Zawodniczki RMKS Rybnik Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak Mistrzyniami Świata Juniorek w szermierce

Barbara Kubica-Kasperzec
FB FIE - International Fencing Federation
Zawodniczki RMKS Rybnik Kinga Zgryźniak i Alicja Klasik w świąteczną niedzielę wywalczyły sobie tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata Juniorek w szermierce. Zawody o mistrzowski tytuł odbyły się w bułgarskim Płowdiw.

Zaledwie kilka tygodni temu cieszyliśmy się ze złotego medalu Alicji Klasik i Kingi Zgryźniak z RMKS-u Rybnik wywalczonego w drużynowych mistrzostwach Europy juniorek w szpadzie, a dziś na ich koncie można odnotować kolejny, gigantyczny sukces. Młode szpadzistki wywalczyły złoto w drużynie na mistrzostwach świata w Płowdiw. Oprócz rybniczanek w składzie złotej drużyny znalazły się Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSZERM Warszawa).

W finale drużynowych mistrzostw świata juniorek Polki z naszymi zdolnymi zawodniczkami w składzie pokonały Amerykanki 45:38. Reprezentantki RMKS-u Rybnik Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak oraz Gloria Klughardt z AZS-u AWF-u Kraków w niedzielne popołudnie spisywały się wręcz znakomicie. Po siedmiu z dziewięciu walk finałowych biało-czerwone wygrywał z Amerykankami 28:22. Potem z zawodniczką z USA, która w piątek wygrała w Bułgarii turniej indywidualny, pokonując w finale Alicję Klasik stanęła Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik. Kinga pokazała sporo determinacji i woli walki i w efekcie zremisowała z mistrzynią świata 7:7. W ostatniej walce finału "kropkę nad i" postawiła niezrównana w tym turnieju Alicja Klasik, która swoją rywalkę pokonała 10:9 i tym samym zapewniła sobie i koleżankom mistrzostwo świata!

Co warto podkreślić trenerem zawodniczek jest rybniczanin, Artur Fajkis, zaś liderka mistrzowskiej drużyny Alicja Klasik dwa dni temu w turnieju indywidualnym została wicemistrzynią świata. Serdecznie gratulujemy!

Drugie miejsce przypadło oczywiście Amerykankom, na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Chin.