Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Andrzej Sączek, kandydat na prezydenta Rybnika bez tajemnic ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Andrzej Sączek, kandydat na prezydenta Rybnika bez tajemnic. Od lat związany z górnictwem, radny miasta Rybnika. Ma 50 lat
Andrzej Sączek, kandydat na prezydenta Rybnika bez tajemnic. Od lat związany z górnictwem, radny miasta Rybnika. Ma 50 lat arc prywatne
W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Kandydatów do fotelu prezydenta Rybnika poprosiliśmy o to, by nam o sobie opowiedzieli. Dziś bez tajemnic Andrzej Sączek, kandydat na prezydenta Rybnika.

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę Andrzeja Sączka, kandydata na prezydenta Rybnika. Przygotowaliśmy sylwetkę kandydata, prezentując ją zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej.
Andrzej Sączek od lat związany jest z górnictwem, radny miasta Rybnika. Ma 50 lat. Oto, co powiedział nam o sobie.

Wykształcenie: Politechnika Śląska w Gliwicach organizacja i ekonomika – magisterskie oraz techniczna eksploatacja złóż – inżynierskie. Studia podyplomowe - Uniwersytet Ekonomiczny MBA Master of Business Administration in Corporate Govermance, Szkoła Główna Handlowa MBA, Wyższa Szkoła Biznesu akademia trenerów grupowych, Uniwersytet Śląski w Katowicach zarządzanie zasobami ludzkimi, Uniwersytet Śląski w Katowicach kwalifikacyjne studia pedagogiczne, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach BHP i systemy zarządzania, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie BHP.

Komitet wyborczy: KW Prawo i Sprawiedliwość

Praca (kariera zawodowa): od 1991 roku związany z górnictwem - od górnika i sztygara na wydobyciu, po stanowisko inżyniera BHP i dyrektora HR ds. szkoleń i rozwoju kadr

Rodzina – żona i dorosły syn

Hobby/zainteresowania/sposób spędzania wolnego czasu: szkolenia i rozwój osobisty i zawodowy, polityka, ekonomia, gospodarka, marketing i zarządzanie, koordynowanie i animowanie życia społecznego, psychologia zachowań grup społecznych psychologia pracy i zarządzania, książka, muzyka, podróże, rozwój zawodowy i osobisty, spacery, rower, morsowanie, sauna. Jestem ciekawy ludzi i świata. Lubię przebywać na łonie natury. Jestem chrześcijaninem, często odwiedzać sanktuaria i chętnie korzystam z rekolekcji w Centrum Duchowości Ignacjańskiej Księży Jezuitów w Częstochowie.

Dodatkowo podejmuje się licznych działań społecznych: od 2018 roku radny miasta Rybnika; członek Prawa i Sprawiedliwości od 2016 roku, Rady Politycznej PiS od lipiec 2021 roku oraz zarządu Związku Zawodowego Dozoru i Nadzoru Górniczego Kadra; od 2012 członek zarządu, wiceprezes do 2021 Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK; koordynator w latach 2012-2017 w Śląskim Klubie Trenerów Zarządzania MATRIK. Od wielu lat członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa - sekretarz koła zakładowego, członek zarządu oddziału w Rybniku do 2019; w Stowarzyszeniu Wychowanków Centrum Kształcenia Inżynierów i Politechniki Śląskiej; od wielu lat w Fundacji Rodzin Górniczych – koordynator współpracy, wolontariusz, członek Rady Fundacji; od 2020 przewodniczący Rady Fundacji Rodzin Górniczych; od 2017 członek założyciel i wiceprezes; członek zarządu Stowarzyszenia Działań Lokalnych „Chwalynciok”; od wielu lat członek rady parafialnej w parafii dzielnicy Chwałęcice. Jest optymistą, otwartym na ludzi i pozytywnie nastawiony do życia.

Gdzie mieszka: w pięknej dzielnicy Rybnika - Chwałęcicach

Jakie ma auto: biały seat ibiza z czerwonym dachem 1.0

Najważniejsze punkty programu wyborczego

  • 1. bezpłatna komunikacja
  • 2. kanalizacja dla wszystkich dzielnic
  • 3. kampus ośrodkiem akademickim subregionu
  • 4. podmiotowość rad dzielnic i współpraca z nimi
  • 5. Rybnik przychylny inwestorom
  • 6. konstrukcja budżetu od podstawowych potrzeb mieszkańców – drogi, zieleń, porządek, przydrożne rowy
  • 7. koncerty na stadionie

Dlaczego startuje w wyborach samorządowych

- Chcę aby Rybnik był dobry do życia. Chcę skonstruować budżet oparty na zapewnieniu podstawowych potrzeb mieszkańców, w konsultacji z nimi, z jednoczesną realizacją ambitnych planów, celów i pomysłów. Chcę aby rady dzielnic, a co za tym idzie mieszkańcy, byli traktowani podmiotowo. W Rybniku mamy wspaniałych ludzi, którzy doskonale dadzą sobie radę z zarządzaniem miastem i poszczególnymi jednostkami. Oddam Rybnik mieszkańcom Rybnika. Zadbam o dobrą atmosferę w magistracie i zapewniam pracowników, że będą bardzo dobrze traktowani. Praca w dobrej atmosferze z pewnością przełoży się na otwartość na Rybniczan i jakość obsługi naszych mieszkańców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto