Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądał Bel Mon Resort w Rybniku-Stodołach. Mamy wizualizacje. Zobaczcie

Jacek Bombor
Jacek Bombor
Tak będzie wyglądał Bel Mon Resort w Rybniku-Stodołach.
Tak będzie wyglądał Bel Mon Resort w Rybniku-Stodołach. Bel Mon Resort
Prestiżowa restauracja z salami weselnymi, strefa spa z hotelem dla wymagających klientów. A obok będzie też hotel dla...koni. Takie miejsce powstanie w Rybniku

Tak będzie wyglądał Bel Mon Resort w Rybniku-Stodołach

Prestiżowa restauracja z salami weselnymi, strefa spa z hotelem dla wymagających klientów. A obok będzie też hotel dla...koni. Takie miejsce powstanie w Rybniku

Nowe takie miejsce na mapie Śląska powstaje w zabytkowym dworze w Rybniku-Stodołach. Obecnie prywatny inwestor – spółka Pamira - adaptuje budynek na potrzeby restauracji. Inwestycje planowane są też w otoczeniu dworu.
W miejscu byłego dworku cysterskiego powstanie prestiżowa restauracja. Równolegle z tą inwestycją w otoczeniu dworu trwa budowa hotelu butikowego wyposażonego w strefę SPA&Wellness oraz Beauty Centre.
Marta Komar, Dyrektor Generalny Bel Mon Resort, poinformowała nas, że planowane zakończenie inwestycji nastąpi w drugim kwartale 2022 roku. Czego można się spodziewać w środku?

Zobaczcie, jak Bel Mon Resort będzie wyglądał w środku

W pięciogwiazdkowym hotelu znajdzie się 12 luksusowo wyposażonych pokoi. Restauracja ma przyciągać smakoszy z całego Śląska – menu będzie nawiązywało do kuchni regionalnej. Na parkingu będzie możliwość załadowania samochodu elektrycznego. Co ciekawe, w otoczeniu powstaną miejsca rekreacyjne, w tym własny hotel dla koni!

Sale restauracyjne będą znajdowały się na dwóch poziomach zaaranżowanych w zabytkowych wnętrzach, do tego cztery sale do imprez, specjalna sala do...palenia cygar czy picia dobrego wina, whisky. Na zewnątrz ogród francuski, a także wysokiej klasy namiot, w którym będzie można organizować imprezy plenerowe

– Inwestycja zostanie nazwana Bel Mon Resort wraz z Restauracją Mona, Hotelem Lili i kompleksem odnowy biologicznej Berry Spa. Do dyspozycji gości będzie także kilka przestrzeni eventowych. Berry Spa będzie miejscem otwartym na klientów z zewnątrz, przede wszystkim dla mieszkańców regionu, a przy okazji dla gości hotelowych. Chcielibyśmy zagwarantować naszym gościom dostęp do odnowy biologicznej na najwyższym poziomie, zawierając w menu zabiegowym masaże, sauny, basen, jacuzzi, konsultacje medyczne i szereg zabiegów kosmetologicznych – informuje inwestor.

Warto dodać, że spółka Pamira planuje także budowę ośrodka sportowo-rekreacyjnego. Jako że miejsce inwestycji nieodłącznie związane jest z rekreacją konną, inwestor przewiduje nawiązanie do tematyki jeździeckiej, co za tym idzie, przygotowana zostanie infrastruktura umożliwiająca organizację zawodów konnych. Następnie inwestor zamierza przystąpić do realizacji budowy osiedla nowoczesnych apartamentów.

Inwestora w działaniach wspiera miasto. 30 stycznia 2020 r. Rada Miasta Rybnika uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Rybnika obejmującej obszar w rejonie ulicy Rudzkiej. – Na etapie zmian MPZP prowadzonych przez Miejską Pracownię Urbanistyczną byliśmy w kontakcie z inwestorem, aby uniknąć ewentualnych utrudnień wynikających z zapisu planu przy tak trudnej i ważnej inwestycji – podkreśla Dawid Strupowski, pracownik Wydziału Analiz rybnickiego magistratu, odpowiedzialny za kontakt i współpracę z przedsiębiorcami.

Na wniosek Pamiry radni miasta podjęli uchwałę w sprawie udzielenia spółce dotacji celowej w kwocie 150 000 zł na prace związane z remontem elewacji zewnętrznych pocysterskiego dworu.

– Przyznanie dotacji spółce Pamira na prace przy zabytku jest zasadne ze względu na realizację zadań z zakresu ochrony cennego dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Kwota dotacji z budżetu Miasta to 22,73 procent kosztów całkowitych remontu samych tylko elewacji budynku – dodaje prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Budynek dworu powstał w 1736 roku. Osada Stodoły stanowiła wtedy własność opactwa cystersów w Rudach. W latach 70. XVIII wieku dwór został przebudowany i zyskał dzisiejszą postać. To murowany, dwukondygnacyjny budynek z cegły, nakryty mansardowym dachem z lukarnami, wzniesiony na planie prostokąta. Na elewacjach, pomimo zniszczeń, zachowały się ślady barokowo-klasycystycznego wystroju architektonicznego dworu. Długo nieużytkowany i zaniedbany obiekt zabytkowy znajduje się obecnie w trakcie gruntownego remontu i ma szansę odzyskać dawną świetność i blask. Prywatny inwestor, spółka Pamira, adaptuje budynek na potrzeby komercyjne – informuje Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta w Rybniku, który wspiera inwestycję.

– Bardzo się cieszę, że pocysterski dwór przywracany jest do użytkowania i wyglądu zgodnego z wiedzą historyczną o jego pierwotnym stanie. Inwestycja jest ważna dla Rybnika nie tylko ze względu na renowację cennego zabytku, ale też z punktu widzenia zwiększenia atrakcyjności oferty turystycznej miasta. To doskonały przykład na to, jak dziedzictwo przeszłości wpisuje się w teraźniejszość – wskazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Tak będzie wyglądał Bel Mon Resort w Rybniku-Stodołach.

Tak będzie wyglądał Bel Mon Resort w Rybniku-Stodołach. Mamy...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto