MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To dopiero początek. SIM Śląsk buduje ponad 200 mieszkań

materiał informacyjny
Swój nowy dom już w przyszłym roku znajdą 234 rodziny, które zamieszkają w budowanych przez SIM ŚLĄSK sp. z o.o. nieruchomościach. Prace budowlane konsekwentnie postępują w Chorzowie i Tarnowskich Górach. Spółka przygotowuje również inwestycję w Świętochłowicach.

SIM Śląsk to spółka Skarbu Państwa, która powstała 7 maja 2021 r w celu budowy dostępnych mieszkań oraz poprawy oferty mieszkaniowej w regionie. W jej imieniu występuje Krajowy Zasób Nieruchomości, a udziałowcami są cztery gminy: Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze.

Obecnie prowadzone są prace budowane na gruntach w Chorzowie (112 mieszkań) oraz Tarnowskich Górach (122 mieszkania), które zostaną przekazane najemcom już za rok. SIM Śląsk buduje w standardzie „pod klucz”: z wykończoną łazienką, podłogami, ogrzewaniem podłogowym, piecami kuchennymi, drzwiami, gładziami i malowaniem ścian. Nie minęły jeszcze nawet trzy lata od rozpoczęcia działalności spółki, a efekty widać już gołym okiem.

W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną nabory wniosków o mieszkania w Tarnowskich Górach, Chorzowie oraz Świętochłowicach. Co sprawa, że mieszkania SIM Śląsk cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

- Naszą najlepszą reklamą jest postęp prac, który m.in. dokumentujemy na stronie internetowej, gdzie pod zakładkami dotyczącymi poszczególnych miast wyraźnie widać zaawansowanie i wysoką dynamikę prowadzonych inwestycji. To najlepszy sposób na to, by na własne oczy zobaczyć i przekonać się o tym, jak duże zaangażowanie przeradza się w rzeczywisty, niezwykle ważny społecznie efekt w postaci budowania tanich mieszkań na wynajem – mówi Alina Wadoń, prezes zarządu SIM Śląsk sp. z o.o.

Jak podkreśla prezes, spółkę tworzą fachowcy - pracownicy z bogatym doświadczeniem zawodowym, kompleksową wiedzą branżową oraz odpowiednim podejściem do klientów oraz kontrahentów. Dodaje także, że sprawnej realizacji inwestycji sprzyja dobra współpraca i wsparcie ze strony wszystkich przedstawicieli miast – udziałowców SIM Śląsk Sp. z o.o.: Chorzowa, Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zabrza.

SIM ŚLĄSK swoje inwestycje zleca w wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych, dlatego zarówno projekty architektoniczno-budowlane, jak i wyłonienie generalnego wykonawcy robót, odbywa się zgodnie z PZP.
Sukcesem spółki jest uzyskanie finansowania i domknięcie montażu finansowego w oparciu o Fundusz Dopłat, RFRM i kredyty bankowe BGK (podpisane umowy kredytowe).

Przygotowywana jest także kolejna inwestycja mieszkaniowa spółki, tym razem w Świętochłowicach. Powstaną tam 74 mieszkania. Prawomocne pozwolenie na budowę zostało już udzielone, a częściowe środki finansowe na realizację zostały już pozyskane. Obecnie SIM Śląsk finalizuje proces uzyskania kredytu z BGK na tę inwestycję.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: To dopiero początek. SIM Śląsk buduje ponad 200 mieszkań - śląskie Nasze Miasto

Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto