Pracuj elastycznie. Zachowaj profesjonalizm. Nie rezygnuj z zabawy – technologia w życiu współczesnego managera

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Hybrydowy model pracy jest obecnie standardem. Coraz większa liczba pracowników biurowych może teraz pracować z dowolnego miejsca przynajmniej przez część tygodnia pracy. Są to pracownicy mobilni. Spełniają swoje role zawodowe niezależnie od tego, czy przebywają w domu, w biurze firmy, u klienta, czy w przestrzeni publicznej. Jednak by w pełni wykorzystać hybrydowy dzień pracy, niezbędne są odpowiednie narzędzia, które umożliwią produktywną pracę z dowolnego miejsca.

Spis treści

Pracownicy potrzebują więc odpowiednich narzędzi, przy pomocy których mogą się lepiej komunikować i efektywniej pracować w środowisku pracy hybrydowej. Produkty audio i wideo muszą być dostosowane do potrzeb i stylu pracy każdego pracownika. W zależności od stanowiska, branży, trybu pracy, lokalizacji, w której ją wykonujemy, etc. nasze potrzeby w zakresie technologii mogą być nieco inne.

Jedno jest na pewno wspólne, kiedy pracujemy elastycznie, potrzebujemy wyraźnych rozmów ze współpracownikami i klientami. Poszukujemy też możliwości odcięcia się od niepotrzebnych dźwięków otoczenia, które mogą przeszkadzać nam się skupić. Koncentracja to klucz do efektywności i produktywności w pracy. Na liście niezbędnego sprzętu znajdują się wtedy najczęściej wysokiej jakości słuchawki lub zestaw słuchawkowy, które mogą nam pomóc odciąć się od czynników rozpraszających w tle i skupić się na wykonywanym zadaniu.

Do pracy i rozrywki

Współczesny użytkownik słuchawek szuka technologii, która jest gotowa do pracy i rozrywki natychmiast, zapewniając równocześnie wszystkie kluczowe funkcje. Wyobraźmy sobie, że chcemy uwolnić się od świata zewnętrznego i zanurzyć się w wybranej muzyce, a czy jest lepszy sposób na osiągnięcie tego celu niż użycie słuchawek? Słuchawki są obecnie integralną częścią naszego życia i nietrudno dostrzec korzyści z ich posiadania i korzystania w pracy, w domu czy w czasie wolnym. Słuchawki, szczególnie te z funkcją aktywnej redukcji hałasu (ANC), są coraz częściej wykorzystywane jako narzędzie do tworzenia środowiska sprzyjającego koncentracji. W drodze do pracy, w pociągu, w domowym zaciszu chętnie słuchamy podcastów, ulubionych piosenek czy oglądamy filmy. Sięgamy wtedy po zestaw słuchawkowy, aby zanurzyć się w świecie multimediów i odciąć się od świata zewnętrznego. Dlatego coraz większą popularność zyskują modele, które łączą najważniejsze funkcje dla obu światów – m.in. krystalicznie czyste rozmowy, funkcje sprzyjające koncentracji w pracy jak ANC czy tryb HearThrough i doskonałą jakość muzyki. Przykładem takich słuchawek są Jabra Elite 4. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby zapomnieć o ciężkim dniu i przenieść się do świata multimediów lub porozmawiać ze współpracownikami, przyjaciółmi czy rodziną.

Jabra Elite 4 – idealne do użytku służbowego i osobistego

Elite 4 to idealne, uniwersalne słuchawki, zaprojektowane tak, aby ułatwić użytkownikom koncentrację, połączenia i rozmowy telefoniczne bez zakłóceń, będąc także idealnym towarzyszem w ciągu całego dnia, ułatwiającym zachowanie równowagi między pracą a życiem osobistym. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom słuchawek najistotniejsze dla nich cechy, takie jak komfort, doskonały dźwięk i wygodę, a wszystko to za bardzo rozsądną cenę. Elite 4 doskonale sprawdzą się podczas podróży lub dojazdów do pracy dzięki zastosowanej w nich aktywnej redukcji hałasu (ANC), która odfiltrowuje niepożądane dźwięki. Pozwalają łączyć się z 2 urządzeniami jednocześnie, dzięki funkcji Bluetooth® Multipoint, do tego oferują łatwe parowanie za pomocą funkcji Fast Pair* i Swift Pair*, 6-milimetrowe głośniki zapewniające mocny dźwięk oraz odporność na kurz i wodę zgodnie z normą IP55. Pozwalają na 5,5 h odtwarzania na wybranym urządzeniu i 22 h z eleganckim etui (28 h z wyłączonym ANC) - a wszystko to z myślą o całodziennym komforcie noszenia dzięki duńskiej ergonomicznej inżynierii akustycznej. Użytkownik może też maksymalizować czas pracy baterii dzięki trybowi mono, używając jednej wkładki do słuchania, podczas gdy druga w tym czasie się ładuje. Technologia 4-mikrofonowa zapewnia wysoką jakość rozmów i oznacza, że nasz rozmówca zawsze nas usłyszy. Słuchawki douszne Elite 4 są dostępne w 4 kolorach: ciemnoszarym, granatowym, liliowym i jasnobeżowym.

Muzyka odgrywa ważną rolę w naszym życiu, wpływając na nasze emocje, nastrój i skupienie. Wiele badań sugeruje, że pewne rodzaje muzyki mogą poprawić naszą koncentrację i produktywność. Słuchawki są niezbędnym narzędziem do słuchania muzyki w dowolnym miejscu i czasie. Możemy też ich używać w pracy zdalnej, gdy potrzebujemy skupić się na wykonywanym zadaniu. Dla współczesnego pracownika mobilnego, słuchawki to jedne z niezbędnych narzędzi do produktywnej pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pracuj elastycznie. Zachowaj profesjonalizm. Nie rezygnuj z zabawy – technologia w życiu współczesnego managera - Portal i.pl

Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto