Finał eliminacji odbędzie się w Lesznie

(q)

Rafał Szombierski i Łukasz Romanek, młodzi żużlowcy Rybnickiego Klubu Motorowego, awansowali do finału krajowych eliminacji do indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Półfinał odbył się 8 kwietnia na torze w Toruniu. Juniorzy rywalizowali przy dość nieprzyjemnej pogodzie. Było zimno, a chwilami prószył śnieg.

Trudne warunki nie przeszkodziły Rafałowi Szombierskiemu wygrać wszystkie wyścigi, w których startował. Rywale nie mieli z nim żadnych szans. Rafał prowadził od początku każdego biegu, a na metę dojeżdżał ze sporą przewagą. Uzbierał w turnieju 15 punktów i zajął pierwsze miejsce.
Świetnie radził sobie również Łukasz Romanek. Choć w pierwszym biegu zdobył 1 punkt, później szło mu już znacznie lepiej. W kolejnych startach zdobywał kolejno 2, 2, 3, 3 punkty. Ostatecznie Romanek zajął w turnieju trzecie miejsce. Drugi był Adrian Miedziński, reprezentant gospodarzy. Do finału awansowało ośmiu najlepszych juniorów. Finał eliminacji ma odbyć się 17 kwietnia w Lesznie.

W toruńskim półfinale wystartowali również Konrad Ryszka i Marek Szczyrba z RKM-u. Pierwszy z nich zajął 15, a drugi 16 miejsce.