MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rybnik: Te szkoły podstawowe są NAJLEPSZE w mieście. Sprawdź LISTĘ 15 rybnickich podstawówek z najlepszymi wynikami! RANKING 2024

NB
W Rybniku te podstawówki są NAJLEPSZE. Portal WaszaEdukacja.pl, jak co roku, opublikował ranking szkół podstawowych 34 placówek z Rybnika znalazło się wśród ponad 10 tysięcy podstawówek z całego kraju. Najlepsza rybnicka szkoła podstawowa znajduje się na 126 miejscu ogólnokrajowego zestawienia. Zobaczcie, które szkoły w mieście wypadły najlepiej!

Listę 15 najlepszych podstawówek w Rybniku -SRPAWWDŹ TUTAJ.

Szkoły podstawowe podlegają rejonizacji, ale rodzice i tak co roku chętnie sprawdzają, jak radzi sobie szkoła, do której chodzi lub pójdzie ich dziecko. Jak wygląda sytuacja w Rybniku?

Oto ranking TOP 15 rybnickich szkół:

Prezentowany ranking poratu Wasza Edukacja został stworzony na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Ogólnopolski ranking szkół podstawowych 2024 roku uwzględnia publiczne oraz niepubliczne szkoły podstawowe. Podczas tworzenia rankingu, uwzględnione zostały placówki, w których egzamin ósmoklasisty w 2023 roku zdawało minimum 10 osób. W ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2024, można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Zasady rankingu

Ranking został oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego. Ponadto brane były pod uwagę wyniki z olimpiad przedmiotowych.
Szkoły uzyskały punkty za udział uczniów w olimpiadach:

  • Olimpiada Matematyczna Juniorów
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów
  • Olimpiada Historyczna Juniorów
  • Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Pod uwagę były brane osoby, które zostały laureatami lub finalistami w danej olimpiadzie. Za każdą olimpiadę, w której reprezentant szkoły brał udział, można było uzyskać 1,6 punktu za ucznia, który osiągnął sukces. Maksymalnie z jednej olimpiady można było uzyskać 6,4 punktów. Za wszystkie olimpiady przedmiotowe można było maksymalnie uzyskać 16 punktów.

Najlepsze szkoły w Polsce

Pierwszą dziesiątkę najlepszych szkół podstawowych w Polsce tworzą trzy szkoły publiczne oraz siedem szkół niepublicznych. Aż siedem z nich znajduje się w stolicy. Trzy pozostałe w Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku. Najlepsza szkoła podstawowa z Katowic znalazła sie na 196 miejscu w kraju.
Pierwsza krajowa trójka wygląda następująco:

  1. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi Białystok
  2. Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II Warszawa
  3. Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom Warszawa
od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto