Zatrzymany Utex ROW

Tomasz Kuczyński
Koszykarki beniaminka ekstraklasy Utex ROW Rybnik tak wszystkich przyzwyczaiły do wygranych, że ich każda porażka jest traktowana jako niespodzianka. Podopieczne trenera Mirosław Orczyka nie dały wprawdzie rady na ...

Koszykarki beniaminka ekstraklasy Utex ROW Rybnik tak wszystkich przyzwyczaiły do wygranych, że ich każda porażka jest traktowana jako niespodzianka. Podopieczne trenera Mirosław Orczyka nie dały wprawdzie rady na wyjeździe przedostatniej ekipie w tabeli Finepharm AZS Jelenia Góra (61:71), ale to już nie ten sam zespół, co w pierwszej rundzie. AZS pozyskał sponsora, Amerykanki - Brittany Jackson i Shyrę Ely oraz Kamerunkę Alvine Mendeng

Jeleniogórzanki przerwały zwycięską passę ROW-u, który wygrał pięć poprzednich spotkań. Do wygranej poprowadziła AZS Natalia Małaszewska, która nie zeszła z parkietu nawet na sekundę uzyskując 20 punktów i mając 9 asyst. Kapitan Finepharmu była nie do zatrzymania w ostatniej, decydującej kwarcie, zdobywając w kluczowym momencie spotkania (w 37. minucie był remis 58:58), osiem punktów z rzędu.

Wyniki PLKK 19. kolejka

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Utex ROW Rybnik 71:61 (19:17, 12:13, 14:19, 26:12) AZS Jelenia Góra: Małaszewska 20, Ely 16, Mendeng 11, Jackson 11, Wójcik 8, Kaszuwara 5, Kret 0. Utex ROW: Bell 16, Merideth 11, Jaroszewicz 9, Siljegović 9, Proszczenko 8, Dickens 8, Skorek 0, Błaszczak 0.

Pozostałe wyniki:
CCC Polkowice - INEA AZS Poznań 70:45 (23:13, 18:13, 20:5, 9:14), Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 66:64 (22:9, 16:16, 12:24, 16:15), ŁKS Siemens AGD Łódź - PKM Duda PWSZ Leszno 40:53 (2:18, 14:12, 18:5, 6:18), Lotos PKO BP Gdynia - MUKS Poznań 100:63 (27:22, 18:10, 17:19, 38:12), Mecz Cukierki Odra Brzeg - Wisła Can-Pack Kraków rozegrany zostaie dzisiaj.