Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Rybniku. Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Rybniku. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Rybniku. Gdzie zapisać dziecko? SerrNovik
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Rybniku. Przejrzyj dane adresowe dostępnych placówek. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę, a także jak bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Wiek, w jakim można zapisać dziecko do przedszkola

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach możliwe jest, że ma ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć sama placówka.

Kiedy przeprowadzane są procesy rekrutacyjne do przedszkoli w Rybniku?

Procesy rekrutacyjne w przedszkolach zaczynają się zwykle w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Decyduje o tym dana placówka. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różne zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, te niepubliczne zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą wyglądać inaczej.

Jak wyglądają zasady rekrutacji i gdzie można je znaleźć?

Niepubliczne przedszkola w Rybniku działają zgodnie z przepisami, które określono w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Do tego pierwszeństwo mają zazwyczaj dzieci, które uczęszczały do konkretnej placówki wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej lub w sekretariacie.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, czyli złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Rybniku możesz znaleźć na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Rybniku?

Nauka w przedszkolu pozostaje wielce istotna w kontekście rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Oprócz tego, maluch chodząc do przedszkola uczy się życia w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności z zakresu motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, ubierać się, jeść, grać w piłkę, bawić się. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Rybniku

Poniżej lista wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Rybniku

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto