MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rybniczanie wybierają prezydenta i radnych. Gdzie najniższa a gdzie najwyższa frekwencja?

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Mieszkańcy Rybnika głosują. Gdzie najniższa a gdzie najwyższa frekwencja?
Mieszkańcy Rybnika głosują. Gdzie najniższa a gdzie najwyższa frekwencja? RL
RYBNIK. Jeszcze do godziny 21 będą czynne lokale wyborcze, w których będzie można oddać głosy na kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych. Znamy dane dotyczące frekwencji w Rybniku na godzinę 17.

Mieszkańcy Rybnika głosują. Znamy dane dotyczące frekwencji

Od godzin porannych mieszkańcy Rybnika odwiedzają lokale wyborcze, biorąc udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Tuż po otwarciu lokali wyborczych, pierwsi mieszkańcy Rybnika ruszyli do głosowania.

W Rybniku, uprawnionych do głosowania jest 99 380 osób. Do godziny 12, frekwencja wyniosła 14,46 proc. i była niższa niż frekwencja w woj. śląskim, która wyniosła 15,34 proc. Z kolei na godzinę 17, frekwencja w Rybniku wyniosła 34,58 proc. W woj. śląskim, frekwencja wyniosła 36,02 proc.

Właśnie na godzinę 17, najwyższą frekwencję wynoszącą 45,87 proc. odnotowano w komisji nr 18, mieszczącej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15. Z kolei najniższa frekwencja miała miejsce w komisji nr 33, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 18. Tam do urn poszło jedynie 17,57 proc. uprawnionych do głosowania.

W poprzednich wyborach samorządowych, które odbyły się w 2018 roku, frekwencja w województwie śląskim wyniosła 44,47 proc. Nieco lepiej było w Rybniku, gdzie ważne głosy oddała niemal połowa uprawnionych do głosowania.

Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godzinie 21. Chwilę później powinniśmy poznać pierwsze sondażowe wyniki głosowania. Na ostateczne wyniki wyborów dla poszczególnych gmin i miast, trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Państwowa Komisja Wyborcza szacuje, że może to zająć nawet kilka dni.

Wybory samorządowe 2024. Jak głosować?

W wyborach samorządowych odbywających się w niedzielę 7 kwietnia, wyborcy, którzy udadzą się do lokali wyborczych otrzymają trzy lub cztery karty do głosowania. By głos był ważny, należy postawić znak „x” przy nazwisku jednego kandydata na karcie.

Mieszkańcy Rybnika głosują. Gdzie najniższa a gdzie najwyższa frekwencja?

Rybniczanie wybierają prezydenta i radnych. Gdzie najniższa ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto