Siatkarze z Radlina zagrali rewelacyjny mecz w Świdniku

Mirosława Książek
Siatkarze Górnika Radlin ostro trenują do kolejnego meczu.
Siatkarze radlińskiego Górnika zaskoczyli wszystkich łącznie z własnymi kibicami, wygrywając w ostatniej kolejce z wiceliderem tabeli Avią Świdnik. Górnicy pokonali pewnego faworyta w jego własnej hali 3:1! – To ...

Siatkarze radlińskiego Górnika zaskoczyli wszystkich łącznie z własnymi kibicami, wygrywając w ostatniej kolejce z wiceliderem tabeli Avią Świdnik. Górnicy pokonali pewnego faworyta w jego własnej hali 3:1! – To był rewelacyjny mecz w wydaniu Artura Kabzińskiego i bardzo dobry innych zawodników. Cała drużyna pokazała, na co ją stać – chwali podopiecznych Marek Przybysz, trener radlińskich siatkarzy.

Kabziński, który do Radlina przyszedł właśnie z Avii, dosłownie rozbił byłych kolegów ze Świdnika. Z jego zagrywkami gospodarze mieli ogromne kłopoty. Świetny mecz rozegrał też kapitan Górnika i drugi trener w jednej osobie – Łukasz Lip. Mądrze rozdzielał piłki i organizował grę swojego zespołu.
Pierwszego seta radlinianie wygrali zaledwie 26:24. Zwycięstwo w tej partii ważyło się do samego końca. Goście, na których w Świdniku nikt nie stawiał, udowodnili jednak, że pierwszego seta wygrali nieprzypadkowo. W drugiej rundzie gry zwyciężyli już gładko 25:14!

W trzecim secie gospodarze się sprężyli i mimo zaciętej obrony radlinian wygrali 25:19. Na więcej jednak teoretycznych faworytów nie było stać. Podopieczni Marka Przybysza postawili „kropkę nad i” wygrywając w czwartym secie 25:16 i cały mecz 3:1.

Wygrana w Świdniku osłodziła radlinianom gorycz ostatnich ligowych niepowodzeń. Tydzień wcześniej Górnicy przegrali w Hajnówce 1:3.

– Po tym meczu siedząc w autokarze przeprowadziłem z chłopakami poważną rozmowę. Powiedziałem im, że albo teraz pokażemy, że potrafimy grać, albo koniec. Wydawało się, że będzie to niemożliwe, a jednak udowodniliśmy, że potrafimy wygrywać z liderami – cieszy się Przybysz.

W tabeli serii B pierwszej ligi siatkówki Górnik Radlin po 11 kolejkach zajmuje 12 miejsce. W najbliższą sobotę radlinian czeka kolejny wyjazdowy mecz, tym razem w Sulęcinie.