Kamil Kunert z Rybnika wicemistrzem Polski w dystansie na 100 km ZDJĘCIA

Szymon Kamczyk
4. listopada 2017 roku odbył się w Kaliszu 33. Supermaraton Kalisia, najstarsza impreza ultra w kraju, mająca jednocześnie rangę Mistrzostw Polski na dystansie 100km. Bardzo udany start zaliczył Kamil Kunert zawodnik TL ROW Rybnik, który z czasem 7 godzin 17 minut i 51 sekund zajął drugie miejsce, a więc został Wicemistrzem Polski na wspomnianym dystansie.

Jest to piąty tegoroczny medal klubu TL ROW Rybnik w Mistrzostwach Polski, zawodnicy tego klubu zdobyli medale na dystansach 3.000 m, 10.000 m, w półmaratonie, maratonie oraz w Supermaratonie w Kaliszu. Trenerem zawodników jest Maciej Ciepłak, który w roku 1996 zdobył Mistrzostwo Polski w Supermaratonie, właśnie w Kaliszu.

Rybniczanin Kamil Kunert trenuje na co dzień w klubie TL ROW, jest dyplomowanym fizjoterapeutą oraz od ponad roku prowadzi treningi funkcjonalne dla biegaczy z Rybnika i okolic. Jedną z podopiecznych Kamila w treningu funkcjonalnym jest Julia Polak rekordzistka Polski młodziczek na dystansie 200m. Trenerzy klubu TL ROW Rybnik zapraszają wszystkich chętnych do kluby na zajęcia lekkoatletyczne oraz na zajęcia treningu funkcjonalnego.