Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Andrzej Sączek kandydatem PiS na prezydenta Rybnika. Poznaliśmy też kandydatów do Rady Miasta Rybnika

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W sobotę 24 lutego na rynku w Rybniku zaprezentowani zostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, którzy zabiegać będą o głosy wyborców w kwietniowych wyborach samorządowych

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W sobotę 24 lutego na rynku w Rybniku zaprezentowani zostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, którzy zabiegać będą o głosy wyborców w kwietniowych wyborach samorządowych Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Jędrzej Lipski
W sobotę 24 lutego na rynku w Rybniku zaprezentowani zostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, którzy zabiegać będą o głosy wyborców w kwietniowych wyborach samorządowych. Poznaliśmy kandydata na urząd prezydenta miasta, którym został Andrzej Sączek, radny miejski. Wiemy także, kto startować będzie z nadzieją na końcowy sukces na listach PiS-u do sejmiku wojewódzkiego oraz rady miejskiej.

Spotkanie na rybnickim rynku rozpoczęło się o godzinie 11. Poprowadził je poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha.

- Dlaczego spotykamy się na rynku? Tu kiedyś stał ratusz. Drugi znajduje się trochę dalej. W tym miejscu kazania głosił św. Sarkander. W tym miejscu miało miejsce przywitanie marszałka Piłsudskiego. Te wybory samorządowe są bardzo ważne. Mają trzy szczeble. To wybór przedstawiciela do sejmiku, kandydatów do rady miasta i zaprezentowanie kandydata na prezydenta. Wszyscy, którzy tutaj są za mną, działają dla Rybnika z pasją, a jednocześnie mają dużo energii, żeby te mandaty pełnić – podkreślił Bolesław Piecha.

Pełne listy kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Śląskiego nie są jeszcze zatwierdzone, ale już wiadomo, że ziemia rybnicka będzie reprezentowana przez radnego Łukasza Dwornika.

- To dla mnie niezwykle istotne doświadczenie, które wynika z dziewięcioletniej pracy w rybnickiej Radzie Miasta. Mogę Państwa zapewnić, że moja rola w sejmiku wojewódzkim będzie polegała przede wszystkim na reprezentowaniu interesu publicznego miasta i pięknego regionu Subregionu Zachodniego. Na tym chciałbym się skupić. Dziękuję za zaufanie – podkreślił Łukasz Dwornik.

Kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Rybniku zostali zaprezentowani przez radną Mirelę Szutkę.

- Stajemy z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem na płycie rybnickiego rynku i chcemy powiedzieć tak dla Rybnika. Dzisiaj prezentujemy ludzi, którzy mają otwarte serca i chcą pracować dla dobra naszego miasta – przyznała Mirela Szutka.

Oto osoby, na które postawiło tym razem Prawo i Sprawiedliwość:

Okręg nr 1: Andrzej Sączek, Jerzy Lazar, Rafał Skoczowski, Zyglinda Lampert-Raszyńska, Laurencja Chojnacka-Witoszek, Jolanta Wójcik, Sylwester Kowalski, Monika Nawrot, Antoni Nowak
Okręg nr 2: Mirela Szutka, Tadeusz Pałka, Joanna Brzózka, Michał Szpot, Jolanta Brachman, Władysława Pająk, Łucja Hyła, Przemysław Buchalik
Okręg nr 3: Mariusz Węglorz, Marian Kaim, Arkadiusz Drobot, Donata Janota, Patryk Szlendak, Iwona Wowra
Okręg nr 4: Karol Szymura, Zbigniew Kruźlewski, Marzena Olechno, Monika Skupień, Kamil Stelmach, Jerzy Milanowski, Agnieszka Spiecha, Grażyna Bortlik

Na koniec zaprezentowany został kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Rybnika.

- Musimy pamiętać, że prezydent miasta reprezentuje miasto, reprezentuje nas, mieszkańców. Andrzej Sączek to człowiek o ogromnej energii. Muszę powiedzieć, że kiedy czasami przychodzi do biura, to trzeba potem trzy dni sprzątać. Robi tyle zamieszania, ale ma też jeszcze jedną rzecz. To człowiek z ogromną pasją. Czasami ta pasja odzwierciedla się w tym, co na Śląsku wiecie - ma niewyparzony pysk, ale ten niewyparzony pysk w tych sprawach, które dotyczą rybniczan, które dotyczą naszego dobra, naszej pomyślności jest bardzo ważne – podkreślił Bolesław Piecha.

- Dziękuję wszystkim państwu. Dziękuję drużynie, która za mną stoi. Dziękuję panu posłowi, że obdarzył mnie zaufaniem, jak również kolegom koleżankom z rady miasta. Dziękuję wam wszystkim serdecznie za to, że mnie dotychczas wspieracie. Liczę na to wsparcie. Oczywiście w kampanii wyborczej, ale potem przede wszystkim liczę na wsparcie, konsultacje i rozmowę. Korzystając z tej mojej otwartości liczę na reakcję i budowanie dobrych relacji w budowaniu dobrej przyszłości miasta Rybnika, kiedy już tym prezydentem zostanę – mówił Andrzej Sączek.

Jak dodał oferta kandydatów do Rady Miasta w Rybniku obejmuje przede wszystkim propozycje w zakresie edukacji, działań społecznych, sportu, przedsiębiorczości, biznesu, przemysłu, który na tej ziemi funkcjonuje, czyli górnictwa i kopalni ROW. To także współpraca między szkołami wyższymi jednostkami naukowo-badawczymi przedsiębiorcami, edukacją przemysłem.

- To jest nasz pomysł na Rybnik. To jest pomysł, żeby ten efekt synergii uzyskać, żeby miasto mogło się rozwijać, żeby było otwarte na wszystkich. W czasie kampanii spotkamy się w dzielnicach naszego miasta, w poszczególnych okręgach wyborczych. Obiecuję, że pojawię się i będę otwarty na spotkania z mieszkańcami, na rozmowy – podkreślił Andrzej Sączek.

- Daleki jestem od krytyki, daleki jestem od dyskusji na zasadzie wytykania błędów. Bardziej w naszej kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości będę pokazywał merytorycznie to, co chciałbym zrobić i w jaki sposób chciałbym to zrobić. Zaczynając od bezpłatnej komunikacji. Po to, żeby połączyć wszystkie miasta. Żory i Racibórz już taką komunikację mają. Żory od dawna, a Racibórz uruchamia również bezpłatną komunikację. Kiedy będziemy mieli dobre połączenia ze wszystkimi miastami, wtedy nikt się nie będzie zastanawiał, kto ma za ten przejazd płacić – dodał.

Andrzej Sączek to trzeci kandydat na stanowisko prezydenta Rybnika. Wcześniej swój start zapowiedział Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej oraz Tomasz Pruszczyński, który reprezentuje stowarzyszenie Lepszy Rybnik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto