ŻKK Olimpia Wodzisław : RMKS Rybnik - 58 : 52 Zobaczcie ZDJĘCIA

Jacek BOMBOR
ŻKK Oimpia Wodzisław : RMKS Rybnik - 58 : 52, mecz młodziczek starszych, 19 październik 2015. Jacek Bombor
ŻKK Olimpia Wodzisław : RMKS Rybnik - 58 : 52. ZOBACZCIE ZDJĘCIA z meczu młodziczek starszych, które meczem w wodzisławskiej hali na Wilchwach zainaugurowały sezon 2015/2016. Wodzisławianki rozpoczęły udanie, pokonując - choć z trudem - rywalki z Rybnika.

ŻKK Olimpia Wodzisław : RMKS Rybnik - 58 : 52

Mecz rozpoczął się o godzinie 18, początek był wyrównany, wodzisławianki od początku zdobyły kilkupunktową przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadziły 16 do 12. Później w w pewnym momencie przewaga wynosiła nawet 11 punktów. W drugiej wodzisławianki wygrały 10 do 8, w trzeciej 13 do 9. Jednak rywalki z Rybnika omal nie doprowadziły do remisu i przed ostatnią kwartą wszystko było możliwe.

W ostatniej kwarcie ciężar gry na siebie wzięła Paulina Hnida (10 puntów w całym meczu), a skuteczność utrzymała najlepsza na boisku Ola Orszulik (18 punktów, w tym jedna efektowna trójka). Świetnie grała Ania Porażka, która zdobyła w całym spotkaniu 8 punktów. Ostatnią kwartę wygrały rybniczanki 23 do 19, ale to było za mało, by odzyskać prowadzenie.

W drużynie ŻKK Olimpia Wodzisław punktowały jeszcze: J.Szczerba i J.Bombor (po 2 punty), P.Kowalonek, J.Karwot i W.Kowalska (po 4 punkty), Zając M. (5 pkt). Pukt linii rzutów osobistych zdobyła jeszcze J.Stańkusz.

Natomiast w drużynie RMKS Rybnik najwięcej punktów zdobyła kapitan, A.Urbańczyk (14 pkt.), 12 punktów zdobyła N.Obrodzka, 9 W,Hołek, a 7 N.Owsiak.