18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zjazd Helen w Świerklanach. Panie zazdrościły Krystynom

Arkadiusz Biernat
Zjazd Helen w Świerklanach. Panie noszące to piękne imię są sympatyczne i dowcipne. Skąd to wiemy? Nasz dziennikarz był obecny na pierwszym zjeździe pań o tym imieniu w Świerklanach.

Zjazd Helen w Świerklanach. Panie zazdrościły Krystynom

- Troszkę zazdrościłyśmy Krystynom, że co roku mają swój zjazd imienniczek. Pomyślałam, że Heleny również mogą się spotkać - śmieje się Helena Wojciechowska, organizatorka zjazdu. Wczoraj w Zajeździe Karliczek u Marka spotkało się 26 Helen z gminy Świerklany.
- W sumie jest nas w gminie 78, ale nie do wszystkich jeszcze udało się dotrzeć. Część była schorowana - dodaje organizatorka, która wcześniej sama własnymi sposobami informowała imienniczki o spotkaniu. Najczęściej poprzez sąsiadów i znajomych tzw. pocztą pantoflową.
Zlot był okazją do luźnej rozmowy z koleżankami. - Czasem widzimy się w kościele czy na ulicy. Jednak dziś mamy szansę na spokojną dyskusję i dowcipkowanie - mówiły świerklańskie Heleny. Najstarszą okazała się 84-latka, najmłodsza uczestniczka w tym roku obchodzić będzie 50. urodziny. Miała też przybyć 2-letnia Helenka, ale ostatecznie nie dotarła.

Jednak i tak było gwarno. Szczególnie wtedy, gdy Helena Wojciechowska wraz z siostrą Marią zorganizowały występ kabaretowy. Śmiechom nie było końca. 2 marca to imieniny Heleny. Było więc głośne "Sto lat". Natomiast również obecny Antoni Mrowiec, wójt Świerklan, rozdał paniom czekoladki i złożył życzenia.
- Czuję się trochę jak błogosławiony między niewiastami - śmiał się na początku, po czym dodał: - Życzę Wam zdrowia, radości i takiej słonecznej pogody jak dzisiaj na co dzień. Natomiast różne sytuacje życiowe, problemy bierzcie na luzie i z dystansem. Nie zabrakło wspólnego toastu.
- Z imienniczką czuć więź i łatwiej się dogadać - tłumaczyła obecna na sali Helena Dzierzenga. Tego samego zdania są także psychologowie. Istnieje wiele badań potwierdzających tę tezę.

- Osoby, które mają podobne imiona, a nawet czasem tylko część tych samych liter w imionach, bardziej się przyjaźnią. Czują większą sympatię do siebie - wyjaśnia dr Krystyna Doroszewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Takie osoby są także bardziej skłonne do wzajemnej pomocy i utrzymywania kontaktów.
Psycholodzy nie mają wątpliwości. Fenomen zjazdów imienniczek będzie się rozwijał. - To dobre zjawisko, które daje poczucie wyjątkowości, a także promuje i zachowuje dane imię - dodaje dr Doroszewicz.
Wyjątkowo czuły się też panie ze Świerklan, bowiem każda z nich otrzymała także słonika z porcelany na szczęście. Było słychać, że to nie ostatnie spotkanie. Kolejne już za rok 2 marca. Wiele wskazuje na to, że do Świerklan zjadą się Heleny z sąsiednich gmin i miast.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto