Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1

Marek Iwaniszyn / Ekstraklasa.net
Wisła wygrała z Polonią Bytom 2:1
Wisła wygrała z Polonią Bytom 2:1 Fot. Rafał Jamróz, Ekstraklasa.net
Krakowska Wisła prowadzona po raz pierwszy przez nowego trenera, Holendra, Roberta Maaskanta, zgarnęła trzy punkty. Mecz z Polonią Bytom wcale nie układał się jednak tak kolorowo.

Co prawda po 20 minutach "Biała Gwiazda" prowadziła 1:0 (po świetnej zespołowej akcji gola strzelił Patryk Małecki, który skierował futbolówkę do pustej bramki), ale tuż przed przerwą wyrównał Clemence Matawu. Goście z Bytomia wykorzystali serię błędów obrońców gospodarzy i Matawu strzelił swoją pierwszą bramkę dla bytomskiej drużyny.

Wiślaków na prowadzenie wyniósł Maciej Żurawski. Strzelać próbował Rios, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie , a tam na dobitkę czekał już popularny "Żuraw"!

Tym samym Polonia Bytom, z jednym punktem, spadła na przedostatnią pozycję w tabeli. Wisła, z dziewięcioma "oczkami" na koncie" będzie z pewnością w czołówce, po tej kolejce.