Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Które zakłady w woj. śląskim emitują NAJWIĘCEJ dwutlenku węgla? Sprawdź. Oto lista TOP 20

red.
Emisja CO2. Które zakłady w woj. śląskim, wyemitowały do atmosfery najwięcej dwutlenku wegla? Mamy dla was zestawienie przygotowane przez Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami. Poznaj 20. zakładów które otwierają tę LISTĘ w Śląskiem.

Zobacz ten ranking -kliknij TUTAJ!

Oni emitują najwięcej dwutlenku węgla w woj. śląskim!

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) regularnie opracowuje raporty dotyczące poziomu emisji gazów cieplarnianych. Obowiązek raportowania gazów cieplarnianych wynika z Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) oraz z potrzeb statystyki krajowej i wymagań Unii Europejskiej.

W galerii publikujemy LISTĘ 20 zakładów w woj. śląskim, które wyemitowały w roku 2022 największa ilość gazów cieplarnianych.

Jak poinformowało nas KOBiZE - Zestawienie zostało przygotowane na podstawie raportów złożonych do Krajowej bazy, zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz.U. z 2022 r. poz. 673), przez podmioty korzystające ze środowiska, których działalność powoduje emisje. Raporty te wprowadzane są do Krajowej bazy w terminie do końca lutego każdego roku i zawierają informacje wskazane w art. 6 ust. 2 pkt 1-10 ww. ustawy, dotyczące poprzedniego roku kalendarzowego. Należy dodać, że dane wprowadzane do Kb podlegają zmianom wynikającym m.in. z wprowadzania przez nowe podmioty raportów do Krajowej bazy, czy ze składania ewentualnych korekt raportów.

Dane przedstawione w zestawieniu obejmują wyłącznie podmioty, które złożyły do Krajowej bazy raport za 2022 rok i zgodnie z informacją w nim podaną, prowadzą działalność powodującą emisję do powietrza. Dane przedstawione w zestawieniu są aktualne na dzień 23.01.2024 r.

Które zakłady w woj. śląskim emitują NAJWIĘCEJ dwutlenku węg...

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto