Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobaczcie jak powstają nowe place zabaw w Czerwionce-Leszczynach!

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
W Czerwionce-Leszczynach nie czekają na kalendarzową wiosnę i korzystając z dobrej pogody, budowlańcy znów ruszyli do prac związanych z powstawaniem nowych placów zabaw
W Czerwionce-Leszczynach nie czekają na kalendarzową wiosnę i korzystając z dobrej pogody, budowlańcy znów ruszyli do prac związanych z powstawaniem nowych placów zabaw UGiM Czerwionka-Leszczyny, Katarzyna Mazur, Hanna Piórecka-Nowak
CZERWIONKA-LESZCZYNY. Stół do gry w piłkarzyki, zestawy zabawowe ze zjeżdżalnią, deskorolka powietrzna czy tyrolka. To tylko niektóre z atrakcji, z których już niebawem będą mogli skorzystać najmłodsi, ale i nieco starsi mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn. Urządzenia montowane są bowiem na nowych i istniejących już placach zabaw na terenie gminy. Tym samym w każdej dzielnicy i sołectwie mają pojawić się nowe place zabaw, ale znajdzie się również miejsce dla siłowni zewnętrznych i stref street workout.

Piracki plac zabaw powstaje w Stanowicach. Gdzie pojawią się kolejne?

W Czerwionce-Leszczynach nie czekają na kalendarzową wiosnę i korzystając z dobrej pogody, budowlańcy znów ruszyli do prac związanych z powstawaniem nowych placów zabaw. Jednocześnie istniejące place są modernizowane, dzięki czemu pojawią się na nich urządzenia dla młodszych i nieco starszych mieszkańców gminy. Docelowo, nowe miejsca rekreacji i wypoczynku pojawią się we wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn.

- W ramach realizacji zadania utworzone zostaną nowe place rekreacyjne. Będą one wyposażone w elementy typowych placów zabaw dedykowanych dzieciom. Zaplanowaliśmy także montaż elementów do ćwiczeń, przeznaczonych dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych. Nowe, bezpieczne place zabaw dostępne dla każdego były ważnym oczekiwaniem mieszkańców, mamy więc nadzieję, że inwestycja przypadnie im do gustu, a obiekty będą dobrze służyć młodszym i starszym – mówił podczas rozpoczęcia inwestycji Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn.

Z nowego placu zabaw od września 2023 roku, korzystają już mieszkańcy Czuchowa. Za szkołą podstawową powstał kompleksowy plac zabaw, zawierający zarówno urządzenia dla najmłodszych, jak i zestawy siłowni pod chmurką i urządzenia street workout. W tym samym czasie do użytku oddane zostały także place zabaw w Przegędzy, Książenicach oraz w Szczejkowicach.

- W Przegędzy nowe różnorodne urządzenia pojawiły się na terenie istniejącego już placu zabaw obok ośrodka zdrowia uatrakcyjniając to miejsce. Dodatkowo o jedno duże urządzenie zabawowe doposażony został także plac zabaw przy szkole podstawowej - informuje Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

W Szczejkowicach urządzenia siłowe, wielofunkcyjny zestaw zabawowy oraz elementy małej architektury zamontowane zostały przy ulicy Gliwickiej. Dodatkowe urządzenia zakupił także i zamontował w tym miejscu MOSiR. W kolejnym etapie prac plac zabaw przy szkole w Szczejkowicach doposażony zostanie w stół do gry w piłkarzyki, ławki i kosze na śmieci i urządzenia siłowe.

Dzieje się także w Książenicach. Tam, plac zabaw obok szkoły podstawowej został doposażony o zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią. Kompleksowy plac zawierający zarówno urządzenia zabawowe, jak i urządzenia street workout powstanie także w Książenicach przy boisku przy ulicy Szkolnej.

W Czerwionce-Leszczynach nie czekają na kalendarzową wiosnę i korzystając z dobrej pogody, budowlańcy znów ruszyli do prac związanych z powstawaniem
W Czerwionce-Leszczynach nie czekają na kalendarzową wiosnę i korzystając z dobrej pogody, budowlańcy znów ruszyli do prac związanych z powstawaniem nowych placów zabaw UGiM Czerwionka-Leszczyny, Katarzyna Mazur, Hanna Piórecka-Nowak

Kolejne dzielnice i sołectwa z nowymi miejscami do rekreacji

Z nowych urządzeń będą cieszyły się również dzieci ze Stanowic. Przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Gospodarczej, powstaje kompleksowy plac zabaw, z wieloma ciekawymi elementami, jak chociażby pirackimi motywami. Prace trwają także w Bełku, gdzie zamontowane zostaną zestawy zabawowe, deskorolka powietrzna oraz tyrolka. Z kolei przy ulicy Zabrzańskiej w dzielnicy Dębieńsko powstaje plac zabaw dla najmłodszych dzieci, zaś przy ulicy Bełkowskiej zamontowana zostanie ścianka wspinaczkowa dla dzieci, a także urządzenia street workout i siłowe.

- W Palowicach ze względu na lokalizację placu zabaw w parku objętym ochroną konserwatorską urządzenia placu zabaw wykonane zostaną z robinii akacjowej. Tam na najmłodszych czekać będą huśtawki, sprężynowce, drabinki, ścianki wspinaczkowe, karuzele, edukacyjne dzwonki i bębny. Powstaną także nowe ławeczki oraz miejsce do grillowania wraz z siedziskami - tłumaczą urzędnicy z Czerwionki-Leszczyn.

Plac zabaw pojawi się ponadto przy zbiorniku Tama w Czerwionce. Zamontowane tam będą liczne urządzenia zabawowe, m.in. piramida wspinaczkowa, deskorolka powietrzna, karuzela, ścianka wspinaczkowa, będą także urządzenia dla starszych mieszkańców - street workout, urządzenia siłowni zewnętrznej, stół piknikowy oraz mała architektura.

Nowe urządzenia pojawią się jednocześnie w parku przy ulicy Sportowej w Leszczynach. Tu pojawią się zestawy sprawnościowe, karuzela, bujaki czy piramida linowa. Ciekawym elementem będzie za to ścieżka edukacyjno-sensoryczna, wyposażone w głuchy telefon, wir wodny, zwierciadło czy kalejdoskop.

Łączna wartość inwestycji wynosi ok. 4,5 mln zł. Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 85 proc. z funduszu Polski Ład. Wszystkie prace mają zostać zakończone do 1 października bieżącego roku.

W Czerwionce-Leszczynach nie czekają na kalendarzową wiosnę i korzystając z dobrej pogody, budowlańcy znów ruszyli do prac związanych z powstawaniem nowych placów zabaw

Zobaczcie jak powstają nowe place zabaw w Czerwionce-Leszczynach!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto