Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zakłócenia w dostawie wody w Czerwionce. W dzielnicy stanęły beczkowozy. Co ze szkołami?

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
arc, MZK
Jeszcze do środy 13 września, do godziny 1:00 w nocy wystąpią zakłócenia w dostawie wody w Czerwionce, w powiecie rybnickim. Brak wody ma związek z pracami naprawczymi, które prowadzone są przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów z Katowic. W kilku lokalizacjach na terenie dzielnicy stanęły beczkowozy.

Zakłócenia w dostawie wody w Czerwionce. W dzielnicy stanęły beczkowozy

Prace naprawcze na wodociągu relacji Żory-Czuchów prowadzonymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach, doprowadziły do przerw w ostawie wody dla mieszkańców Czerwionki od godziny 23:00 dnia 11.09 (poniedziałek), do godziny 01:00 dnia 13.09 (środa). W związku z tym, wyznaczono zastępcze punkty poboru wody w postaci beczkowozów z wodą, które zostały rozmieszczone w kilku miejscach na terenie Czerwionki:

  • Parking przy Rynek 1,
  • Parking przed Ośrodkiem Zdrowia przy ul. 3 Maja 36 C,
  • Parking przed przedszkolem nr 10 na osiedlu J. Pawła II,
  • Parking przed parkiem im. Piotra Furgoła przy ul. Furgoła,
  • Parking przed sklepem spożywczym ul. Wyzwolenia 21 oś. 'Karolinka".

Przerwa w dostawie wody dotyczy w szczególności ulic: 3 Maja od ronda do ul. Przemysłowej, Furgoła 1-137F, Parkowej, Głowackiego, Kościuszki, Rymera, Rostka, Damrota, Plebiscytowej, Ks. Hanuska, Szkolnej, Wolności, Słowackiego, Hallera, Kombatantów, Mickiewicza, Rynek, św. Barbary, Kolejowej, Jana Pawła II, Wyzwolenia, Dzierżonia, Kwiatowej, Lipowej, Reja, Gwarków, Spacerowej, Działkowców, Leśna, Norwida, Zagłoby, Jagiełły, Chrobrego.

Skrócone lekcje w szkołach

Co jednak z uczniami placówek edukacyjnych na terenie Czerwionki? Jak informuje nas Hanna Piórecka-Nowak z Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, beczkowozy stanęły również przed budynkami szkół w Czerwionce, zaś uczniowie mają skrócone godziny nauki.

- Po zasięgnięciu opinii z kuratorium i w porozumieniu z kuratorium, w szkołach w Czerwionce, klasy młodsze (1-3) mają zajęcia do godziny 11:30, zaś klasy starsze do godziny 12:30. Świetlica pracuje normalnie, więc dzieci mają zapewnioną opiekę do godziny 15:45 w SP5 oraz do 15:30 w SP4. Rodzice otrzymali informację z wyprzedzeniem - podkreśla rzecznik prasowa Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Po zakończeniu prac na sieci, funkcjonowanie placówek szkolnych powinno wrócić do normy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto