Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Skrzyżowanie ul. Storczyków i Energetyków od dziś przestaje być przejezdne. Zostaje zamknięte do końca wakacji. Zmiany w kursach autobusów

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Koszt rozbudowy skrzyżowania, a także dalszej części ul. Storczyków szacowany jest na ok. 15,8 miliona złotych. Całość prac ma zakończyć się na początku października.
Koszt rozbudowy skrzyżowania, a także dalszej części ul. Storczyków szacowany jest na ok. 15,8 miliona złotych. Całość prac ma zakończyć się na początku października. Michał Koczy/UM Rybnik
Do końca sierpnia - jeśli wszystko pójdzie z planem - nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ul. Storczyków i Energetyków w Rybniku. Zostało ono zamknięte z powodu jego przebudowy, będącej częścią rozbudowy ul. Storczyków, która zostanie połączona z ul. Góreckiego, przez co przestanie być "ślepą" drogą.

Rybnik: Skrzyżowanie ul. Storczyków i Energetyków zostaje zamknięte do końca wakacji. Wyznaczono objazdy dla samochodów i autobusów komunikacji miejskiej

Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć rybniczanie przejeżdżający ulicami w dzielnicy Orzepowice. 7 sierpnia zostało tam zamknięte skrzyżowanie ul. Storczyków i Energetyków, znajdujące się w pobliżu rybnickiego szpitala. Jak informuje rybnicki Urząd Miasta, drogowe utrudnienia będą dotyczyć zarówno kierowców samochodów osobowych, jak i podróżujących komunikacją miejską.

Jeśli chodzi o tych pierwszych, z myślą o nich zostały wyznaczone objazdy w kierunku szpitala, jak i w kierunku Gliwic oraz Rud. W stronę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3, kierowcy będą mogli dojechać ul. Rudzką przez rondo na skrzyżowaniu ulic Rudzka - Podmiejska - Góreckiego, następnie ul. Góreckiego przez ronda: Orzepowickie i Solidarności, dalej ul. Budowlanych przez rondo Mazamet, ul. Żołędziową aż wreszcie ul. Energetyków.

Mniej skomplikowany jest natomiast objazd dla kierowców w stronę Gliwic i Rud. Został on poprowadzony ul. Budowlanych przez rondo Mazamet do ronda Solidarności.

O wiele większe zmiany czekają za to pasażerów komunikacji miejskiej. Jak podaje rybnicki magistrat, z powodu zamknięcia skrzyżowania innymi trasami będą poruszać się autobusy aż sześciu linii: 3, 6, 24, 33, 48, a także linii A.

I tak: linia 3 zamiast do dworca autobusowego pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą przystanków przy ul. Rudzkiej. Linia 6 zamiast do dworca autobusowego także pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą przystanków przy ul. Rudzkiej (autobus pojedzie ulicą Rudzką od ul. Jana Kotucza). Linia 24 podjedzie pod rybnicki szpital ulicami Góreckiego i Budowlanych, a nie - jak kursuje zgodnie z wytyczoną trasą - ul. Rudzką i Energetyków.

W przypadku linii 33, autobusy podjadą na przystanek Orzepowice Rondo ul. Budowlanych, nawracając wcześniej na Rondzie Mazamet i nie będą przejeżdżać ul. Żołędziową, Energetyków i Rudzką. Na tym samym rondzie zawracać będą także autobusy linii 48, które ul. Budowlanych będą jeździły do Rybnickiej Kuźni. Linia A natomiast, nie będzie jeździć ul. Rudzką, a bezpośrednio po dojeździe do dworca autobusowego, będzie jeździła w stronę szpitala.

Na tym jednak nie koniec zmian dotyczących autobusów. Z powodu remontu postanowiono również skorygować rozkłady jazdy linii A oraz linii 24.

- Aby zapewnić dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 na okres zamknięcia drogi zaplanowano dodatkowo: kursowanie linii A w niedziele, z rozkładem jazdy takim jak w soboty oraz dodatkowe, wzmacniające kursy linii 24 na skróconej trasie, tj. pomiędzy Placem Wolności a szpitalem - mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Zamknięcie skrzyżowania ul. Storczyków i Energetyków jest podyktowane jego rozbudową

Jak przekazują w rybnickim magistracie, utrudnienia zarówno dla samochodów prywatnych, jak i transportu zbiorowego będą występować przez kilka tygodni. Prace drogowe, którymi są one podyktowane, zgodnie z planem mają się zakończyć do końca sierpnia.

A o jakie prace chodzi? Utrudnienia są spowodowane rozbudową skrzyżowania ul. Storczyków i Energetyków. - W obrębie skrzyżowania powstanie sygnalizacja świetlna oraz zostanie zabudowane doświetlenie przejść dla pieszych - informuje o remoncie Agnieszka Skupień.

Rozbudowa skrzyżowania to część większego remontu

Rozbudowa skrzyżowania ul. Storczyków i Energetyków to część większego remontu prowadzonego w Rybniku-Orzepowicach. Dotyczy on rozbudowy ul. Storczyków, która dotychczas była drogą "ślepą", a po remoncie zostanie połączona z Rondem Orzepowickim na ul. Góreckiego.

- Nowy, ponad 200-metrowy fragment drogi powinien też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej - wskazują na korzyści płynące z rozbudowy drogi w Urzędzie Miasta Rybnika.

Koszt prac drogowych szacowany jest na ok. 15,8 miliona złotych. Mają one potrwać jeszcze przez ok. dwa miesiące i zakończyć się na początku października.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto