MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Biznes Rybnik: Na Spotkaniu Noworocznym dowiemy się, kto dostanie Medale i Piramidy od Izby

KAKA
Już w najbliższy piątek, 18 stycznia o godz. 18 odbędzie się tradycyjne Spotkanie Noworoczne członków i przyjaciół Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

W zabytkowych wnętrzach rybnickiego muzeum spotkają się wyjątkowi goście, w tym przedsiębiorcy, którzy otrzymają cenne nagrody. Na uroczystą galę zaprasza Andrzej Żylak, prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego i Adam Fudali, prezydent Miasta Rybnika.

Gości przed wejściem do Ratusza powita Orkiestra Dęta KW S.A. KWK „Chwałowice". W trakcie spotkania wystąpią muzycy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Braci Szafranków w Rybniku. Na uroczystej gali organizatorzy spodziewają się około pół tysiąca osób.

Po uroczystym powitaniu gości, symbolicznym toaście noworocznym i życzeniach zostaną przyznane odznaczenia państwowe, Piramidy Wiedzy Fachowości i Przyjaźni „Ślonsko Hołda – Charlotte” – to znak jakości i rzetelności dla przyszłych pokoleń, pamięć o ciężkiej pracy ojców i dziadów.

W tym roku te wyjątkowe nagrody otrzymają: Marek Budzyński, Dyrektor Kopalni Węgla Kamiennego Chwałowice i Stanisław Konsek, Dyrektor Kopalni Węgla Kamiennego Jankowice.

Kolejnym punktem spotkania będzie wręczenie Honorowych Medali Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, które trafią do najlepszych firm z regionu obchodzących jubileusze od 15 do 40 lat istnienia na lokalnym rynku. Otrzymają złote, srebrne i brązowe medalami oraz certyfikaty. Te wyjątkowe wyróżnienia otrzymają członkowie, zrzeszeni w Izbie Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

W tym roku medale z okazji jubileuszu 40-lecia otrzymają: EDF Rybnik S.A., Prywatna Firma Budowlana EURO-BUD Zbysław Jędruch.

Z kolei medal z okazji jubileuszu 35-lecia dostanie Przedsiębiorstwo Odzieżowe Lazar.

Natomiast medale z okazji 20-lecia otrzymają: CAPITAL Agencja Ubezpieczeniowa Lucyna Müller, Doosan Babcock Energy Polska Spółka z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe EURO-MIX Sp. z o.o., Zakład Usługowo-Handlowy EUROMOT Sp. z o.o., Ośrodek Szkolenia Białecki Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SANROW s.c. Marian Sznajder, Tadeusz Zdziebczok oraz Śląskie Przedsiębiorstwo Usług Porządkowych GGF Grzecgorz Głowacz.

Z kolei medale z okazji jubileuszu 15-lecia otrzymają: Makro Cash and Carry Poland S.A. i Miernicy s. c. Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Paweł Króliczek, Bogna Blacha.

- Nasi wszyscy laureaci pokazują, że wbrew niesprzyjającym kolejom losu potrafią utrzymać się na rynku i są doceniani przez pokolenia. Zwycięzcy reprezentują firmy, w których marka, rzetelność, uczciwość i ciężka praca są spoiwem olbrzymiego sukcesu i trwania na mapie naszego Subregionu już od kilku dekad – mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

Medale dla jubilatów za ciężką pracę, która przynosi owoce
Honorowy Medal Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego został ustanowiony w 1999 roku. Wyróżnienia to otrzymują członkowie, zrzeszeni w Izbie, które na rynku działają co najmniej 10 lat. Nagradzane są jednak i takie firmy, które funkcjonują ponad 50 lat. Wszystkich laureatów cechuje rzetelność, uczciwość, dobra praca pozwalająca utrzymywać się przez lata na rynku i odnosić na nim olbrzymie sukcesy. Nagrody są wręczane podczas Noworocznego Spotkania corocznie przez Rybnicką Izbę i Prezydenta Miasta Rybnika. Uroczystość odbywa się w rybnickim ratuszu.

Są wręczane trzy kolory medali: złote, srebrne i brązowe. Medal jest osadzony na podstawie z czarnego granitu. Widzimy na nim symbolicznie wizerunek kopalnianego szybu wyciągowego, żuraw na placu budowy. Jest wizerunek kopalni, blok, dźwigi, kłos, czyli wszystko to, co pokazuje, że nagradzana medalem osoba jest silną osobowością, wywodzi się z górniczej ziemi, gdzie trud pracy nie zraża i która dzielnie walczy z przeciwnościami, dbając o swoje interesy i odnosi sukcesy. W centralnej części medalu dostrzegamy literę „R", symbol Rybnickiej Izby.

- Gdybyśmy się dobrze przypatrzyli, to zauważymy też literę „O" i „P", które pięknie mogłyby utworzyć napis: „Rybnicki Okręg Przemysłowy". Bo przecież nasza śląska ziemia wydaje doskonałe plony i zapewnia stabilizację. Bo jeśli ludzie w naszym Subregionie mają pracę, płacą podatki, to gminy mają pieniądze. Jest wtedy cykl wzbogacania się, bo im więcej dajemy i produkujemy, tym więcej zbieramy. Bo im więcej region pracuje i ma środków własnych, to może również korzystać z większej pomocy zewnętrznych - mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. Warto dodać, że medale są także wręczane podczas corocznej Giełdy Budownictwa i Wyposażenia „Dom". Otrzymują je wtedy firmy, które odznaczają się najlepszymi produktami, usługami i technologią.

Piramidy to przykład siły fizycznej i intelektualnej nagrodzonych
Piramida Wiedzy Fachowości i Przyjaźni „Ślonsko Hołda - Charlotte" została ustanowiona przez Izbę w 2000 roku z okazji obchodów 10-lecia Izby. To wtedy nagrodę otrzymali wszyscy członkowie Izby. Z biegiem lat nagroda stała się sztandarowym elementem tego, co osiągnęły śląskie firmy w przeróżnych branżach, począwszy od górnictwa, nauki, a skończywszy na energetyce i rolnictwu. Lustrzanym odbiciem „Ślonskiej Hołdy" jest piramida Cheopsa w Egipcie, bo w matematycznych aspektach jej miniaturyzowane wymiary są podobne do tego „pomnika starożytności".

Także kształt naszej piramidy nawiązuje do pewnej filozofii powstania i myśli starożytnej. Statuetka symbolizuje siłę myśli ludzkiej i wysiłek intelektualny. Tym nawiązuje do piramidy Cheopsa, bo trudno dziś wznosić olbrzymie elementy budowli bez potężnych nakładów pracy, kapitału siły fizycznej i intelektualnej włożonych w cykl powstawania. Tak też jest z funkcjonowaniem przedsiębiorstw, bo aby odnosić sukcesy, trzeba ciężko pracować. A trud pracy doskonale znają przecież ludzie z naszego górniczego regionu. To fachowe i rzetelne marki, silne przedsiębiorczo w naszym regionie. Bo aby wydobyć wielkie pokłady węgla, a potem usypać wielką hołdę, potrzeba potężnej siły fizycznej. Dlatego oba obiekty - egipski i polski są zbieżne nie tylko pod względem geometrycznym, ale i nakładów pracy.

„Ślonsko Hołda" wpisuje się też w pamięć przyszłych pokoleń, aby one pamiętały o ciężkiej pracy ojców i dziadów. Cztery boczne ściany „Ślosnkiej Hołdy - Charlotty" pokazują różne motywy. Na pierwszej z nich możemy zobaczyć literę „R", obok której przedstawione jest symboliczne wejście do Rybnickiej Izby, która zrzesza najpotężniejsze przedsiębiorstwa z całego regionu. Na drugiej ścianie ukazuje się nam logo województwa śląskiego wraz z wizerunkiem kopalnianego szybu wyciągowego oraz chłodni kominowej. To symbole przemysłu górniczego i energetycznego, które są siłą naszego regionu. Z kolei trzecia ściana pokazuje symbol kłosa, czyli daru życia, obfitości i wszelkiego urodzaju, jakie kojarzą się z rolnictwem ziemi śląskiej. Natomiast czwarta ściana pokazuje kopułę wieży ratuszowej, zbudowanej w 1882 roku przez burmistrza Antoniego Żelazko w stylu klasycystycznym z wieżą zegarową. To symbol silnego miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto