Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dotychczasowy komendant PSP w Rybniku nowym szefem śląskich strażaków

PAP
PAP
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wojciech Kruczek był szefem rybnickiej komendy PSP
Wojciech Kruczek był szefem rybnickiej komendy PSP KW PSP w Katowicach, st.ogn. Marcin Herok KP PSP w Wodzisławiu Śląskim
Starszy brygadier Wojciech Kruczek został nowym szefem śląskich strażaków. W środę 14 lutego, w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko śląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej Wojciech Kruczek był szefem rybnickiej komendy PSP.

Dotychczasowy komendant PSP w Rybniku nowym szefem śląskich strażaków

Przebieg środowej zbiórki zrelacjonowała w mediach społecznościowych rzeczniczka komendanta wojewódzkiego PSP brygadier Aneta Gołębiowska. Jak zaznaczyła, w jej trakcie odczytano decyzję ministra spraw wewnętrznych i administracji o powołaniu od 12 lutego br. na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Wojciecha Kruczka, dotychczas pełniącego te obowiązki.

Uczestniczący w uroczystości komendant główny PSP nadbrygadier Mariusz Feltynowski zaznaczył m.in., że nowy komendant to człowiek stąd.

- Całą swoją dotychczasową służbę pełnił w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na Śląsku. Wierzę, że jest przygotowany i doskonale sobie poradzi na tym stanowisku. Ze swojej strony deklaruję, że będę wspierał jego działania - podkreślał Mariusz Feltynowski.

Ocenę komendanta podzielił wojewoda śląski Marek Wójcik. - Chciałbym pana zapewnić, że będzie mógł pan liczyć na moje pełne zaangażowanie. Również wierzę w to, że podoła pan tym obowiązkom, które pan na siebie wziął - zaznaczył wojewoda.

O powierzeniu mu obowiązków szefa śląskich strażaków informowano z końcem stycznia br., gdy dotychczasowy śląski komendant nadbrygadier Jacek Kleszczewski po ponad siedmiu latach na tym stanowisku odszedł na emeryturę.

- Zaufanie, które otrzymałem motywuje mnie do jeszcze większego zaangażowania w służbie i wytężonej pracy na rzecz naszej społeczności - zadeklarował st. bryg. Kruczek.

Wojciech Kruczek w 1996 r. został słuchaczem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którą ukończył w 2000 r. z tytułem inżyniera i rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. W 2003 r. został zastępcą dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, pełniąc tę funkcję do 2017 r. Później przez kilka lat był komendantem miejskim PSP w Rybniku.(PAP)

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto