Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konsultacje w Rybniku. Będą rozmawiać o ul. Kominka. Miasto chce rozbudować drogę wraz z parkingami

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Materiały zawierające opis wariantów wraz z koncepcyjnym planem zagospodarowania będą wyłożone do wglądu w dniach 21-22 września, w godzinach 11:00-20:00, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Ks. Jośki 41, w pokoju 216 (I piętro). Dokumentacja w wersji elektronicznej jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rybnika oraz w wersji papierowej .
Materiały zawierające opis wariantów wraz z koncepcyjnym planem zagospodarowania będą wyłożone do wglądu w dniach 21-22 września, w godzinach 11:00-20:00, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Ks. Jośki 41, w pokoju 216 (I piętro). Dokumentacja w wersji elektronicznej jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rybnika oraz w wersji papierowej . BKK
Miasto Rybnik zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji: „Rozbudowa ulicy Kardynała Kominka wraz z parkingami”. Koncepcję inwestycji opracowało w dwóch wariantach Biuro Projektów Drogowych Marcin Krzyżowski ze Świnnej. Materiały zawierające opis wariantów wraz z koncepcyjnym planem zagospodarowania będą wyłożone do wglądu 21-22 września, w Młodzieżowym Domu Kultury.

Celem konsultacji jest wyłonienie optymalnego pod względem technicznym, ekonomicznym, społecznym oraz środowiskowym wariantu rozbudowy ulicy Kardynała Kominka.

Materiały zawierające opis wariantów wraz z koncepcyjnym planem zagospodarowania będą wyłożone do wglądu w dniach 21-22 września, w godzinach 11:00-20:00, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Ks. Jośki 41, w pokoju 216 (I piętro). Dokumentacja w wersji elektronicznej jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rybnika oraz w wersji papierowej w siedzibie:

  • · Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Rzecznej 8, pokój nr 109, w godzinach: poniedziałek – środa: od 8.00 do 15.00 czwartek: od 8.00 do 17.30 piątek: od 8.00 do 12.30
  • · Biura Projektów Drogowych Marcin Krzyżowski przy ulicy Zachodniej 47 w Świnnej (kod pocztowy 34-331) koło Żywca w godzinach: poniedziałek – piątek: od 8.00 do 15.00

Pytania, wnioski i uwagi można kierować w formie elektronicznej na adresy email: · [email protected] , [email protected]

lub w formie pisemnej w siedzibach albo na adresy Centrum Inwestycji i Biura Projektów.

Informacji telefonicznej udzielają:

  • · projektant, tel. 889-574-395
  • · Urząd Miasta Rybnika, Referat Zarządzania Inwestycjami, tel. 32 43 92 123

Konsultacje potrwają do 6 października, postulaty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Analizie będą poddawane uwagi i opinie podpisane i zaopatrzone w adres. W uzasadnionych przypadkach – możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i ekonomicznych – wnioski i uwagi zostaną uwzględnione w dokumentacji projektowej.

Planowana przebudowa ulicy Kominka na osiedlu Nowiny wzbudziła sporo emocji

Przypomnijmy, że pomysł przebudowy ulicy Kominka na rybnickim osiedlu Nowiny, wzbudził sporo emocji wśród mieszkańców. O ile nikt nie kwestionował konieczności uporządkowania np. miejsc postojowych znajdujących się w ciągu drogi, tak opór budził pomysł przekształcenia fragmentu jezdni (w rejonie kościoła - red.) w drogę jednokierunkową.

Potestowali przede wszystkim przedsiębiorcy, ale wtórowali im także mieszkańcy okolicznych budynków. Teraz, po roboczym spotkaniu, w którym obok radnego z dzielnicy Radosława Knesza, udział wziął także prezydent miasta Piotr Kuczera i wiceprezes Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marek Newe, ustalono kilka najważniejszych zadań dla dzielnicy, osiedla. Wśród wskazanych planów jest remont ul. kard. Bolesława Kominka, który na etapie planowania koncepcji zmian wzbudził spore emocje mieszkańców.

– Po trudnym procesie badań, analiz i konsultacji udało się przyjąć założenia przebudowy ul. Kard. Bolesława Kominka. Dzięki głosom protestujących mieszkańców i przedsiębiorców oraz po konsultacjach z Miejską Komisją Urbanistyczno-Architektoniczną w Rybniku i Wydziałem Dróg powstaną bezpieczne i wygodne miejsca parkingowe – łącznie ok. 40 miejsc, nowe nasadzenia drzew i roślin. Ruch na ulicy pozostanie dwukierunkowy, ale uspokojony. To będzie funkcjonalna, bezpieczna i wysokiej jakości przestrzeń publiczna w samym centrum Nowin – informował radny Radosław Knesz.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto