MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zimowe ferie dla nieco starszych w Tauron Lab, czyli warsztaty z obsługi stacji roboczej Polyend Tracker

materiał informacyjny Fundacji Soundscape
Zimowe ferie dla nieco starszych w Tauron Lab, czyli warsztaty z obsługi stacji roboczej Polyend Tracker
Zimowe ferie dla nieco starszych w Tauron Lab, czyli warsztaty z obsługi stacji roboczej Polyend Tracker Kacper Krzętowski
W Laboratorium Nowych Mediów - Tauron Lab 3-4 lutego br. odbyły się bezpłatne warsztaty z obsługi stacji roboczej Polyend Tracker, która umożliwia tworzenie i wykonywanie muzyki w nowy i intuicyjny sposób. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Soundscape oraz Tauron Lab przyciągnęło przede wszystkim osoby, które dotychczas nie miały doświadczenia w pracy na profesjonalnym sprzęcie muzycznym oraz chciały poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. W trakcie zajęć uczestnicy korzystali z najnowszych rozwiązań rynkowych, co czyni Tauron Lab jedynym miejscem w regionie, gdzie można zdobywać takie umiejętności i doświadczenie. Wiedzą z uczestnikami podzielił się Wojciech Wilk - muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor. Ponadto absolwent Akademii Realizacji Dźwięku w klasach realizacja nagrań studyjnych oraz technik realizacji dźwięku. Partnerami wydarzenia byli Grupa Tauron, Volvo Euro-Kas oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

– Muzyka i jej rozwój to niezwykłe zjawisko, które jest integralną częścią historii człowieka. Na naszych oczach muzyka zyskuje kolejny, niezwykle wyrafinowany instrument, który stara się wyrazić i opowiedzieć co kryje się w ludzkiej głowie i sercu. Cieszymy się, że TAURON jako mecenas jest częścią tego procesu – wyjaśnia Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy TAURON.

– Wierzymy, że sztuka dźwięku ma niezwykłą moc łączenia ludzi i inspiracji. Poprzez inicjatywy takie jak bezpłatne muzyczne warsztaty z profesjonalistami, dążymy do stworzenia przestrzeni, w której każdy może do nas przyjść i odkrywać swoją artystyczną duszę. Zachęcam do udziału w kolejnych wydarzeniach, bo dostarczają one nie tylko wiedzy technicznej, ale także stanowią okazję do nawiązania kontaktów z innymi miłośnikami muzyki – dodaje Jakub Mokrzysiak, prezes fundacji Soundscape.

W trakcie dwudniowych warsztatów, które odbyły się w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab, uczestnicy otrzymali profesjonalną wiedzę na temat obsługi Polyend Tracker. Pomimo braku wcześniejszego doświadczenia z obsłudze takich urządzeń, uczestnicy z zaangażowaniem uczyli się podstawowych funkcji tego innowacyjnego samplera, zdobywając niezbędne umiejętności do stworzenia własnego utworu muzycznego. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał cenne wskazówki od Wojciecha Wilka, który podzielił się swoimi doświadczeniami jako muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor.

– Nasze warsztaty to nie tylko nauka obsługi urządzenia czy tworzenia muzyki. To muzyczna podróż, w trakcie której uczestnicy odkrywają swoje możliwości, eksperymentują z dźwiękiem i uczą się wyrażać swoje emocje za pomocą muzyki. To niesamowite doświadczenie obserwować, jak każdy z nich odnajduje swój własny, unikalny styl w tym bogatym świecie dźwięków – zauważa Wojciech Wilk, prowadzący pierwsze warsztaty muzyczne w Tauron Lab.

Organizatorzy zapewniają, że dla uczestników to dopiero początek muzycznej przygody z samplerem Polyend Tracker, a kontynuacja nauki będzie możliwa zarówno w Laboratorium Nowych Mediów - Tauron Lab na kolejnych warsztatach, a także dzięki zdobytym umiejętnościom – prywatnie w domu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację Soundscape, a partnerami wydarzenia byli Tauron Polska Energia, Volvo Euro Kas oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zimowe ferie dla nieco starszych w Tauron Lab, czyli warsztaty z obsługi stacji roboczej Polyend Tracker - Katowice Nasze Miasto

Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto