MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów 2024 RYBNIK. Piotr Kuczera prowadzi... Są pierwsze dane PKW [NIEOFICJALNE wyniki]

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wyniki wyborów 2024 RYBNIK. Zakończyło się głosowanie w tegorocznych wyborach samorządowych, które pozwolą wyłonić włodarzy miast, radnych miejskich i do sejmików wojewódzkich. Już teraz wiadomo, że w wielu miejscowościach konieczna będzie druga tura wyborów, która pozwoli wyłonić prezydentów. Czy podobnie będzie w Rybniku?

Wyniki wyborów 2024 RYBNIK. Lokale wyborcze zamknięte

Czterech kandydatów starało się o poparcie mieszkańców Rybnika w tegorocznych wyborach na prezydenta miasta. To Krzysztof Kazek z Bloku Samorządowego Rybnik, Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Pruszczyński z Lepszego Rybnika oraz Andrzej Sączek z Prawa i Sprawiedliwości.

Mieszkańcy wybierali również radnych. Do obsadzenia było 25 miejsc, choć w wyborach startowało 162 kandydatów. Na karcie do głosowania znalazły się również nazwiska kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. W okręgu nr 3 obejmującym między innymi Rybnik, startowało 97 kandydatów.

Niebawem powinniśmy poznać pierwsze cząstkowe wyniki wyborów. Artykuł będzie aktualizowany.

Aktualizacja 00:00

Są pierwsze oficjalne dane z PKW. Jak wynika z danych z 5,56 proc. obwodów głosowania, na prowadzeniu jest Piotr Kuczera, który na podstawie obecnych danych mógł liczyć na 46 proc. poparcia. Na drugim miejscu znajduje się Andrzej Sączek.

Frekwencja na godzinę 17

W Rybniku, uprawnionych do głosowania było 99 380 osób. Do godziny 12, frekwencja wyniosła 14,46 proc. i była niższa niż frekwencja w woj. śląskim, która wyniosła 15,34 proc. Z kolei na godzinę 17, frekwencja w Rybniku wyniosła 34,58 proc. W woj. śląskim, frekwencja wyniosła 36,02 proc.

Właśnie na godzinę 17, najwyższą frekwencję wynoszącą 45,87 proc. odnotowano w komisji nr 18, mieszczącej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15. Z kolei najniższa frekwencja miała miejsce w komisji nr 33, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 18. Tam do urn poszło jedynie 17,57 proc. uprawnionych do głosowania.

Tuż po godzinie 21, poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów exit poll. Według tych danych, w skali kraju, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 33,7 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,9 proc. Trzecia Droga uzyskała poparcie rzędu 13,5 proc., zaś Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy 7,5 proc. Z kolei Lewica uzyskała 6,8 proc.

Wyniki wyborów 2024 RYBNIK. Piotr Kuczera prowadzi... Są pie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto