchętniej. Tutaj nie trzeba wydać fortuny, by najeść się do syta. W naszej galerii znajdziesz listę TOP 15 restauracji, które serwują tanie i smaczne obiady.

📢 Pedofile poszukiwani przez policję. Widziałeś ich? Mogą być groźni! Zobacz te LISTY GOŃCZE

UWAGA! Policja z całej Polski poszukuje tych 20 osób w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itd. Za przestępstwa tego typu art. 200 kodeksu karnego przewiduje 15 lat więzienia.

📢 Tak śmieją się z miast w woj. śląskim! Oto MEMY z Bytomia, Katowic, Sosnowca, Gliwic, Częstochowy, Zabrza, Bielska...

MEMY z miast w woj. śląskim. Z których najczęściej śmieją się internauci? W Polsce króluje z pewnością Radom, Sosnowiec, Wąchock czy Bydgoszcz. Jednak pozostałym miastom w Śląskiem również się dostało - i to dość sporo! A co rozśmieszyło internautów? Memy dotyczą głównie, wydarzeń, miejsc oraz mieszkańców. W galerii znajdziesz najciekawsze z nich.

📢 Nie działają tablice świetlne na rybnickich przystankach. Awaria goni awarię, a serwisowanie wysłużonych urządzeń jest wyjątkowo drogie

Dlaczego nie działają tablice świetle stojące od kilku lat na miejskich przystankach autobusowych w Rybniku? To pytanie od dłuższego czasu zadają sobie pasażerowie autobusów miejskich w Rybniku. Okazuje się, że tablice są przestarzałe, szwankują coraz częściej, a ich serwis kosztuje krocie. Co więc dalej z tablicami będzie?

📢 Influncerzy i Youtuberzy z woj. śląskiego. Wiedzieliście, że są stąd? Mają milionowe zasięgi! Wśród nich Dubiel, Kosel, Najman i inni

Gwiazdy internetu, influencerzy i youtuberzy - oto właśnie oni. Zdziwisz się, jak wiele z nich pochodzi lub jest związanych z województwem śląskim. W naszej galerii znajdziesz blisko 20 nazwisk, które podbijają serca internatów i rozsławiają Śląsk. Obserwuje ich od kilkunastu tysięcy, do kilku milionów followersów. Sprawdź, kto znalazł się w czołówce, znasz ich wszystkich?

📢 Życie potrafi zaskoczyć! Na takie absurdy natraficie, jadąc przez Śląsk i nie tylko. Jak tak można!? Pomysłowość ludzka nie zna granic

Życie potrafi zaskoczyć! Ślepe pasy w Kłobucku, hydrant na środku nowego chodnika w Częstochowie, dom na dachu bloku w Jastrzębiu... Rzeczywistość potrafi bardzo zaskoczyć! Człowiek widząc te zdjęcia zastanawia się... śmiać się czy płakać? Zobaczcie to!

📢 Znalazł olbrzymiego borowika! Ten okaz waży aż 3 kg - zobacz to! A jak okazy w woj. śląskim? Trwają "grzybowe żniwa"!

Niesamowite! Taki okaz, to z pewnością marzenie każdego grzybiarza! Ten borowik został znaleziony w Karpatach na Ukrainie. Waży aż 3 kg! A jak wyglądają okazy z woj. śląskiego? Też znakomicie! Publikujemy zdjęcia naszych internautów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ostrzał Kijowa. W trakcie operacji na sercu dziecka zabrakło prądu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie