Kacper Woryna i Siergiej Łogaczow awansowali do SEC Challenge!

KS ROW, AK
Olbrzymi sukces Kacpra Woryny i Siergieja Łogaczowa! Zawodnicy PGG ROW Rybnik wywalczyli sobie awans do SEC Challenge!

Dwóch reprezentantów PGG ROW Rybnik - Kacper Woryna oraz Siergiej Łogaczow wywalczyło sobie w środowy wieczór awans do SEC Challenge, które odbędzie się już 25 maja w Nagyhalasz (Węgry).

W dzisiejszej rundzie kwalifikacyjnej wzięło udział 18 zawodników, a awans do finału SEC stał się udziałem jedynie trzech zawodników, w tym dwóch rekinów!

Nasz kapitan Kacper Woryna i Siergiej Łogaczow awans wywalczyli sobie w czasie rundy kwalifikacyjnej rozegranej w słoweńskim Krsko.

W finale imprezy Kacper Woryna zajął drugie miejsce, a Siergiej Łogaczow trzecie. Na najwyższym stopniu podium stanął natomiast Grigorij Łaguta.

O ile po zasadniczej części zawodów pewny miejsca w finale był młody Rosjannin reprezentujący na co dzień barwy PGG ROW Rybnik (po 20 wyścigach miał na koncie 13 punktów), tak Woryna o przepustkę do finału musiał powalczyć w biegu barażowym (po części zasadniczej miał na swoim koncie 10 oczek) - informuje KS ROW Rybnik.

Ostatecznie obaj panowie dołączyli do obsady SEC Challenge w której znajdują się już: Adrian Miedziński, Vaclav Milik, Dominik Kubera, Jurica Pavlic, David Bellego, Bartosz Smektała, Anders Thomsen i Andriej Kudriaszow oraz jeden zawodnik, który otrzyma dziką kartę od organizatorów. W czwartek odbędzie się ostatni turniej eliminacyjny w ukraińskim Równe. SEC Challenge zaplanowany jest na 25 maja w węgierskim Nagyhalasz.