Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czerwionka-Leszczyny: Nowe przedszkole w Dębieńsku już gotowe. Powstało przy tamtejszej podstawówce. Trwają procedury związane z odbiorem

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Na potrzeby przedszkola zaadaptowano część Szkoły Podstawowej w Dębieńsku. Do placówki dobudowano też dodatkowy segment.
Na potrzeby przedszkola zaadaptowano część Szkoły Podstawowej w Dębieńsku. Do placówki dobudowano też dodatkowy segment. UGiM Czerwionka-Leszczyny
Czekają je jeszcze tylko odbiory techniczne, a później zaopatrzenie go w potrzebne wyposażenie, ale w gruncie rzeczy nowe przedszkole w Dębieńsku jest już gotowe. W najbliższym czasie ma ono zostać oddane do użytku najmłodszych mieszkańców dzielnicy Czerwionki-Leszczyn.

Czerwionka-Leszczyny: Nowe przedszkole w Dębieńsku już gotowe. Powstało przy tamtejszej podstawówce

To zdecydowanie nie była jedna z tych inwestycji, które od początku do końca przechodzą jak z płatka. Ostatecznie ma ona jednak swój happy end. A przynajmniej wszystko na to wskazuje, że budowa przedszkola w Dębieńsku będzie miała swój szczęśliwy finał.

Bo choć jest już ono gotowe, przedszkolaki na razie z niego nie korzystają. To jednak wyłącznie kwestia czasu, ponieważ przed oddaniem go do użytku, budynek musi przejść odbiory techniczne.

- Obiekt przed przyjęciem dzieci zostanie także odpowiednio wyposażony - zapowiada Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Jak zapewniają w ratuszu w Czerwionce-Leszczynach, po procedurach odbiorowych i doposażeniu przedszkola, najmłodsi mieszkańcy Dębieńska Wielkiego będą mogli z niego korzystać.

Przedszkole w Dębieńsku miało być gotowe już jakiś czas temu. Wykonawca nie wywiązał się jednak z umowy

Ci dotychczas mieli do dyspozycji inny budynek. Z powodu jego kiepskiego stanu technicznego, konieczne było zapewnienie im nowego miejsca. Ostatecznie władze gminy postanowiły rozbudować pobliską Szkołę Podstawową, do której został dobudowany nowy segment i której niektóre z pomieszczeń zaadaptowano na potrzeby przedszkola.

Nowe przedszkole miało być gotowe już jakiś czas temu. Inwestycja przeciągnęła się jednak w czasie. Dlaczego? Zdaniem władz Czerwionki-Leszczyn jego wykonawca nie wywiązywał się należycie z wiążącej obie strony umowy i postanowiono ją z nim zerwać.

- W takiej sytuacji gminę czekała żmudna inwentaryzacja, ogłoszenie nowego postępowania przetargowego, co oznaczało liczne komplikacje - wskazuje Hanna Piórecka-Nowak, dodając, że właśnie to wpłynęło na wydłużenie czasu budowy przedszkola.

W Czerwionce-Leszczynach przyznają również, że odbiło się to na kosztach stworzenia nowego budynku przedszkola. Ostatecznie inwestycja pochłonęła 3,3 miliona złotych. Niecałą połowę tej kwoty - 1,2 mln zł - stanowiło dofinansowanie, jakie gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Obok nowego przedszkola powstał także plac zabaw. Na jego budowie skorzystają także uczniowie SP nr 8

Inwestycja w Dębieńsku Wielkim nie ograniczyła się jednak wyłącznie do budowy nowego przedszkola. Jak przekazują władze gminy, oprócz samego budynku, w jego pobliżu powstał także plac zabaw. A dodatkowo stworzono też kuchnię.

- W ramach zdania powstał także nowy węzeł kuchenny, który obsługiwał będzie szkołę i przedszkole, a także dwie jadalnie - jedna dla przedszkolaków, a druga dla uczniów szkoły podstawowej - informuje rzecznik prasowa Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Zadowolenia z powstania nowego przedszkola nie kryją również władze gminy. Zwłaszcza, że mają świadomość tego, iż nie była to łatwa inwestycja.

- Efekt prac, który dziś widzimy jest bardzo dobry, mam nadzieję, że spodoba się także mieszkańcom Dębieńska, zwłaszcza tym najmłodszym, dla których przedszkole zostało wybudowane - mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn.

Na potrzeby przedszkola zaadaptowano część Szkoły Podstawowej w Dębieńsku. Do placówki dobudowano też dodatkowy segment.

Czerwionka-Leszczyny: Nowe przedszkole w Dębieńsku już gotow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto