Derby w Rybniku: ROW przegrywa na własnym stadionie z Zagłębiem

Barbara Kubica
Pierwszej w tym sezonie porażki na własnym stadionie doznali dziś piłkarze Energetyka ROW Rybnik. W derbowym spotkaniu ulegli oni Zagłębiu Sosnowiec 1:2. Oba zespołu kończyły mecz w dziesiątkę.

Pierwsza bramka padła już w drugiej minucie spotkania. Gola dla gości z Sosnowca zdobył Tomasz Szatan. Rybniczanie chcieli wyrównać ale ich ataki albo już na połowie boiska rozbijali zawodnicy Zagłębia, albo strzały które podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka oddawali o kilka metrów mijały bramkę gości. W pierwszej połowie rybnicka drużyna doznała także osłabienia - czerwoną kartkę zobaczył Sławomir Szary.
Straty udało się rybniczanom odrobić dopiero w drugiej części meczu. W 61 minucie na 1:1 wyrównał kapitan ekipy ROW-u Kamil Kostecki. To goście z Sosnowca schodzili jednak po meczu do szatni jako zwycięzcy. W 79 minucie drugą bramkę dla Zagłębia zdobył Michał Cyganek. Na pięć minut przed końcem meczu czerwoną kartkę zobaczył jeszcze zawodnik Zagłębia - Jarczyk.