Paweł Trześniewski, młody żużlowiec ROW-u Rybnik z reprezentacyjnym sukcesem. Kadra wywalczyła złoto Mistrzostw Europy Par do lat 19

Piotr Chrobok
Kadrę Polski na Mistrzostwa Europy Par stanowili: Bartosz Bańbor, Wiktor Przyjemski i Paweł Trześniewski. Facebook/Polski Związek Motorowy
Młodzi polscy żużlowcy z reprezentacyjnym sukcesem. Kadra do lat 19 wywalczyła tytuł Mistrzów Europy Par. Częścią ekipy, która triumfowała w Pile, gdzie rozegrano zawody był żużlowiec ROW-u Rybnik, Paweł Trześniewski. - Junior INNPRO ROW-u Rybnik wystąpił w czterech biegach i zdobył 6 punktów z bonusem - informują w klubie, który na co dzień reprezentuje żużlowiec.

Paweł Trześniewski, żużlowiec ROW-u Mistrzem Europy Par do lat 19 z reprezentacją

Bardzo dobrze radzą sobie w obecnym sezonie żużlowcy ROW-u Rybnik. Rekiny spośród całej stawki Metalkas 2. Ekstraligi rozegrały najmniej - siedem - spotkań, a mimo to plasują się na pozycji wicelidera rozgrywek. I to ze stratą zaledwie jednego oczka do liderującej Polonii Bydgoszcz, będącej jednocześnie jedyną drużyną, która zdołała pokonać ekipę trenera Antoniego Skupienia.

Dobre wyniki rybniczanie notują jednak nie tylko w drużynowych zmaganiach w barwach ROW-u. Świetnie radzą sobie także poza klubem. Dowód? Paweł Trześniewski i wywalczony przez niego wspólnie z kadrą do lat 19 złoty medal Mistrzostw Europy Par!

Polacy sięgnęli po niego w zawodach, które rozegrane zostały w Pile. Paweł Trześniewski był jednym z trzech zawodników, którzy w nich rywalizowali. W sumie biało-czerwoni wywalczyli 25 punktów, a zawodnik Rekinów był drugim najlepiej punktującym żużlowcem reprezentacji.

- Junior INNPRO ROW-u Rybnik wystąpił w czterech biegach i zdobył 6 punktów z bonusem - podkreślają wkład młodego żużlowca przedstawiciele ROW-u Rybnik.

Paweł Trześniewski każdy bieg kończył ze zdobyczą punktową

Oprócz Pawła Trześniewskiego, kadrę Polski stanowili: Bartosz Bańbor i Wiktor Przyjemski. Zdecydowanie największym dorobkiem punktowym może się pochwalić występujący na co dzień w Motorze Lublin, Bartosz Bańbor, który wywalczył aż 14 oczek.

Wspomniane 6 punktów przywiózł do mety Paweł Trześniewski. Zdobycz Polaków uzupełnia 5 punktów Wiktora Przyjemskiego, będącego klubowym kolegą Bartosza Bańbora.

Paweł Trześniewski, punkty zdobywał za każdym razem, gdy pojawiał się na torze. Dwa pierwsze biegi kończył z dwoma oczkami z bonusem. Potem dwukrotnie był zastępowany, żeby później ponownie wyjechać na tor i przywieźć po oczku w każdym z biegów.

Złoto ME par to kolejny sukces Pawła Trześniewskiego

Dla Pawła Trześniewskiego złoty medal Mistrzostw Europy Par to kolejny w ostatnim czasie sukces. Niespełna miesiąc wcześniej zawodnik ROW-u uplasował się na drugim miejscu w turnieju o Brązowy Kask.

Junior Rekinów był w nim niemal bezbłędny. Wywalczył 12 punktów. Tylko raz ukończył bieg ostatni. Druga lokata Pawła Trześniewskiego w tych zawodach była pierwszą taką zdobyczą od czasu, gdy barwy rybnickiej ekipy reprezentował Kacper Woryna.