Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcze panie z Rybnika. Robią bardzo różne fajne rzeczy. Co proponują rybniczankom u progu Dnia Kobiet? ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Od trzech lat Izabela Karwot prowadzi w Rybniku Akademię Teatru i Sztuk Wrażliwych Programem cieszącym się bardzo dużą popularnością jest „Moja droga do siebie” – warsztaty rozwojowe dla kobiet, oparte o sztukę teatralną, które są bezpieczną przestrzenią, poznawania, doświadczania swojego ciała i emocji. Stawiają na odkrywanie w sobie radości i spontaniczności. Na zajęciach wykorzystywane są również techniki terapii tańcem i ruchem, które pozwalają na budowanie pewności siebie, przepracowanie traumy, pomagają otworzyć kobietę na zmianę i przejść ją z uważnością na siebie.
Od trzech lat Izabela Karwot prowadzi w Rybniku Akademię Teatru i Sztuk Wrażliwych Programem cieszącym się bardzo dużą popularnością jest „Moja droga do siebie” – warsztaty rozwojowe dla kobiet, oparte o sztukę teatralną, które są bezpieczną przestrzenią, poznawania, doświadczania swojego ciała i emocji. Stawiają na odkrywanie w sobie radości i spontaniczności. Na zajęciach wykorzystywane są również techniki terapii tańcem i ruchem, które pozwalają na budowanie pewności siebie, przepracowanie traumy, pomagają otworzyć kobietę na zmianę i przejść ją z uważnością na siebie. Mat. prasowe
Zbliżający się Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja nie tylko do celebrowania osiągnięć kobiet i prezentowania inspirujących przykładów ich działań, ale też obdarowywania Pań tym, co naprawdę wyjątkowe. Prawdziwe bogactwo tkwi jednak nie tylko w materialnych prezentach, ale także w rozwoju umysłu, serca i duszy. Rybnik zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć rozwojowych skierowanych specjalnie dla Pań, przygotowanej przez przedsiębiorców i przedsiębiorczynie.

To propozycja, która nie tylko celebruje kobiecość, ale także stawia na rozwój osobisty i zawodowy każdej kobiety. Jak mawiał Nelson Mandela: „Prawdziwe bogactwo polega na rozwoju umysłu, serca i duszy”. Właśnie tego rodzaju bogactwa życzymy kobietom w tym wyjątkowym dniu.

Miasto zachęca do bliższego zapoznania się z ofertami firm, z których wiele przygotowało wyjątkowe promocje specjalnie dla pań z okazji Dnia Kobiet.

- Nie przegapcie okazji, aby skorzystać z tych propozycji! - podkreślają w ratuszu.

Skupienie się na sobie, obdarowanie siebie większą czułością i delikatnością to propozycje autorek projektu "Joga i Techniki Relaksacyjne". Inicjatorkami tego przedsięwzięcia są Zofia Machowska założycielka firmy Techniki Relaksacyjne Zofia Machowska oraz Katarzyna Kuczera. Pani Kasia, oferuje zajęcia jogi Iyengara, w której kładzie się duży nacisk na precyzję w wykonywaniu pozycji (asan), a dzięki wykorzystaniu różnych pomocy, jest przystępna dla praktykujących na wielu poziomach zaawansowania. Zofia Machowska zaprasza na zajęcia, które budują relację z ciałem i oddechem w uważności i łagodności. Dodatkowo wykonuje zabiegi MindSET-ReSET, Dragon Moksy, Access Bars, Access Facelift.

Edukacja i rozwój mieszkanek Rybnika

Kolejną ofertę przygotowaną dla kobiet można odnaleźć na profilu "Edukacja i Rozwój z Wyboru", prowadzonym przez Przedsiębiorstwo Społeczne Stowarzyszenie z Wyboru, którego ideą jest wspieranie kobiet i ich rodzin w profilaktyce zdrowia, poprzez działalność edukacyjną, rozwojową i terapeutyczną, podążającą za naturalnym rytmem rozwoju człowieka. Stowarzyszenie na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci będących w edukacji domowej pod szyldem Szkoły z Wyboru oraz kręgi kobiet i kręgi rodzicielskie w oparciu o metodę Montessori, „Porozumienie bez Przemocy”, arteterapię i terapie holistyczne. Dla Kobiet tworzy szeroką ofertę warsztatów popołudniowych i weekendowych: Gimnastyka kobiecości, Trening relaksacyjny, Szałas Kobiet, Muzykoterapia Głosem, Slow ART Club i inne.

Do spotkań w formie Kręgu Kobiet, opartych na równości, otwartości zaprasza również Monika Grzesik Coach. Jak mówi pani Monika, dzięki udziałowi w spotkaniach kobiety mają okazję podzielić się i smutkiem i radością, wymienić doświadczeniami, rozwinąć swoje kompetencje, pewność siebie i poczucie własnej wartości. Panie, które potrzebują indywidualnych spotkań, mogą skorzystać z sesji coachingów rozwojowych, dzięki którym łatwiej i szybciej wypracują umiejętność podejmowania decyzji, przejdą przez proces zmiany, usprawnią komunikację i odnajdą swoje talenty.

Klub Rodzica w Rybniku

Impulsem do założenia firmy Barbary Salamon-Szympruch Klub Rodzica w Rybniku była własna potrzeba sprawnego i szybkiego wyjścia z dzieckiem z domu. Od kilku lat pani Barbara, jako certyfikowany doradca noszenia, oferuje m.in. naukę chustonoszenia czy dobór nosidełek dla niemowląt oraz zajęcia dla małych dzieci. Klientki, które uczestniczyły w jej konsultacjach i opanowały techniki noszenia, podkreślają, że dzięki nim mogą swobodnie realizować codzienne zadania, szybko opuszczać dom, wyprowadzać psa, dbać o zdrowie swojego kręgosłupa, zapewniając jednocześnie dziecku niezbędną bliskość z rodzicem.

Od trzech lat Izabela Karwot prowadzi w Rybniku Akademię Teatru i Sztuk Wrażliwych Programem cieszącym się bardzo dużą popularnością jest „Moja droga do siebie” – warsztaty rozwojowe dla kobiet, oparte o sztukę teatralną, które są bezpieczną przestrzenią, poznawania, doświadczania swojego ciała i emocji. Stawiają na odkrywanie w sobie radości i spontaniczności. Na zajęciach wykorzystywane są również techniki terapii tańcem i ruchem, które pozwalają na budowanie pewności siebie, przepracowanie traumy, pomagają otworzyć kobietę na zmianę i przejść ją z uważnością na siebie. Jak twierdzą uczestniczki, dzięki udziałowi w zajęciach, wyjściu ze strefy komfortu, nauczyły się odpowiednio podchodzić do wyzwań, poszukiwać rozwiązań w sobie a nie w otoczeniu, a niektóre dokonały nawet zmiany zawodowej.

Jak zadbać o zdrowie od podstaw jakim jest układ pokarmowy każdego człowieka, a dokładnie jelita i jaki wpływ ma dieta na komfort życia dorosłych i dzieci, o tym można dowiedzieć się w trakcie konsultacji z Elżbietą Krajczok, która prowadzi w Rybniku firmę Zdrowie w brzuszku i zajmuje się zdrowiem jelit dzieci i dorosłych. Pani Elżbieta aktywnie współpracuje z Centrum Onkologii Integracyjnej w Rybniku, gdzie pacjenci onkologiczni mogą poznać zasady odpowiedniego odżywiania. Już 8 marca pani Elżbieta zachęca kobiety do skorzystania z konsultacji dietetycznych, które odbędą się w ramach akcji MOSiRu Dzień Kobiet w Rajtuzach. To doskonała okazja, by uzyskać cenne informacje dotyczące zdrowej diety i jej wpływu na dobre samopoczucie.

Strefa zacisza i relaksu

Pomysł na stworzenie strefy zacisze – relaks, w którym kobiety mogą zapomnieć o tym co je trapi, skupić się na sobie, wyciszyć, zadbać o ciało i duszę dzięki zajęciom pilates, to propozycja Marty Zając prowadzącej firmę FizjoZacisze Oferta pani Marty to tradycyjna rehabilitacja, masaż, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i pilates. Swoją filozofią skupienia się na sferze zdrowotnej i duchowej, dbaniu o zdrowie kompleksowo zaraża kobiety uczestniczące w jej zajęciach. Dodatkowo edukuje uczestniczki jak ważne jest kontynuowanie aktywności fizycznej po wyjściu z gabinetu, tak aby osiągały najlepsze efekty zdrowotne.

Połączenie psychodietetyki z aktywnością fizyczną stanowi kluczową ofertę Aleksandry Trocińskiej, współwłaścicielki klubu CrossFit Black Ground oraz marki FitOlka Aleksandra Trocińska. Zajęcia, które przygotowuje dla uczestniczek klubu, odbywają się w niewielkich grupach, a poziom trudności ćwiczeń dostosowywany jest indywidualnie do poziomu zaawansowania każdej z pań. Oprócz regularnych zajęć ruchowych, FitOlka organizuje również cykliczne wydarzenia dla Kobiet - Kobiece Inspiracje, w których łączy treningi wraz z warsztatami psychodietetycznymi i poświęconymi dbaniu o siebie. Ponadto organizuje FitCampy - weekendowe wyjazdy dla Kobiet, na których łączy aktywny wypoczynek z relaksacją i dbaniem o chwilę dla siebie. W gabinecie na co dzień przyjmuje Kobiety na indywidualne konsultacje psychodietetyczne. W życiu codziennym kobiety spotykają się z różnorodnymi sytuacjami, które mogą zdawać się uniemożliwiać dbanie o siebie. Dlatego udział w zajęciach prowadzonych przez panią Aleksandrę pokazuje, jak przygotować się na ewentualne sytuacje kryzysowe oraz jak znaleźć czas dla siebie, nawet w najbardziej zabieganym dniu.

