Rybniczanki przegrały mecz z Energą. Zagrają o miejsca 5-8

KUB
KK ROW Rybnik przegrał trzeci mecz w walce o awans do pierwszej czwórki rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Lepsze od rybniczanek okazały się zawodniczki z Torunia. Nasze koszykarki będą teraz rywalizowały teraz o miejsca 5-8.

Po dwóch pierwszych meczach ćwierćfinałowych stan rywalizacji pomiędzy obiema ekipami był remisowy. O awansie do pierwszej czwórki FGE zadecydowało trzecie spotkanie, które wczoraj zespoły rozegrały na parkiecie w Toruniu. Nasz zawodniczki spotkanie rozpoczęły dobrze i można było się spodziewać, że postawią rywalkom trudne warunki. Szybko jednak do głosu doszły gospodynie. Pod koniec pierwszej kwarty to one miały przewagę 5 punktów.
W drugiej części spotkania rybniczanki powoli zaczęły odrabiać straty, by na kilka minut przed końcem przegrywać zaledwie 2 punktami.Końcówkę meczu lepiej rozegrały gospodynie i to one ostatecznie cieszyły się z awansu do kolejnej rundy play-off, w której czeka na nią Wisła Kraków. Po przegranej w Toruniu 66:71 rybniczankom przyjdzie walczyć o miejsca 5-8.