Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Rybniku ogranicza odwiedziny. Powodem ma być wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Powodem ma być wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie
Powodem ma być wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie arc
RYBNIK. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku ograniczył odwiedziny pacjentów w oddziałach szpitalnych. Jak tłumaczy placówka, powodem ma być aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz wzrost zachorowań na COVID-19.

Szpital w Rybniku ogranicza odwiedziny pacjentów. Powodem COVID-19

Ograniczenie odwiedzin pacjentów w oddziałach szpitalnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, obowiązuje od poniedziałku 13 listopada, od godziny 16, aż do odwołania. Jak tłumaczy placówka, ma to związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz wzrostem zachorowań na COVID–19 w regionie.

- Wstrzymuje się odwiedziny u pacjentów z Oddziału Kardiologii oraz u pacjentów poddanych izolacji. W trakcie odwiedzin u Pacjenta może przebywać jedna osoba - przekazuje Karolina Wałowska, rzeczniczka prasowa rybnickiego szpitala.

Jak słyszymy, czas odwiedzin pacjenta został skrócony do 30 minut. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji m.in. kaszel, gorączka, ból gardła itp. W wyjątkowych przypadkach np. stan terminalny pacjenta czy odbiór dokumentacji medycznej ostateczną decyzję o ewentualnej wizycie na oddziale będzie podejmował ordynator, kierownik lub lekarz dyżurujący.

- W przypadku uzyskania zgody na odwiedziny muszą się one odbyć z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych - tłumaczy rzeczniczka.

Ostatniej doby odnotowano 77 zachorowań na COVID-19 w całym kraju. W województwie śląskim były to 3 nowe zakażenia. To dane na 545 wykonanych testów. Poprzedniej doby odnotowano z kolei 73 zachorowania w skali kraju, w tym 2 w województwie śląskim. Zdecydowanie więcej zachorowań odnotowano w minionym tygodniu - w piątek było to już 747 nowych zakażeń w całym kraju.

Kłopoty pacjentów szpitala w Rybniku

Przypomnijmy, że od piątku 10 listopada, do dzisiejszego poranka, w placówce nie funkcjonował Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jak tłumaczył szpital, wstrzymanie przyjęć pacjentów związane było nagłą absencją chorobową personelu medycznego pracującego w SOR wynikającą z zachorowania między innymi na wirusa SARS – CoV 2. Obecnie SOR działa już standardowo.

Powodem ma być wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie

Szpital w Rybniku ogranicza odwiedziny. Powodem ma być wzros...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto