ROW Rybnik - Foto-Higiena Gać 1:1. Zielono-czarni ponownie na remis u siebie

Piotr Chrobok
ROW Rybnik podzielił się punktami z Foto-Higieną Gać.
ROW Rybnik podzielił się punktami z Foto-Higieną Gać. arc.
Drugi domowy mecz ROW-u Rybnik i drugi remis. Podopieczni trenera Rolanda Buchały w meczu z Foto-Higieną Gać rozegrali całkiem dobre zawody, ale nie byli w stanie sforsować obrony rywali i zremisowali z zespołem z Gaci 1:1. Wynik spotkania został ustalony jeszcze w pierwszej połowie.

Po wyjazdowym spotkaniu w Nysie, piłkarze ROW-u Rybnik powrócili na własny obiekt. W meczu 3. kolejki grupy trzeciej, III ligi podopieczni trenera Rolanda Buchały podejmowali u siebie 12. zespół poprzednich rozgrywek – Foto Higienę Gać.

Rybniczanie do swojego drugiego domowego meczu przystępowali niezwykle zmotywowani. Wysoka wygrana (aż 5:0) w Nysie sprawiła, że zielono-czarna młodzież wspierana przez kilku bardziej doświadczonych piłkarzy chciała także zwyciężyć u siebie.

Od samego początku środowego spotkania ROW rzucił się do ataków. Efektem była bramka już w 7. minucie gry. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Yaroslav Baranskyi, a głową do siatki skierował ją defensor gości Andrzej Korytek. Szybko zdobyty gol na długo ustawił przebieg pierwszej połowy. Zielono-czarni osiągnęli przewagę i zepchnęli zawodników z Gaci do obrony. Nie byli jej jednak w stanie udokumentować kolejnymi trafieniami, a to z kolei udało się piłkarzom Foto-Higieny. W jednej z ostatnich akcji pierwszej części gry do remisu silnym strzałem doprowadził Marcin Przybylski.

W drugiej połowie meczu znów lepiej prezentowali się rybniczanie. Podopieczni trenera Rolanda Buchały z łatwością zdobywali kolejne metry i szybko przemieszczali się pod bramkę rywali, ale w zasadzie nie oddawali na nią groźnych strzałów. Najbliżej wyjścia na prowadzenie ROW był w 70. minucie, lecz po strzale Marcina Wodeckiego futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną okazję dziesięć minut później, ale po jego strzale z rzutu wolnego dobrze interweniował golkiper gości i mecz zakończył się remisem 1:1.

Remis w starciu z Foto-Higieną przedłuża passę ROW-u bez wygranej u siebie, na którą piłkarze z Rybnika czekają już blisko 9 miesięcy. Po raz ostatni rybniczanie przy Gliwickiej zwyciężyli 2 listopada 2019 roku. Od tego czasu u siebie rozegrali co prawda zaledwie dwa mecze, ale w żadnym z nich nie byli w stanie pokonać rywala. Najbliższą ku temu okazje zielono-czarni będą mieli w najbliższą sobotę (15.08), kiedy to podejmą drużynę Stali Brzeg.

ROW Rybnik – Foto-Higiena Gać 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Andrzej Korytek (7-sam) 1:1 Marcin Przybylski (45)

Żółte kartki: Piejak (ROW) - Stachowski (Foto-Higiena)

ROW: Paszek – Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi, Krakowczyk, Spratek, Jary, Kuczera, Wodecki, Niedźwiedzki

Foto-Higiena: Jaroszewski – Bujakiewicz, Korytek, Wdowiak, Orzechowski, Stachowski, Krzymiński, Nahrebecki, Krzyśków, Piórecki, Przybylski

Sędziował: Przemysław Mielczarek (Kluczbork)

Widzów: bez udziału publiczności