Wycieczki rowerowe do 8 km od Rybnika. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 3 - 4 grudnia?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 8 km od Rybnika
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 8 km od Rybnika gettyimages.com/monkeybusinessimages
Szukasz pomysłu na trasę rowerową w okolicy Rybnika? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy odległości, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 8 km od Rybnika. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Rybnika proponujemy na weekend.

Wycieczki rowerowe w okolicy Rybnika

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 8 km od Rybnika, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, upewnij się, jaka będzie pogoda.

🚲 Trasa rowerowa: Dobra Pałac - Krapkowice.

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 159,08 km
 • Czas trwania wyprawy: 13 godz. i 14 min.
 • Przewyższenia: 116 m
 • Suma podjazdów: 1 221 m
 • Suma zjazdów: 1 258 m

Rowerzystom z Rybnika trasę poleca Yaneck60

Tym razem pokusiłem się o dłuższy wyjazd z samego rana, bo już o 4,00, ciemno wszędzie, głucho wszędzie do Dobrej, gdzie mieści się zespół pałacowo-parkowy, pałac był dawną siedzibą rodów Redern i Seherr-Thoss. Obecnie w rekach prywatnych i w remoncie, jest niedostępny do zwiedzania, ogrodzony oraz Krapkowice ze słynną Basztą Górną i murami miejskimi. Niestety nie miałem okazji zwiedzenia Baszty była zamknięta. Trasa wyjazdu: Rybnik, Nędza, Kuźnia Raciborska, Lubieszów, Cisek, Koźle, Komorno, Komorniki i Dobra, Droga powrotna: Krapkowice, Wielmierzowice - prom Józek, Januszkowice, Kędzierzyn Koźle, Kotlarnia, Rudy i Rybnik. Wyjazd obfitował w różne ciekawe obiekty min. Pałac w Większycach, Dworek w Komornie lub prom "JózeF" w Wielmierzowicach. Cała trasa wg licznika to 163, 65 km. Pogoda dopisała, choć było chłodno zaledwie 5°C.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Na familoki do Czerwionki

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 38,69 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 42 min.
 • Przewyższenia: 63 m
 • Suma podjazdów: 1 809 m
 • Suma zjazdów: 1 833 m

Trasę rowerową mieszkańcom Rybnika poleca Dari37

Mały tripek w okolice Czerwionki-Leszczyn w celu pstryknięcia kilku fotek zabytkowym już "familokom", po drodze jeszcze odwiedzenie starego dworku, po którym zostały tylko ruiny (a miał być taki fajny :)) Powrót przez lasy do Rybnika.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Nowy Rok 2017 - "Borowik"

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 39,37 km
 • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 60 min.
 • Przewyższenia: 89 m
 • Suma podjazdów: 2 205 m
 • Suma zjazdów: 2 243 m

Trasę dla rowerzystów z Rybnika poleca Yaneck60

Noworoczny wyjazd na spotkanie w "Borowiku". Wyjechaliśmy z Rybnika z rynku w trójkę: Bogdan, Lucek i ja, o godz. 10.00 do Żor. Trasa nieco inna niż za zwykle i prowadziła przez Ligotę, Gotartowice i Kłokocin. Na trasie przejazdu mijaliśmy szyb VII wentylacyjny KWK "Chwałowice", pomnik Powieszonych Publicznie Harcerzy Buchalików w 1942 roku, widok na lotnisko aeroklubu ROW Rybnik oraz kościół św. Józefa w Kłokocinie, w Żorach Muzeum Miejskie, "Stary" cmentarz z 1824 roku na którym znajduje się krzyż pokutny z XIV wieku, Pomnik Żołnierzy Wyklętych i pomnik Bohaterów III Powstania Śląskiego. Na Żorski rynek przyjechaliśmy jako pierwsi i poczekaliśmy na resztę uczestników wyjazdu. Po przyjeździe pozostałych rowerzystów, był czas na wspólną fotkę pod choinką i wyjazd w stronę "Borowika", a my w trójkę w stronę bunkra na Żwace. W miejscu docelowym "uzbierała" się spora grupa rowerzystów i przyjezdnych samochodami. Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez gospodarza i obsługę lokalu, strzelały korki szampanów, było gwarno, wesoło i wspólne zdjęcie. Droga powrotna przez Rowień, Gotartowice, Kuźnia Ligocka gdzie odwiedziliśmy kościół św. Wawrzyńca, Piaski, Paruszowiec i Rybnik. Pogoda wspaniała nie za zimno i słonko do końca dnia. Dziękuję wszystkim uczestnikom tego wyjazdu i życzę dużo zdrowia i wspaniałych wycieczek nie tyko rowerowych w tym Nowym 2017 Roku!. Cała trasa wg licznika to 40.83 km.

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Turysta Ziemi Rybnickiej 4

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 77,6 km
 • Czas trwania wyprawy: 12 godz. i 24 min.
 • Przewyższenia: 110 m
 • Suma podjazdów: 2 632 m
 • Suma zjazdów: 2 630 m

Rowerzystom z Rybnika trasę poleca Yaneck60

Czwarty wyjazd wg książeczki "Turysta Ziemi Rybnickiej" W drogę wyjechaliśmy dość wcześnie, bo o godz. 07.00 w trójkę tj. Bogdan, Marek i ja, trasą: Rybnik, Kamień, Rzędówka, Książenice, Wilcza, Szczygłowice, Krywałd, Knurów, Gierałtowice, Myto, Ornontowice, Dębieńsko, Czuchów, Czerwionka, Leszczyny, Przegędza i Rybnik. W czasie tego przejazdu odwiedziliśmy 14 miejscowości według wykazu stanowiącego załącznik do regulaminu i zgromadziliśmy do książeczek 14 pieczątek. Pieczątki te były uzyskiwane w rożnych miejscach, takich jak parafie, sklepy, apteki itp.
Trasa obfitowała w różne ciekawe miejsca m.in.: Kamień - Rzędówka - Leszczyny "Marsz Śmierci" opis tego marszu na stronie http: //zapomniany.rybnik.pl/ofiary-oswiecimia/ W Wilczy pałac i prywatne muzeum "Kalmory u Erwina", Knurów - zwiedzanie izby tradycji, która mieści się w pomieszczeniach Klubu NOT, Gierałtowice - na cmentarzu pozostałości po drewnianym kościele z roku 1534, który został przeniesiony do Wielopola k. Rybnika oraz dwór z XIX w, Ornontowice - Park Gminny i Park Archanioła, Czerwionka - stare familoki, Leszczyny - dwór, w którym mieści się obecnie biblioteka.

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Hexagon Czarny Czerwony Szary Połysk 26 2022

1 399,00 zł1 055,00 zł-25%
miejsce #2

Indiana

Indiana Moena Czarny Biały 28 2021

1 099,99 zł849,99 zł-23%
miejsce #3

Kross

Kross Trans 1.0 Czarny 28 2022

1 699,00 zł1 355,00 zł-20%
miejsce #4

Cube

Cube Aim Pro Grey N Flashyellow 29 2022

2 999,00 zł2 629,00 zł-12%
miejsce #5

Kross

Kross Trans 5.0 Męski Czarno Szary Połysk 28 2022

2 745,00 zł2 547,00 zł-7%
miejsce #19

Dawstar

Dawstar Moly 1B Damski Biały 26 2022

599,99 zł
Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Pszów prochownie - Czernica Zameczek.

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 44,68 km
 • Czas trwania wyprawy: 10 godz. i 39 min.
 • Przewyższenia: 98 m
 • Suma podjazdów: 1 900 m
 • Suma zjazdów: 1 907 m

Trasę rowerową mieszkańcom Rybnika poleca Yaneck60

Wyjazd z kolegą do Pszowa i Czernicy. Tarasa wiodła przez Niewiadom, Głożyny, Wrzosy, Pszów, Kalwaria, Rydułtowy, Czernica, Piece, Jejkowice, Zebrzydowice i do Rybnika. Celem wyjazdu było odnalezienie w Pszowie pruskich prochowni z czasów Pierwszej Wojny Światowej, szczeliny przeciw lotniczej z czasów II WŚ oraz stary cmentarz, a w Czernicy odwiedziliśmy Zameczek. Wracając do prochowni, są na terenie Pszowa dwie, jedna znajduje się w Wrzosach na "Pańskich Polach" i jest to prochownia z 1910 roku nr 1, którą jest pod prawną opieką grupy Stowarzyszenie Paramilitarne "Prochownia 1910", natomiast druga mniejsza prochownia nr 2 znajduje się po drugiej stronie hałdy na prywatnej działce. Do jej odnalezienia przysłużył się pan Józef Pyszny, bez jego zaangażowania odnalezienie tego obiektu byłoby niemożliwe. W trakcie robienia zdjęć prochowni nr 2 przyjechał właściciel tej działki pan Henryk Hajduczek, który opowiedział nam historię tego miejsca. Prochownia ta została odsłonięta z wałów ziemi, przez co dostęp do niej jest znacznie ułatwiony i obecnie służy, jako schronienie dla zwierząt. Odwiedziliśmy też stary cmentarz w Pszowie, na którym ostatniego pochówku dokonano około 1960 roku oraz szczelinę przeciwlotniczą z okresu II Wojny Światowej, jest to teren ogrodzony i nieudostępniony prawnie do zwiedzania. Nam udało jednak wejść i zrobić kilka zdjęć. W Czernicy odwiedziliśmy Zameczek i o jego historii na szybko opowiedziała nam pani Małgorzata "Gosia". W parku obok Zameczku natrafiłem na sesję zdjęciową i korzystając z okazji i za pozwoleniem też wykonałem parę zdjęć. Obok zameczku znajduje się pamiątkowy kamień poświęcony Sekcji Kolarskiej i jej trenerowi Karolowi Łukoszek. Cała wycieczka obfitowała w wiele atrakcji o których nie wspominałem w opisie ale za to są wykonane zdjęcia.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie