Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

JSW daje gwarancje praktyk i zatrudnienia. Podpisała umowę z ZSCL w Czerwionce. "Porozumienie stanowi mocny sygnał dla młodzieży"

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Porozumienie ZSCL i JSW podpisywały władze spółki, szkoły, a także powiatu, który sprawuje nad nią pieczę.
Porozumienie ZSCL i JSW podpisywały władze spółki, szkoły, a także powiatu, który sprawuje nad nią pieczę. JSW
Uczniowie czterech klas: dwóch w szkole zawodowej i dwóch w technikum uczęszczający do Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach będą odbywać praktyki, a później zostaną zatrudnieni w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wszystko za sprawą porozumienia, które szkoła podpisała z górniczym przedsiębiorstwem.

JSW daje gwarancje praktyk i zatrudnienia. Podpisała umowę z ZSCL w Czerwionce

Zanim zaczną pracować upłynie jeszcze sporo czasu, bo na razie nie są nawet pełnoletni i przed nimi kilka lat nauki, ale jeśli chodzi o przyszłą pracę nie musi ona im spędzać snu z powiek. Uczniowie Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach otrzymali gwarancję zatrudnienia w kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Młodzież zyskała ją na mocy porozumienia - kolejnego już - zawartego pomiędzy szkołą, w której się uczą, czyli ZSCL a JSW. Umowę o współpracy podpisał także powiat rybnicki, sprawujący pieczę nad placówką w Czerwionce-Leszczynach.

Jak wynika z zawartego porozumienia, jego zapisy dotyczą uczniów czterech klas, dwóch w technikum i dwóch w szkole zawodowej. Na dobrą sprawę chodzi jednak o dwa zawody. - Elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze oraz górnik eksploatacji podziemnej - informują w biurze prasowym Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Umowa jest korzystna dla obu stron"

Porozumienie szkoły z górniczą spółką zostało zawarte siódmy raz. Obie strony przekonują, że jest ono korzystne dla ich obu.

- Wspólnie umożliwiamy młodym adeptom górnictwa naukę tego trudnego fachu. Podpisana umowa pozwala rozwijać potencjał kolejnych pokoleń górników, którzy w przyszłości przyczynią się do sukcesów Jastrzębskiej Spółki Węglowej - zauważa Artur Wojtków, wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej, który podpisywał umowę ze strony przedsiębiorstwa.

Zadowolenia z osiągniętego porozumienia nie kryje też dyrekcja szkoły, zwłaszcza, że - jak podkreślają w placówce - będzie ono dotyczyć wielu uczniów, ponieważ zainteresowanie nauką w klasach, po ukończeniu których można znaleźć zatrudnienie w górnictwie jest duże.

- W tym roku otwieramy klasę 20-osobową w branżowej szkole I stopnia, gdzie mamy uczniów naprawdę z dobrymi wynikami w nauce - mówi Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Przed pracą będą praktyki. A oprócz praktyk stypendia

Uczniowie, którzy zostaną objęci umową mogą liczyć jednak nie tylko na pracę w kopalniach JSW w przyszłości. Wcześniej będą w nich również odbywać praktyki zawodowe, wpisujące się w ich proces kształcenia. I na tym jednak nie kończą się korzyści płynące w stronę uczniów.

- Już na starcie nasi uczniowie mają zapewnione dobre warunki, między innymi dzięki współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową - wskazuje dyrektor Natalia Kuś, dodając, że młodzież może również liczyć na stypendia od spółki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto