Zapłacili za błędy

(q)
To już druga porażka rybniczan we własnek hali. Fot. M. Kasprzyk
Dwudziestopunktową porażkę odnieśli na własnym parkiecie drugoligowi koszykarze MKKS-u Rybnik w meczu z Polonią Przemyśl. Pojedynek zakończył się wynikiem 71:91.

Dwudziestopunktową porażkę odnieśli na własnym parkiecie drugoligowi koszykarze MKKS-u Rybnik w meczu z Polonią Przemyśl. Pojedynek zakończył się wynikiem 71:91. To już druga przegrana rybnickich zawodników na własnym parkiecie w tym sezonie.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Polonia Przemyśl jest bezpośrednim sąsiadem MKKS-u w tabeli drugiej ligi. Kibice liczyli na walkę punkt za punkt, tymczasem goście z Przemyśla już w pierwszych minutach wywalczyli 10-punktową przewagę. W pewnej chwili tablica wyników pokazywała nawet rezultat 0:14. Naszym zawodnikom zupełnie brakowało skuteczności.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:25. Choć w drugiej rybniczanie próbowali odrabiać straty, goście spokojnie trzymali dystans i obronili 10 punktów nadwyżki.

Połowa meczu zakończyła się wynikiem 38:47. Dopiero w ostatniej potyczce zawodnicy z Rybnika poprawili nieco grę, niestety zabrakło im sił na doprowadzenie nawet do remisu. Polonia w ostatnich minutach zdobywa kolejne punkty i udowadnia, że tego dnia jest lepszym zespołem.

Najwięcej punktów dla MKKS-u zdobył Maciek Kuna (20). Mirosław Frankowski wywalczył zaledwie 8.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?