Wynikiem połączenia pasji do aktywności fizycznej i fascynacji treningami opartymi na własnej masie ciała jest firma Fit&More, założona przez Bartosza Reila. Właściciel klubu troszczy się o to, aby uczestnicy zajęć osiągali postępy i wie, że to właśnie sukces motywuje do dalszych wysiłków. Dlatego też kładzie nacisk na wysoką jakość prowadzonych zajęć i angażuje trenerów, których cechuje pasja oraz specjalizacja w konkretnych rodzajach ćwiczeń. Kobiety mogą skorzystać z dedykowanej oferty zajęć, dostosowanej do ich poziomu umiejętności i preferencji co do rodzaju zajęć. To podejście pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie i wsparcie kobiet w ich drodze do zdrowia i utrzymania dobrej formy fizycznej.

Co lubią i preferują rybniczanki?

W Rybniku pojawiło się nowe miejsce, które stawia na aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia - Magma Fitness&Kids To firma założona z pasji do sportu przez Magdalenę Rudnik i jej siostrę Marlenę. Obie panie dbają o to, aby w klubie panowała rodzinna atmosfera, szczególnie w trakcie organizacji urodzin dla dzieci. W ofercie klubu odnaleźć można zajęcia dla kobiet, które odbywają się równocześnie z zajęciami dla dzieci. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych pań, które poszukują zajęć dla siebie i dziecka odbywających się w jednym czasie. Różnorodność zajęć pozwala na wybranie takiej aktywności, która jest najbardziej odpowiednia do preferencji i upodobań kobiet.

W Rybniku pojawiła się kolejna firma, która ma coś specjalnego do zaoferowania dla pań - Krav Maga Prime oferująca zajęcia z samoobrony oraz seminaria dedykowane kobietom, najbliższe odbędzie się już marcu pod nazwą „Girl on Fire”. Seminaria to nie tylko lekcje walki w obronie własnej, ale także prawdziwa nauka filozofii samoobrony na co dzień, na przykład w domu, miejscu pracy czy nawet w autobusie. Właściciele, Nikola Dziendziel i Michał Rataj, postawili sobie za cel stworzenie miejsca, gdzie kobiety nie tylko mogą nauczyć się podstawowych technik samoobrony, ale również zdobyć wiedzę na temat stawiania granic oraz sposobów obrony bez konieczności używania siły fizycznej.

Z fascynacji Indiami, pracą doktora Mariana Katarii, doświadczenia tego, że dobre samopoczucie i relaks przyciągają dobre zdarzenia, powstała marka Lidii Białeckiej Ku radości. Lidka Białecka oferująca zajęcia śmiechoterapii. Koncentracja na śmiechu z decyzji uruchamia przeponę, która masuje narządy wewnętrzne i uruchamia prawidłowy oddech. Dzięki temu ciało pobudza się do produkcji endorfin, zmniejsza się stres, redukuje się odczuwanie bólu, poprawia się krążenie i odporność organizmu. „Jeśli nie masz ochoty, to możesz udawać śmiech. Udawaj tak długo, aż uwierzysz” - mówi Lidia Białecka, gdyż mózg nie rozróżnia czy śmiejemy się spontanicznie czy ćwiczymy. Kobiety uczestniczące w spotkaniach doświadczają likwidacji barier, większej odwagi i akceptacji siebie. Regularne ćwiczenia wpływają na poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego.

Śmiechoterapia z elementami muzykoterapii

Anna Jurcimierska, właścicielka firmy Pole Dance Centrum, zachęca wszystkie kobiety do odkrycia treningów pole dance, przekonując, że jest to odpowiedni sport dla każdej z nich. Dzięki indywidualnemu podejściu i tworzeniu grup dostosowanych do różnych poziomów umiejętności, pani Anna umożliwia udział każdej zainteresowanej pani. Niezależnie od doświadczenia czy elastyczności, każda kobieta może znaleźć w Pole Dance Centrum swoje miejsce. Treningi przynoszą wiele korzyści dla ciała i ducha - uelastyczniają ciało, dodają pewności siebie i odwagi. To nie tylko forma aktywności fizycznej, ale również sposób na rozwój osobisty.

Anna Solich, właścicielka marki Z pasją do śmiechu, oferuje kobietom zajęcia śmiechoterapii z elementami muzykoterapii. Działalność pani Anny powstała z myślą o poprawie samopoczucia kobiet i wsparciu ich w odzyskaniu energii. Oferuje ona sesje zarówno dla pań biernych zawodowo w godzinach porannych, jak i popołudniowe dla osób pracujących. Zajęcia prowadzone przez panią Annę, to sposób na to aby przez śmiech i muzykę odnaleźć wewnętrzną harmonię i radość z każdego dnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto