Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Halo! Rybnik o przyszłości Śląska [WIDEO]

Aleksander Król, Szymon Kamczyk
W Rybniku o przyszłości Śląska
W Rybniku o przyszłości Śląska Aleksander Król
W Rybniku odbyło się organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego spotkanie eksperckie dotyczące tego, w którym kierunku powinien rozwijać się region. Punktem wyjścia jest inicjatywa strategiczna Kierunek Śląskie 3.0 czyli Program Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego do 2030.

W Halo! Rybnik o przyszłości Śląska

Pamiętam, jak na etapie kampanii wyborczej usłyszałem pytanie, czego najbardziej brakuje w Rybniku. Wtedy intuicyjnie odpowiedziałem, że brakuje dialogu. Ta wymiana myśli jest potrzebna nie tylko Rybnikowi, ale całemu województwu - mówił dziś Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, otwierając spotkanie organizowane w tym mieście przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a dotyczące tego, w którym kierunku powinien rozwijać się region.

Punktem wyjścia do dyskusji o przyszłości śląskiego biznesu, kultury, czy współpracy samorządów jest inicjatywa Kierunek Śląskie 3.0, czyli Program Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego do 2030.

- Śląsk nie może się kończyć na Mikołowie, a takie kiedyś mieliśmy wrażenie, że nasz region jest marginalizowany. Myślę, że to się zmienia, o czym świadczy fakt, że jesteśmy na równo konsultowani wraz z całym województwem. Takiego projektu w województwie jeszcze nie było - mówi Grzegorz Wolnik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego. Dodaje, że nie chodzi o tworzenie kolejnego “planu półkownika”,, czyli takiego, który trafi na półkę, a takiego, który będzie konkretnym wkładem w plan rozwoju Śląska.

Dlatego do utworzonego przez miasto lokalu Halo! Rybnik zaproszono ekspertów z różnych dziedzin - biznesu, nauki, czy kultury, którzy w trakcie kilkugodzinnego spotkania wypracowali kilka pomysłów na projekty, które można wdrożyć w śląskich miastach, a które dotyczyły m.in. “czystego przemysłu”, “jakości życia” czy “pracy”. Wydarzenie w Rybniku wpisuje się w cykl organizowanych przez Urząd Marszałkowski spotkań odbywających się w każdym z subregionów województwa. Kolejne spotkania w Częstochowie (23 IX) i Bielsku-Białej (29 IX).

Warsztaty we współpracy z Urzędem Marszałkowskim prowadzi Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, a materiałem wyjściowym spotkań są m.in. opinie mieszkańców zarejestrowane w mobilnym studiu nagrań w ramach prowadzonej od sierpnia akcji „Śląskie. Tu rozmawiamy”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

"Szpila" i "Tiger" znowu spełniają marzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto