Drugi mecz, druga porażka Energetyka

KUB
Wynikiem 4:0 zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy ekipą Zagłębia Sosnowiec, a beniaminkiem II ligi Energetykiem ROW Rybnik.

To druga porażka rybnickiej drużyny w tym sezonie. W ubiegłym tygodniu zespół prowadzony przez trenera Damiana Galeję przegrał z Chojniczanką Chojnice.
Spotkanie w Sosnowcu natomiast właściwie od początku przebiegało po myśli gospodarzy. Rybniczanie, którzy przed spotkaniem zapowiadali walkę o komplet punktów grali - delikatnie rzecz ujmując – chaotycznie. Słabo spisywała się linia pomocy i obrony. W efekcie na pierwszą bramkę naszych przeciwników nie trzeba było długo czekać. Już w 19 minucie naszego bramkarza Piotra Pasia pokonał Rafał Jankowski.
Druga bramka w tym spotkaniu padła jeszcze przed przerwą. Zawodnik z Rybnika Konrad Cieślak sfaulował w polu karnym strzelca pierwszej bramki - Jankowskiego a sędzie zawodów nie zastanawiając się długo wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Marcin Lachowski i mocnym strzałem pokonał bramkarza ROW.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W efekcie wynik na 3:0 w 51 minucie podwyższył Rafał Jankowski, a stan meczu już 15 minut później ustalił Patryk Stefański.