Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KRÓTKO: Znamy już laureatów nagrody Czarny Diament. Wręczenie nagród 18 listopada w Rybniku

KAKA
Wiemy już kto odbierze prestiżowe statuetki "Czarnych Diamentów" podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej. "Czarne Diamenty" to przyznawane od 1999 roku jedne z najważniejszych nagród gospodarczych na Śląsku.

W tym roku przyznano 3 nagrody specjalne "Czarnego Diamentu". Otrzymali je: Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes Zarządu Kompanii Węglowej S.A., Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego i prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przyznano też 10 nagród "Czarnych Diamentów". Dostali je: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach oraz szef płk mgr inż. Krzysztof Radwan, Fundacja Rodzin Górniczych, Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku, Zespół Tańca Ludowego "Przygoda", "Artech Rybnik", Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Jastrzębie, PPUH "Remasz" Gliwice, "Rekpol" Turza Śląska, Termospec Żory i Zakłady Techniki Komunalnej Żory.
- „Czarny Diament” to nie tylko prestiż i uznanie, ale też zaufanie, które wpływa na sprzedaż i dobrą kondycję laureata. To doskonała inwestycja w dalszy rozwój firmy. Nagroda „Czarny Diament” to wzór biznesowej doskonałości, gwarancja wysokiej pozycji rynkowej. Pomaga osiągnąć lepsze rezultaty na konkurencyjnym rynku. Jest skutecznym narzędziem w działaniach marketingowych i promocyjnych. Laureaci prestiżowej nagrody „Czarny Diament” mają łatwiejszy start w konkursach Unii Europejskiej i łatwiejsze wejście na europejski rynek, bo nagroda „Czarny Diament” oznacza nierozerwalne trio: sukces, innowacyjność i etykę biznesową – mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.
„Czarny Diament" to statuetka wykonana z brązu i z zastrzeżonym znakiem R. Przedstawia pień dębu ściętego u góry wykonanego jako odlew z brązu. Statuetka jest osadzona na podstawie z czarnego granitu, który oplata się korzeniami. To trwałe fundamenty i siła, które cechują laureatów - ludzi pracy, wywodzących się z naszej śląskiej ziemi. W ściętą część pnia wbity jest sześcian symbolizujący diament, najlepszą formę węgla. Pień dębu w jego dolnej części oplata pierścień z brązu, na którym po przeciwległych stronach widnieją napisy: z jednej strony „Izba Przemysłowo-Handlowa”, a z drugiej „Rybnickiego Okręgu Przemysłowego”. Nad napisem „Rybnickiego Okręgu Przemysłowego” znajduje się stylizowana litera „R”, a nad nią – gałązka dębu z liśćmi i żołędziami. Statuetka waży 10 kilogramów. „Czarne Diamenty” symbolizują to, co w naszym regionie jest najcenniejsze, czyli ludzi pracy i węgiel – bogactwo naszej ziemi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto