Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu brodnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu brodnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu brodnickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRĄŻAWSKI Piotr Paweł: pozycja 1 : 2,59% (2 003 głosów)
- BĄGALSKA Beata Maria: pozycja 2 : 2,59% (2 003 głosów)
- KOTEWICZ Beata: pozycja 3 : 2,59% (2 003 głosów)
- SOLARSKI Jan: pozycja 4 : 2,59% (2 003 głosów)
- ŻUKOWSKI Stanisław: pozycja 5 : 2,59% (2 003 głosów)
- SZCZYGŁOWSKA-KLAFTA Jolanta Ewa: pozycja 6 : 2,59% (2 003 głosów)
- SKOWROŃSKI Krzysztof: pozycja 7 : 2,59% (2 003 głosów)
- BANASIAK Stanisław: pozycja 8 : 2,59% (2 003 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZULC Wojciech: pozycja 1 : 2,13% (1 649 głosów)
- RŻEŃSKI Maciej: pozycja 2 : 2,13% (1 649 głosów)
- BOIŃSKI Piotr Bogusław: pozycja 3 : 2,13% (1 649 głosów)
- SZMIDT Marta Karolina: pozycja 4 : 2,13% (1 649 głosów)
- BEHRENDT-TOMASZEWSKA Anita Lucyna: pozycja 5 : 2,13% (1 649 głosów)
- TWAROGOWSKA Urszula Maria: pozycja 6 : 2,13% (1 649 głosów)
- BARTOSZEWSKI Krzysztof: pozycja 7 : 2,13% (1 649 głosów)
- NOWIŃSKI Zbigniew Jan: pozycja 8 : 2,13% (1 649 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SOCHA Zbigniew Józef: pozycja 1 : 2,3% (1 779 głosów)
- SUGALSKA Iwona: pozycja 2 : 2,3% (1 779 głosów)
- MALINOWSKI-PESTA Grzegorz: pozycja 3 : 2,3% (1 779 głosów)
- DRASZBA Anna: pozycja 4 : 2,3% (1 779 głosów)
- MIŁOSZEWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 2,3% (1 779 głosów)
- CZYŻEWSKA Karolina Natalia: pozycja 6 : 2,3% (1 779 głosów)
- SIEMIĄTKOWSKI Maciej Adam: pozycja 7 : 2,3% (1 779 głosów)
- ZAWADZKI Jerzy: pozycja 8 : 2,3% (1 779 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- SZRAMKA Paweł: pozycja 1 : 2,8% (2 168 głosów)
- KARPOWICZ Mirosława Barbara: pozycja 2 : 2,8% (2 168 głosów)
- ROCHNOWSKI Sebastian: pozycja 3 : 2,8% (2 168 głosów)
- BUDKA Daria Anna: pozycja 4 : 2,8% (2 168 głosów)
- PANKOWSKI Piotr: pozycja 5 : 2,8% (2 168 głosów)
- ROŻEN Magdalena Agnieszka: pozycja 6 : 2,8% (2 168 głosów)
- GUTOWSKI Filip: pozycja 7 : 2,8% (2 168 głosów)
- GAWLIK Joanna: pozycja 8 : 2,8% (2 168 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA SAMORZĄDOWA:
- MIĘTKIEWICZ Małgorzata Katarzyna: pozycja 1 : 1,3% (1 009 głosów)
- SOCHACKI Jacek Piotr: pozycja 2 : 1,3% (1 009 głosów)
- RUTKOWSKA Mirosława Maria: pozycja 3 : 1,3% (1 009 głosów)
- BONIECKI Piotr Mariusz: pozycja 4 : 1,3% (1 009 głosów)
- DŻUR Krystyna Maria: pozycja 5 : 1,3% (1 009 głosów)
- MAKOWSKI Grzegorz: pozycja 6 : 1,3% (1 009 głosów)
- WITKOWSKI Jerzy: pozycja 7 : 1,3% (1 009 głosów)
- GĘSICKI Waldemar Janusz: pozycja 8 : 1,3% (1 009 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- HILDEBRANDT Marek: pozycja 1 : 1,37% (1 059 głosów)
- KAMIŃSKA Renata: pozycja 2 : 1,37% (1 059 głosów)
- POPŁAWSKI Arkadiusz Czesław: pozycja 3 : 1,37% (1 059 głosów)
- RADACZ Iwona Jadwiga: pozycja 4 : 1,37% (1 059 głosów)
- FIGURSKI Sławomir Kazimierz: pozycja 5 : 1,37% (1 059 głosów)
- BIEŻUŃSKI Krystian: pozycja 6 : 1,37% (1 059 głosów)
- PARADZIŃSKA Beata Karina: pozycja 7 : 1,37% (1 059 głosów)
- CEDRO Krzysztof Maciej: pozycja 8 : 1,37% (1 059 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brodnickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAZUR Piotr Paweł: pozycja 1 : 4,61% (1 499 głosów)
- ŚLIWOWSKI Piotr Ireneusz: pozycja 2 : 4,61% (1 499 głosów)
- POCAŁUŃ Anna Barbara: pozycja 3 : 4,61% (1 499 głosów)
- WOJTAS Teresa: pozycja 4 : 4,61% (1 499 głosów)
- JAGIELSKI Roman: pozycja 5 : 4,61% (1 499 głosów)
- KUCHARCZYK Grażyna: pozycja 6 : 4,61% (1 499 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BUCHALSKI Marek: pozycja 1 : 4,18% (1 359 głosów)
- STACHOWICZ Mieczysław Jan: pozycja 2 : 4,18% (1 359 głosów)
- KAMIŃSKI Krzysztof Piotr: pozycja 3 : 4,18% (1 359 głosów)
- KUCHARCZYK Justyna Maria: pozycja 4 : 4,18% (1 359 głosów)
- RZEPKA Ewa Teresa: pozycja 5 : 4,18% (1 359 głosów)
- WYSAKOWSKA Beata: pozycja 6 : 4,18% (1 359 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BERENT Anna Katarzyna: pozycja 1 : 1,23% (401 głosów)
- TRĘDOWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 1,23% (401 głosów)
- ZAKRZEWSKI Radosław Jacek: pozycja 3 : 1,23% (401 głosów)
- MATEJKOWSKI Adam Bogusław: pozycja 4 : 1,23% (401 głosów)
- MAKOWSKA Danuta: pozycja 5 : 1,23% (401 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- SZYSZKOWSKI Mateusz: pozycja 1 : 2,98% (971 głosów)
- OBIJALSKA Halina: pozycja 2 : 2,98% (971 głosów)
- WOJNACKI Tomasz Krzysztof: pozycja 3 : 2,98% (971 głosów)
- GILL Kamila Małgorzata: pozycja 4 : 2,98% (971 głosów)
- GIBALSKI Włodzimierz: pozycja 5 : 2,98% (971 głosów)
- KAMIŃSKA-WŁODARCZYK Agnieszka Joanna: pozycja 6 : 2,98% (971 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA SAMORZĄDOWA:
- LINETTEJ Sławomir: pozycja 1 : 1,44% (468 głosów)
- TARANOWSKA Grażyna Weronika: pozycja 2 : 1,44% (468 głosów)
- PIÓRKOWSKI Sławomir Waldemar: pozycja 3 : 1,44% (468 głosów)
- URTNOWSKA Jolanta Irena: pozycja 4 : 1,44% (468 głosów)
- CHMIELEWSKA Patrycja Karolina: pozycja 5 : 1,44% (468 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- GÓRSKI Przemysław Piotr: pozycja 1 : 2,68% (871 głosów)
- SZULC Jakub: pozycja 2 : 2,68% (871 głosów)
- SZCZOTEK Regina: pozycja 3 : 2,68% (871 głosów)
- WIĘCKOWSKA Anna Jolanta: pozycja 4 : 2,68% (871 głosów)
- KLINIEWSKI Wojciech Alojzy: pozycja 5 : 2,68% (871 głosów)
- ŚWIECZKOWSKA-ZAJĄC Sylwia Ewa: pozycja 6 : 2,68% (871 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brodnickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JASIENIECKI Krzysztof Grzegorz: pozycja 1 : 2,8% (1 875 głosów)
- STRAUS Michał: pozycja 2 : 2,8% (1 875 głosów)
- MARTEWICZ Wiesława: pozycja 3 : 2,8% (1 875 głosów)
- KRAMER Marta Anna: pozycja 4 : 2,8% (1 875 głosów)
- RUPIŃSKA Mirosława Elżbieta: pozycja 5 : 2,8% (1 875 głosów)
- WIŚNIEWSKI Andrzej: pozycja 6 : 2,8% (1 875 głosów)
- NIEDBALSKA Maryla: pozycja 7 : 2,8% (1 875 głosów)
- ROZWADOWSKI Roman Erazm: pozycja 8 : 2,8% (1 875 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PYTLASIŃSKI Roman: pozycja 1 : 3,44% (2 302 głosów)
- BURKWICZ Piotr Michał: pozycja 2 : 3,44% (2 302 głosów)
- STERNICKA-TWAROGOWSKA Violetta: pozycja 3 : 3,44% (2 302 głosów)
- SADOWSKI Tomasz Marek: pozycja 4 : 3,44% (2 302 głosów)
- BARTNICKA Danuta: pozycja 5 : 3,44% (2 302 głosów)
- KORFANTY Beata Kazimiera: pozycja 6 : 3,44% (2 302 głosów)
- WITKOWSKI Jarosław: pozycja 7 : 3,44% (2 302 głosów)
- KLONOWSKI Mariusz: pozycja 8 : 3,44% (2 302 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SEROKA Sławomir Sebastian: pozycja 1 : 1,38% (923 głosów)
- KAMIŃSKI Piotr Jacek: pozycja 2 : 1,38% (923 głosów)
- PĄCZKOWSKI Mirosław: pozycja 3 : 1,38% (923 głosów)
- DRASZBA Krzysztof Paweł: pozycja 4 : 1,38% (923 głosów)
- KŁOSOWSKA Dorota Marzena: pozycja 5 : 1,38% (923 głosów)
- KOSZEWSKI Karol: pozycja 6 : 1,38% (923 głosów)
- KACPROWICZ Kamila: pozycja 7 : 1,38% (923 głosów)
- SZOSTAKOWSKA Katarzyna Marta: pozycja 8 : 1,38% (923 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- NAGÓRSKA Angelika Elżbieta: pozycja 1 : 0,9% (601 głosów)
- KARBOWSKI Waldemar Jan: pozycja 2 : 0,9% (601 głosów)
- LUTOWSKA Urszula: pozycja 3 : 0,9% (601 głosów)
- SOLIŃSKI Adrian Radosław: pozycja 4 : 0,9% (601 głosów)
- BABALSKA Anita: pozycja 5 : 0,9% (601 głosów)
- CZERWONKA Tomasz Andrzej: pozycja 6 : 0,9% (601 głosów)
- ROSKOWSKI Sławomir: pozycja 7 : 0,9% (601 głosów)
- KARPOWICZ Andrzej Mirosław: pozycja 8 : 0,9% (601 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA SAMORZĄDOWA:
- KOSAKOWSKI Stanisław: pozycja 1 : 2% (1 340 głosów)
- MATUSZEWSKI Zenon Piotr: pozycja 2 : 2% (1 340 głosów)
- CZACHOWSKI Roman Edward: pozycja 3 : 2% (1 340 głosów)
- RZEMIŃSKI Grzegorz Paweł: pozycja 4 : 2% (1 340 głosów)
- KALENIK Joanna Stanisława: pozycja 5 : 2% (1 340 głosów)
- GŁODOWSKA Anna Urszula: pozycja 6 : 2% (1 340 głosów)
- SZYDŁO Wiesław Bartłomiej: pozycja 7 : 2% (1 340 głosów)
- GALCZEWSKA Anna Maria: pozycja 8 : 2% (1 340 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- WOJDYŁO Mariusz Stanisław: pozycja 1 : 1,98% (1 324 głosów)
- ŻBIKOWSKI Wojciech Piotr: pozycja 2 : 1,98% (1 324 głosów)
- JARANOWSKA Wiesława Halina: pozycja 3 : 1,98% (1 324 głosów)
- SOBIERAJSKI Tadeusz: pozycja 4 : 1,98% (1 324 głosów)
- KACZOROWSKI Hubert: pozycja 5 : 1,98% (1 324 głosów)
- MURLIK Halina Honorata: pozycja 6 : 1,98% (1 324 głosów)
- WYBULT Anna: pozycja 7 : 1,98% (1 324 głosów)
- ŁUKASZEWSKI Edward: pozycja 8 : 1,98% (1 324 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu brodnickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ORŁOWSKI Arkadiusz: pozycja 1 : 6,48% (1 588 głosów)
- STAŃKO Małgorzata: pozycja 2 : 6,48% (1 588 głosów)
- SUCHOCKA Hanna: pozycja 3 : 6,48% (1 588 głosów)
- PATALON Piotr Zbigniew: pozycja 4 : 6,48% (1 588 głosów)
- SZYMAŃSKA Magdalena Maria: pozycja 5 : 6,48% (1 588 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KWAS Jacek Stanisław: pozycja 1 : 4,97% (1 217 głosów)
- SMOCZYŃSKA Małgorzata Ewa: pozycja 2 : 4,97% (1 217 głosów)
- MARCHLEWSKI Ambroży Mikołaj: pozycja 3 : 4,97% (1 217 głosów)
- ROGOWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 4,97% (1 217 głosów)
- KOWALSKI Grzegorz: pozycja 5 : 4,97% (1 217 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KINICKI Tomasz Izydor: pozycja 1 : 2,18% (534 głosów)
- MAŁKIEWICZ Roman: pozycja 2 : 2,18% (534 głosów)
- SARGALSKI Paweł Patryk: pozycja 3 : 2,18% (534 głosów)
- REDZIŃSKA Elżbieta: pozycja 4 : 2,18% (534 głosów)
- SZARAFIŃSKA Sylwia: pozycja 5 : 2,18% (534 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- SEROCZYŃSKA Jolanta: pozycja 1 : 3,41% (836 głosów)
- SIENNICKI Wiesław Andrzej: pozycja 2 : 3,41% (836 głosów)
- WARUSZEWSKA Julia: pozycja 3 : 3,41% (836 głosów)
- WARMIŃSKI Tomasz: pozycja 4 : 3,41% (836 głosów)
- KRZYKALSKA Małgorzata Aleksandra: pozycja 5 : 3,41% (836 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA SAMORZĄDOWA:
- BIEGAŃSKI Wiesław Jerzy: pozycja 1 : 1,97% (483 głosów)
- SOBIECH Elżbieta Karina: pozycja 2 : 1,97% (483 głosów)
- KRUSIŃSKI Andrzej Kazimierz: pozycja 3 : 1,97% (483 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOŁECZNA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- PUDEŁKO Dariusz Krzysztof: pozycja 1 : 1,77% (433 głosów)
- SAKOWICZ Dominika: pozycja 2 : 1,77% (433 głosów)
- GRABERT Mateusz: pozycja 3 : 1,77% (433 głosów)
- SKARŻYŃSKA-SOBOTA Alicja Helena: pozycja 4 : 1,77% (433 głosów)
- BORUS Jakub: pozycja 5 : 1,77% (433 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?