Młode pięści

(adr)
Jeden z bokserskich treningów w hali w Boguszowicach.  ADRIAN KARPETA
Jeden z bokserskich treningów w hali w Boguszowicach. ADRIAN KARPETA
Członkowie sekcji bokserskiej Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego prezentują znakomitą formę. Młodzi pięściarze uczestniczyli w II Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie, które odbyły się w ...

Członkowie sekcji bokserskiej Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego prezentują znakomitą formę. Młodzi pięściarze uczestniczyli w II Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie, które odbyły się w ostatni weekend września. W kategorii wagowej 36 kilogramów Mateusz Mazik zdobył srebrny medal. Z kolei Mateusz Depczyński (waga 40 kg) wywalczył złoto!

W tym samym czasie dwóch innych zawodników RMKS-u rywalizowało w X Międzynarodowym Turnieju Bokserskim imienia Franciszka Kika. Obaj chłopcy wywalczyli srebrne medale. Patryk Cichocki (waga 45 kg) przegrał jedynie z mistrzem Ukrainy Andriejem Amizjanem. Z kolei Marek Sazrubka (48 kg) uległ w finale mistrzowi Czech, Eweżenowi Velkijowi.

Anatol Jakimczuk, jeden z trenerów młodych bokserów, podkreśla, że dobra passa zawodników trwa już od dłuższego czasu. W ubiegłym roku ekipa wywalczyła drużynowe mistrzostwo Śląska. Na drugim miejscu uplasowali się pięściarze z Sosnowca, a na trzecim - zawodnicy z jastrzębskiego Imeksu. Było też wiele sukcesów indywidualnych. 17-letni Tomasz Rejmak zdobył tytuł mistrza Polski, a Wojciech Podgórny, Patryk Ciechocki i Kamil Łukaszuk zostali wicemistrzami kraju kadetów. Z kolei w tym roku Tomek Rejmak był trzeci na mistrzostwach Polski juniorów, a Wojciech Podgórny wywalczył brązowy krążek na Olimpiadzie Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim.

Z kolei Tomasz Bondachowicz (45 kg) i Kamil Łukaszuk (48 kg) przywieźli złoto z międzynarodowego turnieju bokserskiego, który odbywał się w Częstochowie. Zawodnicy RMKS-u zabłysnęli też podczas Strefowego Pucharu Polski w Katowicach. Kamil Łukaszuk i Marcin Cichocki zdobyli w swoich kategoriach pierwsze miejsca, a Wojciech Podgórny (51 kg), Marek Szarubka (48 kg) i Piotr Buchta (81 kg) wywalczyli drugie lokaty.

Dodajmy, że w najbliższą sobotę (12 października) w hali sportowej w Boguszowicach, gdzie młodzi zawodnicy trenują, odbędzie się turniej bokserski w ramach drużynowych mistrzostw Śląska. Początek o godzinie 12. Wstęp jest wolny.