Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej poszukuje materiałów archiwalnych dotyczących Teatru Ziemi Rybnickiej

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej poszukuje materiałów archiwalnych dotyczących Teatru Ziemi Rybnickiej
Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej poszukuje materiałów archiwalnych dotyczących Teatru Ziemi Rybnickiej materiały prasowe
Instytut Dokumentacji Architektury BŚ realizujący działalność dokumentacyjno-archiwizacyjną, naukową i popularyzatorską, prowadzący szereg projektów badawczych, wydawniczych, filmowych i wystawienniczych, poświęconych dziedzictwu architektury Górnego Śląska 2 połowy XX wieku, przygotowuje kolejną publikację, która ukaże się pod koniec tego roku z okazji 60-lecia istnienia Teatru Ziemii Rybnickiej.

Poszukują materiałów archiwalnych dotyczących Teatru Ziemi Rybnickiej!

Przeszukajcie swoje szuflady i strychy - Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej poszukuje materiałów archiwalnych dotyczących Teatru Ziemi Rybnickiej.

- Prace nad publikacją są już na bardzo zaawansowanym etapie, jednak wciąż poszukujemy materiałów archiwalnych, które mogą posłużyć do ilustracji tekstu lub wnieść nowe informacje. Szukamy dokumentów, zdjęć oraz wspomnień związanych z historią projektowania i budowy Teatru. Zwracamy się do wszystkich, którzy są w posiadaniu wyżej wymienionych materiałów i prosimy o kontakt z Instytutem Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej. Chętnie zapoznamy się z nimi i porozmawiamy o szczegółach. Najciekawsze obiecujemy zamieścić w publikacji. – mówi Dominika Śliwińska, zastępca kierownika Instytutu Dokumentacji Architektury.

Teatr Ziemi Rybnickiej został oddany do użytku 4 grudnia 1964 r. Data była nieprzypadkowa, gdyż górnictwo miało spory wkład w budowę oraz późniejsze utrzymanie Domu Kultury. Za projekt odpowiadał zespół „Zielone konie”, czyli Henryk Buszko, Aleksander Franta oraz Jerzy Gottfried. Projektowanie i budowa trwały w sumie 14 lat, co zapewne pozostawiło w domowych archiwach wiele cennych dokumentów i zdjęć, których teraz szuka IDA BŚ. W 2023 r. budynek został wpisany do rejestru zabytków.

Z Instytutem Dokumentacji Architektury można skontaktować się pod numerem telefonu: 785 710 210 lub mailowo: [email protected] od poniedziałeku do piątku w godz. 10:00 - 15:00. Zachęcamy do odwiedzenia profilu na Facebook oraz strony internetowej Instytut Dokumentacji Architektury / Institute of Architecture Documentation – Biblioteki Śląskiej w Katowicach / at the Silesian Library (bs.katowice.pl) by być na bieżąco z informacjami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto